Autor Wątek: Telefonogramy  (Przeczytany 36977 razy)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Styczeń 2011, 20:21:24 »
... tak jak maszyniści mają

Wiesz, dyżurni między sobą też czasami jak polecą formułką to "ojejjj"...
Np... "śmieszny pośpieszny", "burdel", "wypi$%dalaka mocy na zamknięty" czy "luj do szopy"....

Nie chodzi o to, żeby w symulatorze pojawiły się takie wersje.
Chodzi mi o to, aby móc włączyć wersję jakąś... nie wiem... uproszczoną... ?
Bo męczą te rozmowy. Szczególnie (wg mnie) ze Ślemieniem. Za każdym razem to samo, robi się monotonnie za monitorem.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Styczeń 2011, 20:28:20 »
Tak, może jeszcze doróbmy w wersji "jestem hardcorem" od razu popsute wszystkie napędy i korbowanie, czas ściągnięcia nowych części 14 dni roboczych. 

Zresztą, jak odbieram coś od TZ czy TF patrzę tylko jaki nr, a jak coś dalej "marudzi" w tym czasie już obsługuje pulpit np.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Styczeń 2011, 22:21:24 »
... tak jak maszyniści mają

Wiesz, dyżurni między sobą też czasami jak polecą formułką to "ojejjj"...
Np... "śmieszny pośpieszny", "burdel", "wypi$%dalaka mocy na zamknięty" czy "luj do szopy"....

Nie chodzi o to, żeby w symulatorze pojawiły się takie wersje.
Chodzi mi o to, aby móc włączyć wersję jakąś... nie wiem... uproszczoną... ?
Bo męczą te rozmowy. Szczególnie (wg mnie) ze Ślemieniem. Za każdym razem to samo, robi się monotonnie za monitorem.

bardziej mi chodziło o to że teraz w isdr maszynista jak jedzie i ma wjazdowy na S1 to ma kilka wersji wypowiedzi... i chodziło mi o to aby dyżurny też miał kilka
Trainz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Styczeń 2011, 23:24:39 »
Tam też są większe rozdzielczości niż 800x600.

Są też mniejsze. Nieważne jaką co ma rozdzielczość - minimalny rozmiar okna w symulatorze wynosi 800x600 i powinien w takim układzie być w pełni funkcjonalny.

bardziej mi chodziło o to że teraz w isdr maszynista jak jedzie i ma wjazdowy na S1 to ma kilka wersji wypowiedzi... i chodziło mi o to aby dyżurny też miał kilka

Wzory telefonogramów są dokładnie określone przepisami, natomiast to co ma powiedzieć maszynista gdy dojeżdża do S1 już nie. Zmiany będą dotyczyć najwyżej skrócenia niektórych telefonogramów czy też zamiany "Przyjąłem" na "Dzięki" itp., pewną losowość w niektórych miejscach też można wprowadzić. Ale to jest mniej ważna rzecz - w tej chwili myślę głównie nad rozwiązaniem opisów do numerów w zapowiadaniu pociągów.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Styczeń 2011, 12:19:36 »
1. Niezbyt wygodna obsługa przy minimalnej rozdzielczości pracy symka - 800x600.
2. Nie można wybrać dwóch opisów naraz, np. towary niebezpieczne + przekroczona skrajnia.
3. Co zrobić z obecnym sposobem wyprawiania pociągów do kilometra, który pozwala na wpisanie opisu przy ż. poz. na jazdę do km w osobnym okienku i później sam dodaje ten opis do telefonogramu odjazdu?

Paweł - pod manipulatorem KTE jest jeszcze troszkę niezagospodarowanego miejsca... Tam coś ma być później czy możesz tego użyć jako miejsce na przyciski np. ?

A TWR + PS może jako dodatkowe pole z listy Combo?
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2011, 12:23:03 wysłana przez djuzi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Styczeń 2011, 12:36:15 »
Myślę że najlepiej będzie zrobić na liście kilka najczęściej używanych tekstów oraz pole "inne...", które by otwierało okno pozwalające na wybranie dwóch naraz czy też wpisania czegoś niestandardowego. Ramka po lewej jest przeznaczona na centralkę i nie chce tam wrzucać innych rzeczy, elementy od telefonogramów dla wygody i przejrzystości powinny być zgrupowane w jednym miejscu.

Offline KRZAQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • dyżurny ruchu dysponujący st. Lubliniec
    • Zobacz profil
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Styczeń 2011, 09:27:19 »

Wiesz, dyżurni między sobą też czasami jak polecą formułką to "ojejjj"...
Np... "śmieszny pośpieszny", "burdel", "wypi$%dalaka mocy na zamknięty" czy "luj do szopy"....
Wiesz jak Kalety z Koszęcinem zaczęli sobie lopkować przy zamknięciu to skończyło się wielką kupą w lesie :]
Mieliśmy jednego bohatera co zawsze się śmiał z nas że podczas kontroli jedziemy formułkami. Pewnego dnia odwiedziła go kontrola z UTK. Chłop został odsunięty od czynności i skończyło się dla niego egzaminem ścisłym :D

Jednym z założeń jest to aby program mógł służyć dla szkoleń przyszłych dyżurnych. Niech młodzież przynajmniej szkoli się jak powinno być, a złych nawyków nabiorą później ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2011, 09:28:57 wysłana przez KRZAQ »

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Styczeń 2011, 20:54:46 »
Jednym z założeń jest to aby program mógł służyć dla szkoleń przyszłych dyżurnych.

To niech przyjdą do mnie na dniówkę "pomachać" trochę wajchami od anglików. ;)

Niech młodzież przynajmniej szkoli się jak powinno być, a złych nawyków nabiorą później ;)

Z tym się zgodzę w 100%  :)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Styczeń 2011, 21:48:35 »
Osobiście jestem za "potocznym zapowiadaniem". Przyznajcie, że jak ktoś chce pograć na luzie to czemu nie :P
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2011, 22:04:52 wysłana przez Zacha_SW »
Sz na Tm

robert051

  • Gość
Odp: Telefonogramy
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Styczeń 2011, 18:38:28 »
Co do potocznego zapowiadania to w granicach czyli nie że jedzie "głupi pośpiech" a kurier itp.