Autor Wątek: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora  (Przeczytany 185277 razy)

Offline przekupiony

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sokółka
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Sierpień 2014, 10:24:13 »
Ja to ze wszystkim sobie radzę. Już drugą dobę w isdra gram i spoko leci trochę ciężko jest nie powiem, ale nastawianie przebiegowe jest najlepszym rozwiązaniem. Muszę pochwalić autora a w trud w jaki włożył za to. Choć narazie nie mamy realnych posterunków. ISDR Lisków to jest fajna zabawa z obsługiwaniem urządzeń przekaźnikowych. Mam pomysł żeby zrobić mały realny posterunek odgałęźny Starzyny albo coś mniejszego narazie. Jak wy myślicie ktoś się ze mną zgadza czy raczej to chory pomysł. 

Offline bogdan0717

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Sierpień 2014, 11:45:03 »
Mega Dobry Pomysł

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Sierpień 2014, 12:35:58 »
Co to za pomysł?
Przecież już n-ty raz jest pisane, że taki posterunek będzie. A kiedy? Nikt tego nie wie. Wpierw trzeba dokończyć to, co się zaczęło. Zdobądź materiały do zrobienia tego posterunku i przekaż autorowi.

Offline przekupiony

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sokółka
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Sierpień 2014, 16:56:11 »
Oj ludzie ludzie wsio jest w internecie wystarczy poszukać. Schemat pulpitu powoli robię bo nie mam czasu zbytnio. Tylko zostaje się napisać kod, wiem że to trudne jest ja sam tego nie napiszę bo nie miałem styczności z delphi i itd. Ale szacun dla autora.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Sierpień 2014, 17:59:26 »
To jak się nie znasz to nie zabieraj głosu.

"tylko wystarczy kod napisać" takim tekstem sam sobie strzeliłeś w stopę... to stwierdzenie "TYLKO" to potrafi zajmować długie miesiące pracy, i do tego nie wszystko można znaleźć w internecie, uwierz
Trainz

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Sierpień 2014, 18:55:04 »
Oj ludzie ludzie wsio jest w internecie wystarczy poszukać. Schemat pulpitu powoli robię bo nie mam czasu zbytnio. Tylko zostaje się napisać kod, wiem że to trudne jest ja sam tego nie napiszę bo nie miałem styczności z delphi i itd. Ale szacun dla autora.

A wiesz jak w Starzynach wygląda chociażby centralka? Jakie są zależności? Które szczeliny się kiedy świecą? Jakie są być może jakieś nietypowe rozwiązania SRK itp? Chyba, że masz tam wtyki ;)

Ja byłem kilka/kilkanaście razy na posterunku, zanim wiedziałem co i jak i zacząłem go odwzorowywać.
Sorry, ale akurat zrobienie pulpitu w EPK i dorobienie do niego schematów, to jest 0,1% całej pracy jaka Cie czeka.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Sierpień 2014, 20:57:42 »
Ja to ze wszystkim sobie radzę. Już drugą dobę w isdra gram i spoko leci trochę ciężko jest nie powiem, ale nastawianie przebiegowe jest najlepszym rozwiązaniem. Muszę pochwalić autora a w trud w jaki włożył za to. Choć narazie nie mamy realnych posterunków. ISDR Lisków to jest fajna zabawa z obsługiwaniem urządzeń przekaźnikowych. Mam pomysł żeby zrobić mały realny posterunek odgałęźny Starzyny albo coś mniejszego narazie. Jak wy myślicie ktoś się ze mną zgadza czy raczej to chory pomysł.

Pytanie jest inne; czy jak zostanie stworzony mały p.odg. to komuś się za przeproszeniem będzie chciało go obsługiwać? Bo tak szczerze to nie sądze żeby komuś chciało się siedzieć na p.odg. np. z trzema pociągami na godzinę...

A stworzenie pulpitu średniej wielkości stacji w epk zajmuje godzinkę (bez opisów) więc naprawdę jest to jedna setna potrzebnej pracy :)

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Sierpień 2014, 21:37:53 »
Cytuj
Pytanie jest inne; czy jak zostanie stworzony mały p.odg. to komuś się za przeproszeniem będzie chciało go obsługiwać? Bo tak szczerze to nie sądze żeby komuś chciało się siedzieć na p.odg. np. z trzema pociągami na godzinę...
Wszystko ma dwie strony medalu. Dlatego ja osobiście jestem zdania, aby jak już stworzyć realny posterunek wielkości Testowa. Stacja węzłowa jaką jest Testowo, czy Lisków jest 100 razy bardziej interesująca niż p.odg z max. paroma rozjazdami i semaforami, a jeśli do tego dojdzie SBL i mały ruch to w ogóle. N-ty raz klepiemy ten sam temat, co rusz w innych wątkach, a to nic nie da. Dajmy autorom dokończyć to co zaczęli, aby potem cieszyć się realnym posterunkiem, który nie będzie się różnił NICZYM od tych fikcyjnych.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Sierpień 2014, 21:40:41 »
No właśnie, dlatego wolę Lisków od Testowa :) manewry, ruch, nastawianie przebiegowe... Mi się osobiście marzy jakaś duża stacja, no ale to nie koncert życzeń - sam nie zrobię (bo nie umiem) i nie zamierzam nikomu o tym jęczeć :)

