Autor Wątek: System SERWO  (Przeczytany 67826 razy)

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Marzec 2014, 23:49:42 »
Jejciu, jak bardzo chcecie, to jestem w stanie taki programik w C++ napisać. :)

Offline Bartek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • ISDR
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec 2014, 07:55:27 »
Mam pytanie komu te ostrzeżenia będziecie drukować ???
Kto na bieżąco będzie aktualizował Książkę ostrzeżeń i wysyłał telegramy "14" ???
itp ...
SWDR - System Wk....nia Dyżurnego Ruchu

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Marzec 2014, 22:11:36 »
W rzeczywistości system SERWO służy do wprowadzania, przechowywania i wydruku komputerowej wersji Rozkazu Pisemnego "O". Po co więc wymyślać i tworzyć farmazony takie jak `komputerowy wydruk rozkazu pisemnego "S"`? Ja tego nie rozumiem.

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Marzec 2014, 06:37:44 »
Nie Panowie, takich "wodotrysków" nie potrzeba. Jak ktoś z Was czuje taką potrzebę, to jedynie można dołączyć skany rozkazów do wydruku i archiwizacji. ;]

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marzec 2014, 09:20:34 »
W rzeczywistości system SERWO służy do wprowadzania, przechowywania i wydruku komputerowej wersji Rozkazu Pisemnego "O". Po co więc wymyślać i tworzyć farmazony takie jak `komputerowy wydruk rozkazu pisemnego "S"`? Ja tego nie rozumiem.

Wydruk komputerowy rozkazu pisemnego "O", ale zawrzeć informację z "S" i "Nrob" możesz.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Marzec 2014, 10:09:25 »
Tak, ale wg instrukcji Ir-1 nadal jest to jednak "Komputerowy wydruk rozkazu pisemnego "O" ".

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Marzec 2014, 20:41:13 »
W rzeczywistości system SERWO służy do wprowadzania, przechowywania i wydruku komputerowej wersji Rozkazu Pisemnego "O".

Jeśli chodzi o wprowadzanie i przechowywanie, to bardziej chodzi o ostrzeżenia doraźne niż wydruki rozkazu "O"- którego podstawą są jednak ostrzeżenia wprowadzone telegramem Adr. 14.

CureQ

  • Gość
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Marzec 2014, 23:07:37 »
Ja jestem za tym aby taki program powstał.Można by wtedy jeszcze bardziej odwzorować prawdziwą nastawnie w nowoczesnym stylu.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Marzec 2014, 06:53:13 »
Ja jestem za tym aby taki program powstał.Można by wtedy jeszcze bardziej odwzorować prawdziwą nastawnie w nowoczesnym stylu.

A ja a tym, że są inne, bardziej priorytetowe rzeczy, które przydałoby się wprowadzić.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Marzec 2014, 14:11:39 »
Ja jestem za tym aby taki program powstał.Można by wtedy jeszcze bardziej odwzorować prawdziwą nastawnie w nowoczesnym stylu.

Jak Cię tak bardzo ciągnie do prawdziwej nastawni w nowoczesnym stylu nie pozostaje nic innego jak się zatrudnić na takiej nastawni. Połączysz przyjemne (zakładam, że granie w symka i zainteresowanie tą dziedziną jest przyjemne) z pożytecznym - zarabianiem pieniędzy na utrzymanie. Będziesz nie wirtualnie lub na papierze w domu wypełniał rozkazy, tylko na drukach ścisłego zarachowania, dostarczał je (radiowo) do realnego pociągu itp. Zrobiłem dla własnych potrzeb R146 w wersji takiej jak oryginał i w wersji do symka z węższymi wierszami (więcej wchodzi na stronę) i jakoś się da. Od biedy możesz wydrukować rozkazy na kolorowej drukarce, zszyć je, opieczętować i wystawiać.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Marzec 2014, 15:20:24 »
Malutki ot temat (odpowiedzi pisać na dział inne, co by admini nie robili porządku)
Jeśli chcesz realnego symka zapraszamy http://www.plk-sa.pl/kariera/
Poszukują zwrotniczych i nastawniczych i jak widzę to nawet szkolenie Ci zrobią
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Marzec 2014, 16:22:22 »
Ja jestem za tym aby taki program powstał.Można by wtedy jeszcze bardziej odwzorować prawdziwą nastawnie w nowoczesnym stylu.

To jeszcze zrób pulpit i połóż tory za oknem...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline pkpowiec

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pc
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Marzec 2017, 11:24:25 »
Witam,
wątek trochę stary, ale mam w tej kwestii kilka pytań, na które szukam odpowiedzi:
Jak wygląda cały proces od wprowadzenia ograniczenia doraźnego do ujęcia go w wydruku rozkazu "O" z systemu SERWO?
Po jakim czasie od wprowadzenia przestajemy dyktować (przed wyprawieniem pociągów) ostrzeżenia wprowadzone na przyległym szlaku, bowiem zostają ono uwzględnione w SERWO?
Rozumiem, że wprowadzone ostrzeżenia wysyłamy telegramem, w jakiej formie, dokąd one wędrują i kto te dane wprowadza do SERWO?
Czy SERWO jest bazą centralną ostrzeżeń czy tylko pełni rolę "książki ostrzeżeń doraźnych" danego posterunku?

Pozdrawiam :)

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Marzec 2017, 15:52:33 »
telefonogram ma określony załącznik gdzie podaje się lokalizacje, przyczynę, km od/do i od kiedy do kiedy obowiązuje, wysyła to ISEDR stacji, która nadaje, do serwera "Matki" takie serwery są umieszczone w kilku miejscach na zakładzie na duzych stacjach. Serwer "matka" obsługuje wyznaczony pracownik, np isedr danej stacji. Każdy posterunek jest wyposażony w "kliencką" wersje serwo podłączoną do "matki".
Wydruk wydaję się do określonej stacji na drodze przebiegu ;-)
Trainz

Offline santiago

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: System SERWO
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Marzec 2017, 20:35:01 »
Dodam do tego, co napisał kolega wyżej, że serwer "matka" na danym zakładzie rozsyła informacje do pozostałych serwerów "matek" w tym zakładzie oraz w zakładach przyległych. Potwierdzenie rozesłania telegramu otrzymuje również ISEDR stacji, który nadał ten telegram. Od tego momentu ostrzeżenie widnieje w systemie i jest wydawane maszynistom na stacjach do tego wyznaczonych. Na pytanie "po jakim czasie od wprowadzenia przestajemy dyktować" nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Osobiście po wprowadzeniu ograniczenia pytam maszynistów, czy w wydruku komputerowym mają uwzględnione nowe ograniczenie. Do czasu, gdy maszynista nie potwierdzi informacji o nowym ograniczeniu - dyktuję rozkazy.