Autor Wątek: Problem z wyświetlaniem czasu  (Przeczytany 15790 razy)

U-571

  • Gość
Problem z wyświetlaniem czasu
« dnia: 15 Styczeń 2011, 22:35:16 »
Witam! Mam nadzieję że tym wątkiem nie złamałem tutejszego regulaminu. Mam problem z uruchomieniem symulatora, moja kochana firma kupiła mi netbooka (12 cali - nie pisze o tym zeby sie pochwalić :-) tylko na moim sprzęcie domowym ten problem nie występuje) na którym symulator wyświetla się dziwnie  - żeby nie powiedzieć niepoprawnie. Godzinę pokazuje w formie AM, PM, a rozkład jazdy jest fragmentaryczny. Przy komunikatach podawanych przez TZ, TF nie pokazuje się godzina przyjazdu/odjazdu wogóle!! Ja wiem ze to pewnie pierdoła, ale pomóżcie mi bo w pracy dostaje szału (3 dni rozgryzałem oznaczenia, uczyłem się przepisów - nie rozumiem jeszcze rozkazów pisemnych  -ale o to może spytam kiedy indziej). Z góry dziękuje.

Netbook pracuje na windowsie 7 w wersji 32 bitowej

U-571
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2011, 20:20:18 wysłana przez Paweł »

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2011, 23:36:51 »
A ten Win7 jest spolonizowany? Jaki kraj masz ustawiony w Region/Język? (w zalaczniku moje ustawienia)  Próbowales odpalac w trybie zgodnosci np z Windows XP?
Rozdzielczosc nie powinna byc problemem gdy moj lapek chodzi w tej samej i jest wszystko ok.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2011, 23:40:05 wysłana przez mateu »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2011, 00:04:11 »
Z tego co widzę system formatuje sobie daty po swojemu. Symulator używa funkcji TimeToStr() bez określonego formatu i zamiast standardowego hh:mm:ss wychodzi coś innego. Postaram się sprecyzować format i problem powinien się rozwiązać. Gorsza sprawa z niepoprawnym wyświetlaniem rozkładu, choć to też może mieć związek z formatem czasu (dla odmiany z odczytywaniem czasu z tekstu, a mianowicie z pliku rozkładu do zmiennych liczbowych). Poza rozkładem i wyświetlaniem godzin coś jeszcze działa źle? Jak wygląda rozkład tabelkowy? Pociągi przyjeżdżają według poprawnego rozkładu?

U-571

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2011, 00:41:28 »
A ten Win7 jest spolonizowany? Jaki kraj masz ustawiony w Region/Język? (w zalaczniku moje ustawienia)  Próbowales odpalac w trybie zgodnosci np z Windows XP?
Rozdzielczosc nie powinna byc problemem gdy moj lapek chodzi w tej samej i jest wszystko ok.

Ustawienia językowe OK! Próbowałem w zg. z XP, nawet w akcie desperacji sprawdzałem czy ruszy spod DOSBoxa ;-) i nic....

U-571

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2011, 00:46:32 »
Z tego co widzę system formatuje sobie daty po swojemu. Symulator używa funkcji TimeToStr() bez określonego formatu i zamiast standardowego hh:mm:ss wychodzi coś innego. Postaram się sprecyzować format i problem powinien się rozwiązać. Gorsza sprawa z niepoprawnym wyświetlaniem rozkładu, choć to też może mieć związek z formatem czasu (dla odmiany z odczytywaniem czasu z tekstu, a mianowicie z pliku rozkładu do zmiennych liczbowych). Poza rozkładem i wyświetlaniem godzin coś jeszcze działa źle? Jak wygląda rozkład tabelkowy? Pociągi przyjeżdżają według poprawnego rozkładu?

Ale Wy jesteście "Nocne Marki" ;-) wklejam printscreeny, tabelka i rozkład - dziwnie się wyświetlają, co ciekawe pociągi przyjeżdzają chyba OK ( o ile pamiętam pierwszy 6:07 w kier. TF (nie mam go w rozkładzie)

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwiecień 2011, 19:57:05 »
Da się to opanować. Wiadomo, że to wina windy 7. Zrób to co ja zrobiłem i poskutkowało. Przycisk Start wybierz Panel Sterowania potem z okna
tego wybierz Zegar, język region. Jak ci się otworzy to okno wybierz Region i język. Masz tam menu rozwijane o nazwie Format (jest Polski).
I teraz trochę czarnej magii windowsowskiej. Wybierz w tym oknie Format: Angielski (Stany Zjednoczone) zaznacz potem Zastosuj i OK.
Odpal symulator z ustawieniami amerykańskimi i nie przejmuj się bo będzię to samo. Zamknij i wyjdź z symulatora. i ponownie Start Panel sterowania itd. jak wcześniej wybierz z powrotem Format Polski. Zastosuj OK. I odpal na nowo symulator. Powinno być dobrze. U mnie zadziałało
natychmiast po tych czarach.

U-571

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwiecień 2011, 10:16:10 »
Da się to opanować. Wiadomo, że to wina windy 7. Zrób to co ja zrobiłem i poskutkowało. Przycisk Start wybierz Panel Sterowania potem z okna
tego wybierz Zegar, język region. Jak ci się otworzy to okno wybierz Region i język. Masz tam menu rozwijane o nazwie Format (jest Polski).
I teraz trochę czarnej magii windowsowskiej. Wybierz w tym oknie Format: Angielski (Stany Zjednoczone) zaznacz potem Zastosuj i OK.
Odpal symulator z ustawieniami amerykańskimi i nie przejmuj się bo będzię to samo. Zamknij i wyjdź z symulatora. i ponownie Start Panel sterowania itd. jak wcześniej wybierz z powrotem Format Polski. Zastosuj OK. I odpal na nowo symulator. Powinno być dobrze. U mnie zadziałało
natychmiast po tych czarach.

Mój MISTRZU ;-) Dzięki!!!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Problem z wyświetlaniem czasu
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2011, 22:26:01 »
W nowej wersji powinno być OK niezależnie od ustawień systemowych.