Autor Wątek: Symulator a TRS2004  (Przeczytany 48955 razy)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Symulator a TRS2004
« dnia: 28 Grudzień 2010, 18:53:13 »
Owego czasu się nudziłem na kompie. No... niektórzy tak mają. Mapę swoją w trs'ie skończyłem. A Symulatora ISDR nie chciałem odpalać, po męczącym maratonie w pracy mając to live.

Odpaliłem trsa i rozpocząłem tworzenie mapy na podstawie podglądu terenu z symulatora.

W sumie, skończyłem już układ torowy wraz z ustawieniem sygnalizatorów oraz latarń zwrotnicowych.
Jeżeli jesteście zainteresowani tym dalej, będę to kontynuował.
Robię to celem wyobrażenia sobie jak stacja wygląda/może wyglądać w bardziej rzeczywistym ujęciu niż pulpit i podgląd terenu.
Niżej trochę screenów.

[proszę o nie zwracanie uwagi na tablice z kilometrażem, są powstawiane tylko dla mnie, celem dokładniejszego odwzorowania terenu]

BTW... do twórców symulatora. Macie może promienie łuków na szlakach? ;)









Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień 2010, 22:12:59 »
Włącz Debugowanie -> TSRK Debug, to będziesz miał na podglądzie terenu podawane współrzędne środka widoku [m] i skalę [px/m].

edit:
W oddzielnym wątku wrzuciłem edytor układu torowego używany do ISDR - można tam dokładnie sprawdzić parametry (długości, promienie) poszczególnych odcinków (opcja "Parametry geometryczne" w menu "Widok"). Uwaga: niektóre odcinki są krzywymi przejściowymi i podawane dla nich promienie nie będą właściwe (w ich przypadku promień będzie zmienny od nieskończoności do promienia sąsiadującego łuku).
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2010, 23:31:48 wysłana przez Paweł »

robert051

  • Gość
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2010, 13:26:14 »
Weź te TMkę popraw bo stoi w torze http://img267.imageshack.us/i/48243563.png/.
Oprócz tego trochę tu pustawo. Mam nadzieje że nie ograniczysz się tylko do Testowa Wschód ale i pozostałe stacje/przystanki osobowe zrobisz.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2010, 16:43:22 »
Weź te TMkę popraw bo stoi w torze http://img267.imageshack.us/i/48243563.png/.
Oprócz tego trochę tu pustawo. Mam nadzieje że nie ograniczysz się tylko do Testowa Wschód ale i pozostałe stacje/przystanki osobowe zrobisz.
I od strony jednotorowek nie ten semafor ma pas ;)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2010, 21:49:34 »
Jak już się czepiacie szczegółów to: wg planu SKP jest parterowe, nie pasują latarnie zwrotnicowe przy głównych torach, bo w E1 się tego nie stosuje. To takie moje małe sugestie  ;)

A teraz pytanie z ciekawości: Jakiś cel konkretniejszy tego jest czy po prostu taki kaprys :D ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2010, 23:01:03 »
nie pasują latarnie zwrotnicowe przy głównych torach, bo w E1 się tego nie stosuje.

Latarnia musi być wtedy, gdy przez zwrotnicę odbywają się przebiegi niezorganizowane, a w E1 z reguły wszystkie przebiegi manewrowe są zorganizowane (zamykane lub utwierdzane, jak w przypadku TW). W TW latarnie powinny mieć zwrotnice 101, 102, 103 i 10.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Grudzień 2010, 09:48:05 »
Bardzo dobrze, że piszecie swoje sugestie... więc odpowiadam z radochą.

Odnośnie sygnalizacji... będzie wszystko zrobione dobrze. Na razie jest nastawiane poglądowo, żeby było.

Latarnie zwrotnicowe poprawie. Dobrze, ze piszecie o tym...

