Autor Wątek: Zauważone rozkład Bochnia i SWDR  (Przeczytany 12888 razy)

Offline axtomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z-Nienacka
Zauważone rozkład Bochnia i SWDR
« dnia: 05 Marzec 2013, 08:50:52 »
Witam.
Bardzo ciekawą opcją jest możliwość wyłączenia SWDR w rozkładach symulujących pracę w latach wcześniejszych. To podkreśla pełen profesjonalizm ISDR-a. Jednak skoro zostawiamy w miejscu SWDR uproszczoną wersję podglądu na godziny planowego przyjazdu, odjazdu pociągu i jego relację, może warto by rozważyć zaimplementowanie wyszukiwarki w tym oknie, żeby po każdym zgłoszeniu/żądaniu posterunku sąsiedniego nie trzeba było wertować niekończącej się listy pociągów w poszukiwaniu właściwego numeru. Ja wiem, że w latach dajmy na to '80 nie było wyszukiwarek, ale zakładam, że dyżurni mieli jakieś egzemplarze podobnych wydruków, które mogli kreślić, zginać itp. Natomiast ja monitora sobie zgiąć nie mogę (możliwość zrobienia wydruku, też mnie jakoś strasznie nie pociesza). Czy taka funkcjonalność, o jakiej wspominam, jest realna i da się ją zaimplementować?  ;)

Offline PrC31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
  • Skąd: mam wiedzieć kiedy zamruga?
Odp: Zauważone rozkład Bochnia i SWDR
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2013, 12:25:27 »
Hmmm, a ja jako autor rozkładu Bochni co mógłbym zmienić?
Ze swojej strony zrobiłem rozpiskę dla towarowych nie kursujących codziennie. Pasażerskie są w uwagach pod wyciągiem (90-kilka uwag).
W rzeczywistości, jak rozkład pasażerskich obowiązywał np rok, a na kolejnym rozkładzie były tylko na przykład paro minutowe obsuwy czasowe to każdy dyżurny niemal na pamięć wiedział co jedzie, a jak sąsiedni post zapowiedział opóźnienie dla pasażerskiego to potrafił sobie to poukładać w głowie (mowa o małych stacjach typu Bochnia, bo na Krakowie Głównym Osobowym, Wrocławiu Głównym, Poznaniu Gł, warszawskiej średnicy to mieli urwanie głowy od natężenia ruchu, a przede wszystkim - tam była inna praca niż w takiej Bochni). Z towarowymi było inaczej, bo nie zawsze to co było "na papierku" to w rzeczywistości też szło, pomimo iż wg zeszytów jeździły. Ja to na swoim rozkładzie rozwiązałem w inny sposób - prawdopodobieństwo jazdy w dniu, w którym wg rozpiski w PDF powinien jechać. Pociągi, których nie ma w rozpisce PDF to te kursujące codziennie, ale tylko teoretycznie: bo praktycznie mają wprowadzone prawdopodobieństwo i nie koniecznie  mogą przyjechać, dodatkowym utrudnieniem jest opóźnienie do 6 godzin łącznie, ustawiane losowo przez algorytm.

Jedyna rada dla początkujących, którzy by chcieli "mniej atrakcji" w rozkładzie to: wyłączyć opóźnienia w ustawieniach. Rozkład się nie posypie, a co najwyżej, któryś towarowy nie przyjedzie.

Druga: Słuchać zapowiedzi sąsiednich posterunków informujących o opóźnieniach ( dotyczy to włączonych opóźnień. Wzaimplementowanym pliku *.ini ustawiłem opóźnienia na 10 - czyli jest to wartość maksymalna).

Na Testowie, ogólnie, jest trudno ogarnąć ruch panujący na linii magistralnej i to w czasach, gdy coś jeździło. Pomimo, że luzaki zrobiłem jako doprzęgi do już jadących składów, technologicznych, utrzymaniowych, sieciowych, inspekcyjnych, itp w ogóle nie wstawiałem pomimo, że było ich sporo.

W przypadku remontu na linii nikt się nie bawił w rozkłady zamknięciowe i 11004553 poprawkę do SRJP. Po prostu - był remont to były opóźnienia. Towarowe trzymane w Prokocimiu, Hucie, Tarnowie i po bokach w Podłężu, Bochni, czasami w Kłaju i Brzesku.

Być może kiedyś się pojawi odwzorowany posterunek Bochnia, bo myślę nad tym. Wówczas zrobiłbym rozkład tak, jak trzeba to ukazałby się potencjał tej małej stacji manewrowej z czasów, gdy jeszcze się tam działo sporo.

W przypadku kwestii, na które nie mam wpływu jako autor rozkładu, proszę pytać administracji.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2013, 12:27:43 wysłana przez PrC31 »
ISDR: Panie mechaniku, będę zaraz Panu mrugać i jedziemy po dwójce.
121: Jak przyjdzie Pani do mnie i ładnie zamruga to może i pojedziemy
ISDR: Kogo oni dziś zatrudniają w tych "peerach"...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Zauważone rozkład Bochnia i SWDR
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2013, 18:45:09 »
Możliwe oczywiście jest, tylko pytanie czy sensowne? Rozkład tabelaryczny w ISDR pełni funkcję wiszącego na ścianie wyciągu z rozkładu, i jak zauważyłeś, w rzeczywistości nie posiada funkcji "szukaj". Nie da się go też zginać ani po nim kreślić. Jest jednak funkcja eksportu rozkładu i można wtedy robić z nim co popadnie - np. otworzyć sobie w przeglądarce (w tle czy na innym monitorze) i wyszukiwać numery przez Ctrl+F, albo zaimportować do edytora dokumentów i dopisywać jakieś uwagi (choć nie wiem czy nie wygodniej jednak wydrukować).

Offline axtomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z-Nienacka
Odp: Zauważone rozkład Bochnia i SWDR
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2013, 11:01:43 »
Czy sensowne... i czy rzeczywiście potrzebne... To pytanie pozostawię bez odpowiedzi. Na plus przemawia to, że rozwiązanie takie byłoby wygodne. Na minus, że jest to jakieś odstępstwo od realizmu. Nie mam zamiaru naciskać na realizację tej funkcjonalności. To pozostaje do rozważenia w przyszłości.