Forum Główne > Urządzenia srk

Telefoniczne polecanie i zgłaszanie

(1/3) > >>

fiorentina1:
Witam! Mam pytanie dotyczące tematu j.w. A mianowicie, czy w przypadku awarii np. izolacji torowej na sąsiedniej stacji i konieczności wyjazdu poc. na sygnał zastępczy od strony nast. wykonawczej, należy WPROWADZAĆ telefoniczne polecanie i zgłaszanie między nastawniami, czy wystarczy je STOSOWAĆ, czyli oczywiście prowadzić R 142 w pełnym zakresie ale bez wprowadzania telefonicznego polecania i zgłaszania telefonogramem. Dodam, że na, powiedzmy, "mojej" stacji urządzenia blokady stacyjnej są sprawne, plomby w porządku, nie działa tylko blokada liniowa i to powoduje niemożność wyświetlenia "wolnej" na semaforze wyjazdowym. Spotkałem się tu z różnymi opiniami i interpretacjami instr. Ir 1, która mówi, że gdy stacyjne urządzenia srk nie mogą być podstawą prowadzenia ruchu- należy wprowadzić "telefoniczne polecanie..." telefonogramem wg. wzoru itd. A w opisanym wyżej przypadku? Zapraszam do dyskusji.

Droznik:
Moim zdaniem a ja robię tylko na 1 okręgówkach to powinno się wprowadzić ze względu na to że wyjeżdżamy na Sz i używa wykonawcza dPo czyli doraźny a przepisy mówią jasno kiedy dPo to musowo telefoniczne

MaKu:
Nie ma czegoś takiego dla dyżurnego jak stosowanie telefonicznego polecania.
Albo się wprowadza, albo nie.

Co do w/w sytuacji.
Każda jazda od strony wykonawczej na "Sz" albo na "R-305/306" to wprowadzenie telefonicznego polecania i zgłaszania przygotowania drogi przebiegu. Blokada liniowa nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Droznik:
Może mu chodziło o to że piszemy wszystko ale nie piszemy regułek??
Przecież co sekcja to inne czytanie Ir1 oraz jej interpretacja

MaKu:
Dyżurny póki nie wprowadzi telefonicznego polecania, nie rusza R-142.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej