Autor Wątek: Oryginalne hobby kolejowe  (Przeczytany 43606 razy)

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Kwiecień 2013, 11:24:23 »
I ci i ci polują na brutta ;)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Kwiecień 2013, 12:04:56 »
I ci i ci polują na brutta ;)

Dokładnie ;) Jedni wskakują na wagony, a łoffcy pod byki :D
kolego Mac140 po prostu łofffcy są moimi idolami, dlatego taki żarcik sobie puściłem :D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Kwiecień 2013, 14:05:36 »
Jak ja kocham to polskie hejterstwo, które nakazuje tłamsić każdego kto robi coś innego. A dlaczego trzeba go tłamsić? No bo to mi się nie podoba.

Moją pasją jest natomiast strzelanie do dzieci z wiatrówki. Jak ja k... nienawidzę tego polaczkowatego hejsterstwa wobec każdego kto ma inną, oryginalną pasję.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Kwiecień 2013, 23:20:10 »
Do kolegi Mac140: Jak musisz to sobie jeździj na tych bruttach, nikogo to nie obchodzi czy coś się Tobie stanie. Ale jak już wsiadasz to nie wymuszaj zatrzymania pociągu bo to zwyczajnie wku... ludzi, ale wysiądź sobie tam gdzie się zatrzyma. Żaden z tych Twoich znajomych maszynistów nie mówił Ci, jak kosztowne jest ruszenie takiego brutta? Domyślam się, że gówno Cię to obchodzi bo Ty nie płacisz - typowe. Ale szczerze wątpię, że istnieją maszyniści, którym podoba się hamowanie i ruszanie brutta z powodu jakiegoś, jak to by na radiu powiedzieli "debila na wagonie".
Jak ja kocham to polskie hejterstwo, które nakazuje tłamsić każdego kto robi coś innego. A dlaczego trzeba go tłamsić? No bo to mi się nie podoba.
Nie jest tak jak piszesz - po prostu pobudziłeś dyskusję na forum, którego większość userów jest związana bezpośrednio lub pośrednio z koleją ;) A jak już napisałem wyżej, na kolei tego się po prostu nie toleruje.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2013, 23:23:45 wysłana przez Zacha »
Sz na Tm

mac140

  • Gość
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Kwiecień 2013, 23:30:19 »
Gdyby nie to że pewnych rzeczy nie pisze się na publicznych forach, zdziwił byś się jak bardzo jestem związany z koleją. I uwierz mi że wiem dokładnie ile kosztuje ruszenie brutta. A zatrzymanie pociągu zazwyczaj wynika z tego że np. nie zdążę się odpowiednio wcześnie schować i dyżurny zauważy. Dzisiaj zaliczyłem kolejną trasę-odcinek Wrocław Gądów-Oleśnica. Oczywiście na Falnsie, pociąg prowadzony ET22-2022

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Kwiecień 2013, 02:23:54 »
A wiesz że Twoim debilnym zachowaniem zajęła się już SOK? wiec tylko czekać aż na nich trafisz... A i tak dodatkowo parę osób z Brochowa na Ciebie "poluje" właśnie za takie zatrzymania w trasie...
Trainz

Offline Lukasy

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: PL
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Kwiecień 2013, 10:24:24 »
Panowie, mam wielu znajomych maszynistów z którymi jeżdżę. Wszyscy wiedzą co robię i żaden nigdy nie określił mnie mianem "idioty" itp.
Więc zestawiając to z tym, że chwalisz się pro publico tym, co robisz, łącznie z podawaniem dat i numerów lokomotyw, wyświadczasz swoim "znajomym maszynistom" niedźwiedzią przysługę. Inna sprawa, że i oni zasługują na miano idiotów, zezwalając na takie idiotyzmy. Wagony towarowe nie służą do przewozu osób i to w zasadzie wyczerpuje sprawę. Myślę, że gdybyś chciał polatać towarowymi Boeingami np. w FedExie, to po jednym razie dostałbyś wilczy bilet i piękną laurkę w kartotekę.

