Autor Wątek: Pomocy  (Przeczytany 11005 razy)

CureQ

  • Gość
Pomocy
« dnia: 04 Maj 2013, 01:41:18 »
Witam.Chciałbym nauczyć się grać w symulator ISDR . Wiem ,że od tego jest dokumentacja, no czytałem to wiele razy i nie wiele mi to "mówi" . Chciałbym abyście mi to po prostu mniej więcej wytłumaczyli tak na "chłopski rozum" ;) Bardzo Was proszę o pomoc ;)

Pozdrawiam
CureQ

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2013, 11:18:38 »
Ale dokumentacja jest bardzo logicznie napisana...
Jeśli masz aż takie problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to wczytaj się uważnie w TO! :)
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

CureQ

  • Gość
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2013, 14:06:45 »
Już "ogarnąłem" w miarę ten symulator ;) Tylko nadal nie wiem co zrobić żeby semafor pokazywał kolor zielony,zezwalał na jazdę.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj 2013, 19:54:03 »
No to nie bardzo ogarnąłeś jednak :P Tam koło semaforka masz taki duuuży zielony guziczek :P
Sz na Tm

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj 2013, 20:12:04 »
No to nie bardzo ogarnąłeś jednak :P Tam koło semaforka masz taki duuuży zielony guziczek :P

Najpierw musi być pozwolenie sąsiada na wyprawienie, wszystkie odcinki wolne, wagony w ukresach, rozjazdy odpowiednio poukładane (również ochronne i ew wykolejnice), przerwane wszystkie manewry wchodzące ewentualnie w drogę przebiegu, włączona blokada , brak innych przeszkód do jazdy. Dopiero możemy obsłużyć interesujący nas przycisk sygnałowy semafora. To tak na chłopski rozum  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maj 2013, 20:13:43 »
Ale może na ślepo mu się uda postawić :P
Sz na Tm

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj 2013, 22:14:18 »
Już "ogarnąłem" w miarę ten symulator ;) Tylko nadal nie wiem co zrobić żeby semafor pokazywał kolor zielony,zezwalał na jazdę.

Dokładnie jak mój Pan od Polskiego mówi:

"Znam takiego ucznia, który powiedział mi: Przeczytałem W Pustyni I W Puszczy, ale tego Stasia przegapiłem" :D