Autor Wątek: Problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C  (Przeczytany 21905 razy)

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C
« dnia: 02 Sierpień 2013, 12:37:27 »
Witam serdecznie!

Niedawno zacząłem poznawać i uczyć się symulatora ISDR i niestety doszedłem do problemu, którego nie jestem w stanie sam sobie poradzić. Czytałem dokumentację wielokrotnie, ale jakoś nie rozwiązało to mojego problem. Otóż mam problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C. Doprowadziłem ją do takiego stanu, jak jest przedstawiony na obrazku poniżej.

Co ja teraz biedny, nieszczęśliwy, smutny, chudy człek mam zrobić, aby zdjąć tę blokadę? Jakie kolejne guziki mam naciskać, aby w czerwonym miejscu zrobił się kolor biały. Bardzo serdecznie proszę o pomoc, gdyż męczę się z tym już trzeci dzień, co w efekcie powoduje, że moje pociągi zaczynają mieć straszne opóźnienia i pewnie zaraz wyrzucą mnie z pracy dyżurnego ruchu. :)

Pozdrawiam,
Fryderyk
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2013, 13:03:53 wysłana przez dedyk »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Problem z półautomatyczną blokadą liniową typu C
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2013, 12:49:02 »
Po pierwsze blokada półsamoczynna ;) Ale skoro zablokowałeś początkowy to Lisków powinien wrócić koniec i blokada się "wyzeruje". Domyślam się, że pociąg pojechał. A jak nie, to wywołać usterkę i monterzy ją wyzerują. A do tego czasu wprowadzić TZP i po krzyku  :P
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Odp: Problem z półsamoczynna blokadą liniową typu C
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2013, 13:03:37 »
Witam ponownie!

Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc. Już poprawiłem to słówko półsamoczynna.

Co do zdjęcia blokady to pociąg już dawno pojechał, więc spróbuję zrobić tak, jak napisałeś.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Jak nie uda się to będę jeszcze pisał.

Pozdrawiam,
Fryderyk

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2013, 13:19:41 »
Dziwne, że pociąg dojechał do liskowa, a lisków nie zwrócił końcowego. Podrzuć plik *.sav, pewno autor się zainteresuje.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Odp: Problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2013, 14:25:18 »
Witam ponownie!

Przesyłam w załączniku stan symulatora z moją przedstawioną sytuacją. Mam nadzieję, że to w pomoże w jeszcze lepszym działaniu symulatora.

Jeszcze jedna informacyjna kwestia. Jak zgodnie z sugestią wymusiłem usterkę na tym urządzeniu to po 40 minut monterzy naprawili ją. Ale przed tym chciałem wprowadzić telefoniczne zapowiadanie pociągów. Miałem z tym problem, gdyż ciągle otrzymywałem odpowiedź "Jaki tor". A wpisywałem różne kombinacje np. "1", "1L" w polu tor. Ciągle aplikacja nie chciała przyjąć moich wpisów, ale w pewnym momencie nie wiem, jak, ale to zadziałało. Dziwne to było.

Pozdrawiam,
Fryderyk

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień 2013, 15:07:59 »
Panie dyżurny Mazurek, jak chcemy się bawić blokadami to odwołujemy TZP. Z tego *.sav wynika, że o 6:11 zostało wprowadzone TZP na szlaku do Liskowa, ale odwołania już nie ma, co za tym idzie vISDR z posterunku Lisków nie obsługuje blokady. 
Teraz wyprawiamy 36103 na Sz. Jak Lisków zadzwoni, że poc. przyjechał odwołujemy TZP i patrzymy jak sytuacja rozwinie się dalej nie zapominając o pociągach z/do Borku.

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Odp: Problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień 2013, 15:34:28 »
Dziękuję bardzo za podpowiedź i wytłumaczenie.

Tak, jak pisałem wcześniej dopiero uczę się to wszystko obsługiwać i wiele elementów jest dla mnie skomplikowanych i niejasnych. Jeszcze raz dziękuję bardzo.