Autor Wątek: Dwukrotnie użyty numer pociągu.  (Przeczytany 19052 razy)

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Dwukrotnie użyty numer pociągu.
« dnia: 12 Luty 2011, 19:22:30 »
Witam wszystkich użytkowników forum.
Jakiś czas temu w moje ręce wpadł symulator pulpitu kotkowego stacji Osielec. Ponieważ stacyjka była mała i mało się tam działo (ot jak to na jednotorówce), postanowiłem poszukać w sieci czegoś większego. Tak oto trafiłem na Testowo. Stacyjka niczego sobie i w dodatku węzłowa... Osielec przerasta pod każdym względem. Skutek tego taki, że kilka nocy zarwanych i w każdym możliwym momencie "męczę" Testowo. Nadszedł taki moment w moim "nowym życiu dyżurnego ruchu", kiedy postanowiłem napisać własny rozkład jazdy. Jakoż postanowiłem, tak czynić zacząłem i... tu pojawił mi się problem z którym nie potrafię sobie poradzić  :(
Ponieważ edytor rozkładu daje "rozkładowcowi" duże możliwości, postanowiłem zaszaleć. Jednym z szaleństw było ustawienie pociągu o danym numerze w różnych godzinach zależnie od dnia tygodnia. Powstało mi coś takiego:
poc. 53202 z TF do TW w dniach 1÷5 p.7:43 zmiana lokomotywy i numeru (automatycznie) na 53203 do TZ o.7:58;
poc. 53202 z TF do TW w dniach 6,7 p.8:29 zmiana lokomotywy i numeru (automatycznie) na 53203 do TZ o.8:38.

Problem polega na tym, że poc. kursujący w 1÷5 p.7:43 zmienia numer i nie che ruszyć w drogę przed godziną 8:38 ustaloną dla pociągów kursujących w 6,7...
Jak sobie z tym poradzić?
Będę wdzięczny za podpowiedź :)
Pozdrawiam
Arkady

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Dwukrotnie użyty numer pociągu.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2011, 21:29:34 »
poc. 53202 z TF do TW w dniach 1÷5, powinno być 1-5 inny znaczek ;)

Tak mi się wydaje, chociaż obecnie nie mam u siebie edytora, żeby to sprawdzić  ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2011, 21:31:27 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Dwukrotnie użyty numer pociągu.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2011, 22:47:28 »
Problem polega na tym, że poc. kursujący w 1÷5 p.7:43 zmienia numer i nie che ruszyć w drogę przed godziną 8:38 ustaloną dla pociągów kursujących w 6,7...

Niestety tego problemu narazie nie da się ominąć. Program tworzy listę numerów i powiązanych z nimi parametrów (godzina odjazdu, postoje na przystankach), które są automatycznie przypisywane składom przy zmianie numeru. Istnienia dwóch numerów w tym samym rozkładzie nie przewidziałem - program ich wtedy nie rozróżnia. Postaram się dodać tu sprawdzenie czy zgadzają się dni kursowania, co powinno załatwić sprawę (choć i tak może być problem gdy składy będą przyjeżdżały/odjeżdżały w pobliżu północy i trafi się opóźnienie).

poc. 53202 z TF do TW w dniach 1÷5, powinno być 1-5 inny znaczek ;)

To chyba nie jest fragment pliku rozkładu, problem siedzi w .exe a nie w złym znaczku - gdyby było 1÷5, to by raczej wogóle nie przyjeżdżał ;)

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Dwukrotnie użyty numer pociągu.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2011, 23:45:59 »
Dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście w rozkładzie jest "1-5", a tu napisałem "1÷5" z przyzwyczajenia. Zawsze tak piszę "od÷do" i tak mi tu wyszło.
Pozdrawiam
Arkady

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Dwukrotnie użyty numer pociągu.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2011, 08:41:32 »
Ja tylko dodam, ze w rzeczywistosci przewaznie zmieniaja sie nie tyle godziny odjazdu/przyjazdu co zestawienie (np .w tygodniu 2xEN57, w łikendy 1xEN57_

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Dwukrotnie użyty numer pociągu.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Luty 2011, 09:56:07 »
Ja tylko dodam, ze w rzeczywistosci przewaznie zmieniaja sie nie tyle godziny odjazdu/przyjazdu co zestawienie (np .w tygodniu 2xEN57, w łikendy 1xEN57_

Owszem. Godziny zmieniają się w dłuższym czasie. W moim przypadku jeden pociąg powinien kursować np. od 16 stycznia do 15 lutego, a drugi od 16 lutego do końca rozkładu. Tylko że edytor nie daje możliwości ustawienia kursów względem dat, i po prawdzie to nie wydaje się to potrzebne do dobrej zabawy  ;)
Cóż, zachciało mi się wprowadzić takie urozmaicenie w rozkładzie... Poczekam na ewentualną aktualizację, a póki co jednemu odjeżdżającemu zmienię numer z 53203 na 53205.
Pozdrawiam
Arkady

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Dwukrotnie użyty numer pociągu.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Luty 2011, 10:55:20 »
To chyba nie jest fragment pliku rozkładu, problem siedzi w .exe a nie w złym znaczku - gdyby było 1÷5, to by raczej wogóle nie przyjeżdżał ;)

To była pierwsza myśl, poza tym.. nie sprawdzaliście tego,a wtedy przez TW przejeżdża TGV z prędkością 300 kmh ;)

Dobra koniec OT. Faktycznie jedyną opcją jest inny nr pociągu "weekendowego"
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.