Autor Wątek: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora  (Przeczytany 185334 razy)

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Sierpień 2014, 09:51:03 »
Witam

Mam takie pytanie co do obsługi symulatora:
Przy zwiększonej prędkości symulacji nie słychać odgłosów pracy urządzeń ssp zarówno tych w zakładce "RASP-UZK" jak i w zakładce "Pozostałe urządzenia". Czy nie mogłoby być tak, żeby dźwięk ten był słyszany niezależnie od prędkości symulacji.
Pozdrawiam
W.F.
Tylko po co? Jak zrobisz x100, to usłyszysz może 2 kliknięcia i pociąg pojechał dalej. W tych systemach z zakładki "Pozostałe urządzenia" nie połapiesz się, czy to kontrola sprawności, czy pociąg jedzie. Oczywiście dla tych mniejszych prędkości (np. x2 lub x4) może mieć to jakiś sens.

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #76 dnia: 30 Sierpień 2014, 12:17:54 »
Właśnie myślałem o tych mniejszych prędkościach, najwyżej x4 a zwłaszcza x2. Jak mam pociąg na szlaku to raczej większych prędkości symulacji nie ma sensu włączać.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2014, 12:19:58 wysłana przez W.F. »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #77 dnia: 31 Sierpień 2014, 19:40:02 »
To zaraz będzie aby naklejka z Alfem była inna bo ta Ci się znudziła.
Co do kolorów przycisków są normy ustalone przez UTK, a kapturki, widać macie kolorowe, bo podstawowych nie macie :) Sam kiedyś za młodego używałem skuwek od długopisów jako kapturków gdy mi brakło podstawowych. Prosty przykład macie TZP z każdej strony i jeszcze trzeba w stacji parę przycisków zabezpieczyć.

Niby, są wymagania, ale dużo kolorów jest wymieszanych. Co do kapturków, to mnie osobiście to drażni. Szczególnie jak niektórzy dyżurni przy blokadzie 2 kierunkowej po niewłaściwym zatykają poz, po, dpo itp, a dodatkowo pół rozjazdów na pulpicie bez potrzeby  ;) Przy TZP to wystarczy tabliczka "TZP" na pulpit i tyle...

Otwieranie i zamykanie przejazdu z pulpitu jest często spotykane.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Wrzesień 2014, 11:03:07 »
Miejsce obsługi przejazdu jest określone jasno w RTSie i na jego podstawie montuje się urządzenia jego sterowania.
Jeżeli przejazd jest dobrze widoczny zza pulpitu, sterowanie można w nim umieścić.
Lecz, jeśli przejazd nie jest dobrze widoczny, montuje się pulpit sterowania w najdogodniejszym miejscu na nastawni. Np. przy oknie, nie rzadko na zewnątrz. Ale to bardziej w przypadku dróżników.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Wrzesień 2014, 19:20:20 »
Miejsce obsługi przejazdu jest określone jasno w RTSie i na jego podstawie montuje się urządzenia jego sterowania.
Jeżeli przejazd jest dobrze widoczny zza pulpitu, sterowanie można w nim umieścić.
Lecz, jeśli przejazd nie jest dobrze widoczny, montuje się pulpit sterowania w najdogodniejszym miejscu na nastawni. Np. przy oknie, nie rzadko na zewnątrz. Ale to bardziej w przypadku dróżników.

Na pewnym posterunku dobrze mi znanym, są 2 przejazdy (podg). Jeden jest centralnie pod "budą". Trzeba wyjść, zamknąć przejazd z zewnątrz, wrócić i stawiać sema z pulpitu. Natomiast drugi, (na drugiej linii) jest sterowany z pulpitu. W myśl zasady - zdalnie sterowane z budy, a blisko, trzeba wyjść  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline krystek96

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Sierpień 2015, 15:27:48 »
Uważam, że to są dobre pomysły.
Można by jeszcze wprowadzić do Systemu Wspomagania Dyżurnego Ruchu wprowadzanie gotowości i wprowadzanie analizy tak jak jest na prawdę (jeżeli pociąg rozpoczyna bieg na naszej stacji to wtedy maszynista prosi o numer gotowości dla uruchamianego pociągu i dyżurny podaje maszyniście ten numer i swoje nazwisko a następnie maszynista podaje jakim będzie jechać pociągiem np. szynobus SA135-014 i swoje nazwisko)
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2015, 15:32:09 wysłana przez krystek96 »

Offline krzysiuwroc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Wrzesień 2015, 10:09:29 »
A można zrobić w ISDR coś takiego ?

http://eu07.kolej.org.pl/index.php/topic,105.0.html

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Wrzesień 2015, 11:53:46 »
Nie potrzeba tego implementować w ISDR, będzie normalnie działać w tle. Jeżeli już, to prędzej implementowany będzie system który czerpie dane z rozkładu jazdy i informacji o ruchu (SEPE lub PIP), bo ręczne konfigurowanie każdej zapowiedzi ma niewiele wspólnego z rzeczywistością - chyba prościej było by dyżurnemu samemu odczytać zapowiedź.