mac140

  • Gość
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Kwiecień 2013, 17:18:07 »
A wiesz że Twoim debilnym zachowaniem zajęła się już SOK? wiec tylko czekać aż na nich trafisz... A i tak dodatkowo parę osób z Brochowa na Ciebie "poluje" właśnie za takie zatrzymania w trasie...
O, to bardzo ciekawe co piszesz. Szczególnie interesujące jest sformułowanie "kilka osób". Zatrzymań na trasie miałem dwa. Raz zostałem zauważony przez dyżurnego ze stadionu. Następnie do pociągu podjechali SOK-iści na drezynie, w związku z czym musiałem uciekać. Drugi raz zauważył mnie maszynista kibla i powiadomił maszynistę składu którym jechałem. Mechanik ten wygonił mnie z wagonu i pojechał dalej. Przy okazji nigdzie na napisałem że jeżdżę na wagonach za pozwoleniem moich znajomych.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Kwiecień 2013, 17:41:53 »
Inna sprawa, że i oni zasługują na miano idiotów, zezwalając na takie idiotyzmy.

Nie dotyczy kibiców ;)

Przy okazji nigdzie na napisałem że jeżdżę na wagonach za pozwoleniem moich znajomych.

Bo jeździsz w kabinie ;)

PS. Skoro się nie boisz, czemu usnąłeś avatar?
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2013, 19:20:07 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Kwiecień 2013, 18:50:39 »
O, to bardzo ciekawe co piszesz. Szczególnie interesujące jest sformułowanie "kilka osób". Zatrzymań na trasie miałem dwa. Raz zostałem zauważony przez dyżurnego ze stadionu. Następnie do pociągu podjechali SOK-iści na drezynie, w związku z czym musiałem uciekać. Drugi raz zauważył mnie maszynista kibla i powiadomił maszynistę składu którym jechałem. Mechanik ten wygonił mnie z wagonu i pojechał dalej. Przy okazji nigdzie na napisałem że jeżdżę na wagonach za pozwoleniem moich znajomych.

Powiem tak: oby tylko przez te Twoje "hobby" nikt nie musiał się tłumaczyć przed prokuratorem... Bo z tego, ile nerwów przysparzasz osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo ruchu kolejowego (jeśli zauważą), to chyba sprawy sobie nie zdajesz. Bo i po co? Lepiej oburzać się na cały świat, że niektórym osobom się to nie podoba.

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Kwiecień 2013, 21:47:42 »
PS. Skoro się nie boisz, czemu usnąłeś avatar?
Właśnie chciałem to powiedzieć...

Co do tematu: między innymi przez takich ludzi pkp nie ma pieniędzy na tory pociągi itp. tylko na co idzie kasa? Na rozruchy brutta zatrzymanego przez tak nieodpowiedzialnych ludzi...

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Kwiecień 2013, 21:51:19 »
Cargo zdaje się płaci ryczałt.

mac140

  • Gość
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Kwiecień 2013, 22:43:43 »
Co do tematu: między innymi przez takich ludzi pkp nie ma pieniędzy na tory pociągi itp. tylko na co idzie kasa? Na rozruchy brutta zatrzymanego przez tak nieodpowiedzialnych ludzi...
Gratuluję wiedzy. Najpierw poczytaj trochę o podziale pkp na spółki i za co która jest odpowiedzialna, potem poczytaj wyniki finansowe pkp cargo a potem się wypowiadaj, bo póki co tylko się ośmieszasz.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Kwiecień 2013, 00:17:25 »
najbardziej to Ty się ośmieszasz.
i tego się ukryć nie da.
Twoja sprawa trafiła  do inspektora wydziału ds. operacyjno-prewencyjnych Komendy Głównej SOK.

tak samo jak byś sprawdzał swoje gg podane na stronie to byś wiedział ze panowie z TV się też interesują Tobą...


parę osób to maszyniści oraz drużyny manewrowe( w tym ja) które czy to z twojego powodu czy innych kretynów parę razy jadą "ściągać" pociąg ze szlaku
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2013, 00:30:30 wysłana przez zolwik »
Trainz

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Oryginalne hobby kolejowe
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Kwiecień 2013, 12:39:42 »
Wiesz co łączy łowców Rp-1 z twoim hobby?

Jedni i drudzy uwielbiają adrenalinę kolejową , oraz czują podmuch składu :)
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.