Autor Wątek: Różności  (Przeczytany 143993 razy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Różności
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Grudzień 2010, 18:43:01 »
W takim razie zostawiam tak jak jest - wprowadzanie zgłaszania nie jest przewidziane w AI.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Różności
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Grudzień 2010, 15:18:42 »
Wyjazd z KBN w stronę pogd. Gaj, również jest uzależniony z rogatkami (sterowane z dawnej Kbn-1), nie prowadzi się tam nic ekstra, jedyną różnicą jest to, że dyżurny musi po rozwiązaniu przebiegu zwrócić zgodę do strażnicy i dopiero można podnieść rogatki.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

rustsaltz

  • Gość
Odp: Różności
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Grudzień 2010, 14:58:00 »
Witam
Zauważyłem pewien problem z pociągami pasażerskimi. Mianowicie jeżdżą one przed czasem. Powstaje tym samym głupia sytuacja, że trzeba trzymać pociąg w peronach (czasem i pół godziny). Można by jakoś wyeliminować? Bo trochę głupio, że pociąg pasażerski (nawet pospieszny) ma takie luzy w rozkładzie, że jedzie 30 minut przed czasem.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Różności
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Grudzień 2010, 15:39:13 »
Które pociągi przyjeżdżają przed czasem? Zgodnie z ustawieniami w rozkładzie osobowe mogą przyjechać do 1 minuty, a wyższej kategorii - do 5 minut przed czasem.

rustsaltz

  • Gość
Odp: Różności
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Grudzień 2010, 16:13:36 »
poc. MPPS 35501 spółki PKP Intercity planowo 1.30 przyjechał 24 minuty przed czasem. Przy czym autor rozkładu, który używam nie jest w stanie stwierdzić, czy on ten pociąg dopisał.

Przy okazji problem innej kategorii: (czyli SSP osłona druga)
Poc. 765097 wypuszczony do Testowa Zach. zdefektował. Ściągnąłem go do stacji, ale:
1. SSP myśli, że pociąg tam stoi i nie da się włączyć czujników ani wyzerować.
2. Blokada myślała, że pociąg był na szlaku.
W związku z tym dwa pytania:
1. Jak zresetować przejazd?
2. Czy można w jakiś sposób zresetować blokadę? (poradziłem sobie wprowadzając telefoniczne zapowiadanie i puszczając pociąg na Sz, ale chcę się dowiedzieć czy są inne sposoby)

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Różności
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Grudzień 2010, 16:39:22 »
1. Jak zresetować przejazd?
Ctrl + prawy przycisk myszy na 'Zerowanie' w okienku RASP-UZK.
Cytuj
2. Czy można w jakiś sposób zresetować blokadę? (poradziłem sobie wprowadzając telefoniczne zapowiadanie i puszczając pociąg na Sz, ale chcę się dowiedzieć czy są inne sposoby)
W symulatorze nie ma takiej mozliwosci.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2010, 16:44:01 wysłana przez mateu »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Różności
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Grudzień 2010, 16:52:13 »
poc. MPPS 35501 spółki PKP Intercity planowo 1.30 przyjechał 24 minuty przed czasem.

W standardowym rozkładzie takiego pociągu nie ma. Obstawiam że została źle wpisana godzina odjazdu z sąsiedniego posterunku.

SSP myśli, że pociąg tam stoi i nie da się włączyć czujników ani wyzerować.

RASP powinien sam wykryć że pociąg został cofnięty i wyłączyć ostrzeganie. Jeżeli tak się nie stało i któraś ze stref dalej pokazuje zajętość, system mógł źle policzyć osie i w takiej sytuacji trzeba wyzerować liczniki. Zerowanie powinno być możliwe w każdej sytuacji, jeżeli się nie da, opisz dokładniej na czym polega problem.

W symulatorze nie ma takiej mozliwosci.