Offline przekupiony

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sokółka
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Sierpień 2014, 23:11:24 »
Ja tylko zaproponowałem a tu już darcie kotów jest. Wiem że dużo rzeczy jest do zrobienia. W ISDR Lisków za mały ruch mam. A co do 3 pociągów na godzinę to rozkład można sobie zawsze zrobić żeby było więcej pociągów. Dla mnie Delphi trudy język trochę. Chyba że, ktoś z użytkowników by się podjął tego zadania ale wątpię w to. Bo dla mnie żeby napisać takie taką aplikację to trochę czasu zajęło by. Opanowanie kodu to jakiś rok a pisanie to kolejne miesiące bo nie mam zbytnio czasu żeby pisać. Dałem tylko taką propozycję napisanie takie małego post. nie zajęło by długo.

Ja też wolę dużą stację ale niech to będzie duża stacja. Bo Lisków to średnia stacja taka jak moją st. Sokółka gdzie są nastawnie mechaniczne scentralizowane. A ruch na mojej stacji jest większy niż w Liskowie.

To jak się nie znasz to nie zabieraj głosu.

A ty cp się znasz wielce panie mądraliński jak się nie znam to myślisz że jestem ciemny. O nie nie dam sobą pomiatać. Fakt porywam się z motyką na słońce ale ruch na stacji Lisków jest dla mnie za mały. 

"tylko wystarczy kod napisać" takim tekstem sam sobie strzeliłeś w stopę... to stwierdzenie "TYLKO" to potrafi zajmować długie miesiące pracy, i do tego nie wszystko można znaleźć w internecie, uwierz


Zostawię to bez komentarza. Dobra nie będziemy dyskutować bo widzę że tylko. Jak ktoś coś zaproponuje to wiecznie źle. Koniec TEMATU. Skupmy się na tym co mamy. Bo widzę że nie dojdziemy porozumienia.                     



« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2014, 23:24:28 wysłana przez przekupiony »

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Sierpień 2014, 23:39:43 »
A ruch na mojej stacji jest większy niż w Liskowie.                 
No tak 15-18 pociągów na godzinę + manewry to jest mało. Strzelam, że przez Sokółkę przejeżdża podobna ilość pociągów ale na dobę...
 Jeżeli jest Ci za łatwo to możesz zasymulować sobie usterki.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Sierpień 2014, 10:52:13 »
Aktualnie trwają prace nad nową realistyczną stacją (ale niestety ruch nie będzie większy niż w Liskowie), stan prac jest zaawansowany, udoskonalany jest przy tym proces budowy posterunku wraz z dokumentacją, więc kolejne symulatory powinny powstawać szybciej* (przy odrobinie pomocy kogoś chętnego).

O Starzynach też myślałem, z uwagi na wielkość nie będą trudne do odwzorowania, część materiałów jest dostępna (zdjęcia pulpitu z raportu). Detale typu przypisanie szczelin do odcinków czy kolor centralki można ewentualnie później poprawić. A czy komuś będzie się chciało prowadzić ruch na takim małym posterunku? Pewnie będzie w sam raz dla początkujących użytkowników, poza tym pewnie połowa będzie go używała do symulowania katastrofy...

*w porównaniu do poprzednich, z naciskiem na "powinny"

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Sierpień 2014, 13:01:29 »
O to fajnie, może spróbuje bo obecnie to mnie to trochę przeraża (nakomplikowanie)... Mógłbyś zarzucić jakiegoś screna z nowego posterunku?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Sierpień 2014, 14:32:54 »
Aktualnie trwają prace nad nową realistyczną stacją (ale niestety ruch nie będzie większy niż w Liskowie), stan prac jest zaawansowany, udoskonalany jest przy tym proces budowy posterunku wraz z dokumentacją, więc kolejne symulatory powinny powstawać szybciej* (przy odrobinie pomocy kogoś chętnego).

Yeah, już wszystko o Płaszowie zebrałem  ;)
Co do wielkości stacji i ilości pociągów - może być 100 na godzinę i samych przelotów. A może być mała stacja z długimi szlakami (nie SBL), kilka pociągów, manewrów i się człowiek więcej narobi...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline przekupiony

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sokółka
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Sierpień 2014, 20:50:57 »
A ruch na mojej stacji jest większy niż w Liskowie.                 
No tak 15-18 pociągów na godzinę + manewry to jest mało. Strzelam, że przez Sokółkę przejeżdża podobna ilość pociągów ale na dobę...
 Jeżeli jest Ci za łatwo to możesz zasymulować sobie usterki.


Słuchaj nie dość że w dzień jeździ kilkanaście pociągów w tym TWR Orlen, FPL, Orion Kolej, DB Schenker. To jeszcze w nocy jeżdźą. Także w porównaniu do Liskowa to jest jeszcze większy na mojej stacji. A co do usterek to hardcore mam człowieku ale radzę sobie bardzo dobrze. Także daje radę. Mam pytanko nie dało by się wydzielić SWDR do osobnego okienka to lepiej by usprawniło pracę dla mnie