Autor Wątek: Semafor wjazdowy/wyjazdowy - rodzaje obostrzeń.  (Przeczytany 15702 razy)

Offline horus666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Semafor wjazdowy/wyjazdowy - rodzaje obostrzeń.
« dnia: 26 Czerwiec 2013, 10:16:57 »
Witam,
interesuje mnie jakiego rodzaju obostrzenia wprowadzane są w przypadku usterek w semaforach wyjazdowych, jak i wjazdowych - na nastawni wykonawczej, jak i dysponującej.

Semaforki kształtowe, niesamoczynne lub półsamoczynne.

Sytuacja nr1. Utwierdziłem blokiem pu i nie mogę podać semafora wjazdowego na nastawni wykonawczej. Przyczyną przykładowo może być zlodowacenie linek lub splątanie. Sprawdziłem trasę pędniową itp. Jakiego rodzaju obostrzenia wprowadza dyżurny? Proszę o podparcie paragrafami z konkretnej instrukcji.

Jeśli nie mogę sie utwierdzić to wiadomo ze dyż. wyprowadza tel. polecanie i zgłaszanie, bo srk nie są podstawą prowadzenia ruchu.




Na nastawni dysponującej to raczej wiem, ale chciałbym się upewnić.

jeśli wjazd odbywa się bez semafora zezwalającego na wzjad, np. linka pękła to jest bez obostrzeń.

jeśli wyjazd bez sygnału zezwalającego na semaforze to tylko telefoniczne zapowiadanie z posterunkiem odstępowym?

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Semafor wjazdowy/wyjazdowy - rodzaje obostrzeń.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2013, 10:49:33 »
Semaforki kształtowe, niesamoczynne

Nie ma czegos takiego.

Sytuacja nr1. Utwierdziłem blokiem pu i nie mogę podać semafora wjazdowego na nastawni wykonawczej. Przyczyną przykładowo może być zlodowacenie linek lub splątanie. Sprawdziłem trasę pędniową itp. Jakiego rodzaju obostrzenia wprowadza dyżurny? Proszę o podparcie paragrafami z konkretnej instrukcji.

Ir-1, §38

Jeśli nie mogę sie utwierdzić to wiadomo ze dyż. wyprowadza tel. polecanie i zgłaszanie, bo srk nie są podstawą prowadzenia ruchu.

Utwierdzenie tutaj nie ma znaczenia. Każda sytuacja, kiedy nie można podać/wyświetlić sygnału zezwalającego na wjazd obliguje do wprowadzenia "telefonicznego polecania i zgłaszania" w/g §38.

jeśli wyjazd bez sygnału zezwalającego na semaforze to tylko telefoniczne zapowiadanie z posterunkiem odstępowym?

Nie istotne czy jest to podg, pods, czy stacja. Wprowadza się do następnego posterunku zapowiadawczego.

Offline horus666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Semafor wjazdowy/wyjazdowy - rodzaje obostrzeń.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2013, 23:14:08 »
Dzięki śliczne za informacje.

Racja, ale np. gdy wjazd pociągu jest bez sygnału zezwalającego na semaforze to dyżurny nie musi wprowadzać telefonicznego zapowiadania. Mówi o tym instrukcja Ie8 §22.14.22.




Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Semafor wjazdowy/wyjazdowy - rodzaje obostrzeń.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2013, 06:02:52 »
Ale ja tego nigdzie nie zakwestionowałem.