Oprócz tego trochę tu pustawo. Mam nadzieje że nie ograniczysz się tylko do Testowa Wschód ale i pozostałe stacje/przystanki osobowe zrobisz.
Tak zrobię. Jak się rozpędzę, to jeszcze sąsiednie stacje fikcyjne zrobię... Coś pomyśle. Pustawo nie będzie. Najpierw tory, potem sygnalizacja, elektryfikacja, zależności semów (z Tmami może być gorzej), tekstury i obiekty (drzewka, domki itp...)

A teraz pytanie z ciekawości: Jakiś cel konkretniejszy tego jest czy po prostu taki kaprys :D ;)
Żadnego celu. Lubie budować z trsie. Taki odpał mam we łbie ;)
A jak zrobię, to można będzie sobie wyobrazić trochę stacje z symulatora...

Czekam na kolejne uwagi.
Wkrótce więcej screenów ;]

Aaaa... i jeszcze jedno...
Nie sądzicie, że odległość między ToS a semaforem S przy Vmax 120km/h jest troche za mała? 600 metrów to mało. Chyba, że umieścić wskaźniki W19 i W20...
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2010, 09:51:16 wysłana przez MaK_86 »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Grudzień 2010, 11:55:51 »
Jak chcesz sąsiednie stacje to pisz do Pawła, z tego co wiem, kiedyś były wizualizacje stacji obok w podglądzie terenu. Będzie można jeździć osobowym ze Ślemienia do TZ albo TF  ;D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Grudzień 2010, 13:06:31 »
Nie sądzicie, że odległość między ToS a semaforem S przy Vmax 120km/h jest troche za mała? 600 metrów to mało. Chyba, że umieścić wskaźniki W19 i W20...

Do TF i TZ jest 80 km/h.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Grudzień 2010, 13:36:38 »

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Grudzień 2010, 13:50:00 »
Jak chcesz sąsiednie stacje to pisz do Pawła, z tego co wiem, kiedyś były wizualizacje stacji obok w podglądzie terenu. Będzie można jeździć osobowym ze Ślemienia do TZ albo TF  ;D
Tak tak ale TF jest juz w nowej wersji :p
http://uetam.pl/zbyry/rozne/tf.png
http://uetam.pl/zbyry/rozne/tf1.png

Kiedys nawet zrobilem wersje z dwutorowka do TZ z nudow =)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2011, 01:37:56 wysłana przez mateu »

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń 2011, 16:54:27 »
Ja może wypowiem się trochę bardziej od strony TRS bo w tym siedzę od bardzo dawna :)
@MaK_86
Jeśli chcesz aby to wszystko co robisz wyglądało bardziej realnie to musisz zaktualizować dodatki jakie posiadasz... nowe wykolejnice, napedy do rozjazdów, wiele nowych torów oraz peronów... sieć trakcyjna... jak to powymieniasz na elementy stworzone na foto-teksturach wszystko będzie lepiej wyglądało.

sam w między czasie staram sie robić stacje Realna w TRS na której wcielamy sie w role dyżurnego i bawi się:)

oto wersja z przed bardzo dawna ;p

http://www.youtube.com/watch?v=fT6SfrAs0JA
 
Trainz

Offline Daniel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2011, 20:34:44 »
Bardzo interesująca wesja pulpitu z nastawnią wykonawczą, tylko dlaczego tam od strony wykonawczej wjazd na Sz po 2, skoro jest blok przebiegowo - utwierdzający, ale wiem, że znam też takie zastosowanie i jeszcze ten tor na bocznicy nr 500 dał bym jakiś 101 np.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2011, 20:49:20 »
Bardzo interesująca wesja pulpitu z nastawnią wykonawczą, tylko dlaczego tam od strony wykonawczej wjazd na Sz po 2, skoro jest blok przebiegowo - utwierdzający, ale wiem, że znam też takie zastosowanie i jeszcze ten tor na bocznicy nr 500 dał bym jakiś 101 np.
Gdzie widzisz wykonawczą i wjazd na Sz :D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Symulator a TRS2004
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Styczeń 2011, 20:59:48 »
W Testowie Fabrycznym ;)