W przypadku usterki blokady, po jej naprawieniu blokada zostaje doprowadzona do stanu zasadniczego. Ale normalnie trzeba wprowadzić TZP i czekać aż jakiś pociąg wjeżdżając zwolni blokadę. Chyba że blokada jest specjalnie przystosowana do jazd na szlak i z powrotem (np. do bocznicy szlakowej).

rustsaltz

  • Gość
Odp: Różności
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Grudzień 2010, 17:11:32 »
P        Wt 02:29:31      Automatycznie anulowano polecenie: ZEROWANIE PRZEJAZDU

Na tym polega problem :)

Cytuj
W standardowym rozkładzie takiego pociągu nie ma. Obstawiam że została źle wpisana godzina odjazdu z sąsiedniego posterunku.
rubryka "+/-" wskazuje te 24 minuty, jeśli to coś zmienia :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Różności
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Grudzień 2010, 17:32:31 »
P        Wt 02:29:31      Automatycznie anulowano polecenie: ZEROWANIE PRZEJAZDU

Wciśnij ENTER ;)

rubryka "+/-" wskazuje te 24 minuty, jeśli to coś zmienia :)

Nic to nie zmienia, rubryka "+/-" sama się zaktualizuje jeżeli pociąg będzie jechał niezgodnie z rozkładem, nieważne czy jest to spowodowane celowym opóźnieniem czy błędem w rozkładzie. Pytaj lepiej autora rozkładu, ja nawet nie wiem o który rozkład chodzi i nie zgadnę co jest źle.

robert051

  • Gość
Odp: Różności
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Styczeń 2011, 19:44:12 »
Co do rozkładów i nowego exe. Czy dało by radę zrobić żeby to nowe wersje ISDR powstawały na podstawie ISDR ze zmienionym pulpitem??
Pytam ponieważ jeżeli się załaduję rozkład zewnętrzny do obecnego exe to służba zaczyna się od 00:00 a jak do zmienionego to od 6:00 czyli normalnie.
A widzę że załadowanie zewnętrznego rozkładu powoduje że nie działa funkcja rozpoczęcia służby od danej godziny. To może by zrobić że jak jest rozkład wbudowany to można zacząć od wybranej służby a jak zewnętrzny to ta funkcja jest wyłączona.
Jak już jestem przy temacie tych rozkładów to można by je ładować z Ustawień.
Ew. Jaki trzeba dopisać parametr do pliku isdr.ini żeby móc rozpocząć służbę od wybranej godziny  na zewnętrznym rozkładzie??
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2011, 19:45:58 wysłana przez robert051 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Różności
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Styczeń 2011, 20:25:27 »
Cytat: info.txt
Po uruchomieniu programu z niestandardowym rozkładem wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat, a symulacja rozpocznie się od godziny 00:00. Aby wybrać dowolny moment rozpoczęcia symulacji (także dla rozkładu standardowego), należy w tej samej sekcji dopisać parametr "Start=D/HH:MM", gdzie D - numer dnia (1 do 7), HH:MM - godzina i minuta

robert051

  • Gość
Odp: Różności
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Styczeń 2011, 21:07:28 »
Tylko że jest problem. Że ta metoda coś mnie nie działa nie ważne którą z poniższych metod robię. Sam rozkład o 00:00 się ładuje.
Wpisuje tak na zmianę:
Cytuj
Rozklad=rj/piotpal.roz Start=1/07:50
Rozklad=rj/piotpal.roz "Start=1/07:50"
Start=1/07:50 Rozklad=rj/piotpal.roz
"Start=1/07:50" Rozklad=rj/piotpal.roz
Gdzie robię błąd albo jak powinien wyglądać wpis dla rozkładu z pliku rj/piotpal.roz uruchomionego na w Poniedziałek na godzinę 7:50 ??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Różności
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Styczeń 2011, 21:56:48 »
Może wpisz w dwóch linijkach, zamiast w jednej...

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Różności
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Styczeń 2011, 13:17:13 »
Może wpisz w dwóch linijkach, zamiast w jednej...

Wiesz Paweł, u mnie działa ładowanie rozkładu, ale już godziny od której chce nie :D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

robert051

  • Gość
Odp: Różności
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Styczeń 2011, 13:31:40 »
U mnie zadziałało po wpisaniu w drugiej linijce tej formułki czyli tak.
Cytuj
Rozklad=rj/piotpal.roz
Start=1/07:50
To dla przykładu z którym ja miałem problem.