Autor Wątek: Technikum  (Przeczytany 154278 razy)

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Technikum
« dnia: 25 Listopad 2012, 13:59:57 »
Cześć,
Chodzę już do drugiej klasy gimnazjum. Za nim się obejrzę będę już w połowie 3 klasy, a nadal nie znalazłem dobrego technikum. Czy zna ktoś dobrą placówkę w pobliżu Warszawy/Pruszkowa w której jest kierunek "Technik Transportu Kolejowego"? Chcę iść na ISDR-a, a wszystkie te kierunki typu: "Technik elektroenergetyk transportu szynowego" jak jest np. w dawnej "Kolejówce" w Warszawie mnie nie interesują, bo praktycznie nic nie mają do dyżurnego ruchu. 

Offline jezior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Technikum
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2012, 14:03:55 »
Szkoda że nie mieszkasz bliżej Sosnowca, w tutejszym technikum najlepsi uczniowie dostają stypendium od PLKi a w zamian za to oferuja prace po ukończeniu szkoły.
Cargo równierz oferuje stypednium dla przyszłych maszynistów.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Technikum
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2012, 14:36:36 »
Wiem.
Nie dołuj człowieka  :(
Podobno jest jeszcze dobre technikum w Szczecinie i Łodzi. W Szczecinie na 100% najlepsi uczniowie otrzymują ofertę pracy na danym stanowisku. Nie wiem jak w Łodzi.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Technikum
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2012, 15:04:53 »
Zawsze możesz kombinować z internatem. W Szczecinie, nie wiem jak to będzie i jest. Ale ZS nr 4 to już nie to co dawna "kolejówka".
Laboratorium, które było jednym z lepszych w kraju, zostało rozwalone przez nowego dyrektora.

Były urządzenia mechaniczne, kluczowe i pulpil kostkowy, podłączone pod semafory stojące za oknami sali.
Urządzenia były popodłaczane do przekaźników i trzymały wszystkie zależności między sobą.

Jak jest teraz? Boje się, że zostaje tylko nauka teoretyczna...

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Technikum
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2012, 15:40:04 »
A ja pójdę na ten kierunek Technik elektroenergetyk transportu szynowego do tego w Warszawie to coś mi to da na ISDR-a? Czy trzeba będzie jeszcze chodzić później na jakieś dodatkowe zajęcia dla dorosłych, bądź studia?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Technikum
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2012, 15:52:25 »
A ja pójdę na ten kierunek Technik elektroenergetyk transportu szynowego do tego w Warszawie to coś mi to da na ISDR-a? Czy trzeba będzie jeszcze chodzić później na jakieś dodatkowe zajęcia dla dorosłych, bądź studia?

Jak masz znajomości w PLK to tak, jak nie to raczej bym nie liczył na ISDR-a od razu...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Technikum
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopad 2012, 16:03:49 »
Nie musi być od razu ISDR. Wolałbym na zasadzie awansów, bo tak od razu na "głęboką wodę" to też niezbyt dobrze i można się nauczyć więcej od doświadczonych, ale żebym nie był pomywaczem na nastawni  ;D

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Technikum
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopad 2012, 16:48:37 »
Ja po ukończeniu szczecińkiego Technniku w "kolejówce" i uzyskaniu technika transportu kolejowego od razu dostałem posadę ISDR.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Technikum
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopad 2012, 18:39:06 »
W szczecińskiej kolejówce nie ma obecnie żadnego zawodu związanego z koleją i nie zapowiada się, żeby było inaczej. Co do pracowni ruchowej ZTCW cała idzie na złom. Tak jak pisze Mak absolwenci tech. transportu kolejowego mogą przystąpić do stanowiska ISDR bez dodatkowych egzaminów. W przypadku każdego innego zawodu potrzebny jest kurs.
Sz na Tm

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Technikum
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopad 2012, 19:15:42 »
Pr1: Technik elektroenergetyk transportu szynowego jest olewany przez PLK - dlatego jeśli zamierzasz iść na ISDR to byłaby strata czasu dla Ciebie. Serio. Lepiej zainwestować kasę, by prywatnie zrobić kurs na nastawniczego. Zawód możesz mieć wtedy obojętnie jaki. Tylko technik transportu kolejowego jest pożądany przez PLK na stanowiska ruchowe. Jeśli koniecznie zależy Ci na techniku transportu - podzwoń po dawnych szkołach kolejowych i WCE "Matel Service" i popytaj jakie mają plany na uruchomienie tego kierunku w przyszłym roku szkolnym.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Technikum
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2012, 19:25:09 »
Lepiej zainwestować kasę, by prywatnie zrobić kurs na nastawniczego.

I co myślisz, że idziesz na taką teorię za 4k czy tam 5k i jesteś kozak? A przygotowanie zawodowe? 48 dni w przypadku po LO? Kto ci zapewni? PLK-a ma w d... takich ludzi ;] bo ich musi zatrudnić, a prywaciarze też nie są chętni.

Po samej teorii masz zmarnowane pieniądze i nie możesz dalej pracować jako nastawniczy/dyżurny.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Technikum
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad 2012, 21:06:47 »
A WCE przypadkiem nie jest szkołą dla dorosłych?
Cytuj
Kolejowa Szkoła Policealna dla Dorosłych kształci absolwentów szkół średnich w zawodach Technik Dróg i Mostów Kolejowych, Technik Elektroenergetyk Transportu Szynowego, Technik Transportu Kolejowego. Nauka w systemie zaocznym trwa dwa lata, zajęcia odbywają się w formie dwudniowych zjazdów, dwa razy w miesiącu. Po ukończeniu nauki absolwenci przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną, po zdaniu którego uzyskują tytuł

Z tego powyżej wynika, że najpierw musiałbym iść do LO, a dopiero potem do WCE.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Technikum
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Listopad 2012, 21:36:21 »
Z tego powyżej wynika, że najpierw musiałbym iść do LO, a dopiero potem do WCE.

Tak, ale to też opcja, prawda?

Spora szansa na to, że PLK dofinansuje Ci szkołę w tym kierunku.

I co myślisz, że idziesz na taką teorię za 4k czy tam 5k i jesteś kozak? A przygotowanie zawodowe? 48 dni w przypadku po LO? Kto ci zapewni? PLK-a ma w d... takich ludzi ;] bo ich musi zatrudnić, a prywaciarze też nie są chętni.
Po samej teorii masz zmarnowane pieniądze i nie możesz dalej pracować jako nastawniczy/dyżurny.

Nie przesadzaj, że ma w d... bo nie ma. Przyjmowali takich również i znam osobiście takich ludzi. Nie 10 lat temu, nie 5, tylko pół roku temu.

Offline maciejgrzywna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chrzanów
Odp: Technikum
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Listopad 2012, 22:28:21 »
(...) Z tego powyżej wynika, że najpierw musiałbym iść do LO, a dopiero potem do WCE.

Tak, również otrzymasz tytuł 'Technik Transportu Kolejowego' i dyplom potwierdzający kwalifikacje, fakt faktem tracisz rok.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Technikum
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopad 2012, 23:39:23 »
Ale przynajmniej nie tracę bezsensowne (chyba) 5 lat na kształcenie się na kierunku "Technik elektroenergetyk transportu szynowego" który nic mi nie da.

P.S Tam chyba są 2 lata kursu.

EDIT:
Cytuj
Nauka w systemie zaocznym trwa dwa lata, zajęcia odbywają się w formie dwudniowych zjazdów, dwa razy w miesiąc

Zawsze na te 2 lata można zatrudnić się w McDonalds, albo Biedronce  ::)
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2012, 23:45:00 wysłana przez Pr1 »