Forum Główne > ISDR - Tematy ogólne

Dokumentacja

<< < (3/12) > >>

jageer:
Lol. Ale co nas dotyczy książka przebiegów dla SKP i post 20  :o

Zacha:
Jak są wprowadzone jakieś obostrzenia, np. nie zamyka się rogatka na przejeździe, albo w okręgu nastawni wykonawczej jedzie się na Sz/R305/R306 to wtedy trzeba prowadzić książkę przebiegów razem z tym posterunkiem - takie podwójne zabezpieczenie.
Co do SKP, jeśli odpowiada on tylko ze stwierdzenie końca i nie ma przejazdu w swoim okręgu, to prowadzenie z nim książki przebiegów wydaje się być absurdem.

uetam:
4.    Książkę przebiegów prowadzą:
b)   w pełnym zakresie, jeżeli obowiązuje telefoniczne polecanie i zgłaszanie przygotowania dróg przebiegu,
5)   pracownik posterunku stwierdzania końca pociągu - w skróconym zakresie, jeżeli zgłasza telefonicznie lub za pomocą specjalnego urządzenia wjazd pociągu z sygnałem końca pociągu, a w pełnym zakresie gdy bierze udział w przygotowaniu drogi przebiegu.

piotpal:
Sądzę, że należałoby rozbudować wersję, która istnieje obecnie: jej podział jest logiczny i prosty. Zawalanie chcącego zabawić się w ISDR instrukcjami nie ma sensu, gdyż większość potencjalnych użytkowników da sobie spokój po 30 min. czytania. Oczywiście grubsze teksty mogą być uzupełnieniem dla chcących dowiedzieć się czegoś więcej. Taka skrócona pomoc powinna zawierać instrukcję: wyprawiania i przyjmowania poc. z poszczególnych kierunków, nastawianie dróg przebiegów/manewrów na pulpicie, nietypowe sytuacje/usterki pulpitu (Sz, rozprucie zwrotnicy, itd.), opis poszczególnych przycisków z Menu.
Może niech Paweł wrzuca tutaj poszczególne części pomocy, a użytkownicy będą mogli systematycznie ją uzupełniać/poprawiać? W ten sposób Twórca zostanie nieco odciążony.

jageer:
Dokładnie, zrobić poziomy: amator i profesjonalista  8) Bo raczej początkujący nie będą wypełniać dzienników ruchu. Ja obecnie przy prowadzeniu pełnej dokumentacji czasem nie wyrabiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej