Autor Wątek: Wzór ROGATYWKI ISDR'a  (Przeczytany 43747 razy)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Październik 2013, 18:25:12 »
A ja właśnie dowiedziałem się dziś na szkoleniu że są zamiary wrócenia do mundurów. Co dziwnego fakt ten zgłosili inne firmy związane z koleją z powodu dosyć błahego. Otóż maszyniści nie mają pewności że rozkazy wręcza im dyżurny ruchu a nie jakaś obca osoba. Więc podobno ma wrócić umundurowanie ale ile w tym prawdy nie wiem?? Tak tylko słyszałem na szkoleniach
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Październik 2013, 21:59:16 »
No wiesz... jest różnica pomiędzy dyżurnym na dużej stacji, który siedzi cały czas na nastawni i ew. podyktuje rozkaz przez radio oraz ma jakby nie było dosyć daleko do torów (np. Warszawa Zachodnia), a takim który od czasu do czasu wyjdzie z nastawni żeby przekazać rozkaz (np. p.odg Miedniewice), a w końcu takim który ma urządzenia kluczowe, chodzi prawie całą zmianę po torach i wręcza rozkazy (nie znam osobiście takowej stacji).

Wg. mnie wystarczyła by max. odpowiednia rogatywka oraz identyfikator, wtedy każdy byłby zadowolony. Maszynista, że wie iż to jest dyżurny ruchu a nie jakiś chory MK, a dyżurny że przez 12 godzin nie musi chodzić w nieco niewygodnym stroju. 

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Październik 2013, 22:25:56 »
[...] chory MK [...]
MK? Chyba terrorysta jakiś :P
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Październik 2013, 05:00:51 »
MK? Chyba terrorysta jakiś :P
Niewielka różnica :).
...a w końcu takim który ma urządzenia kluczowe, chodzi prawie całą zmianę po torach i wręcza rozkazy (nie znam osobiście takowej stacji).
A choćby Białystok Główny się kłania :).
Na wielu stacjach istnieją jeszcze peronowi, którzy oprócz obsługiwania systemów informacji pasażerskiej specjalizują się również w donoszeniu drużynie pociągowej rozkazów "O" tam, gdzie w SRJP widnieje zapis R307 i wcale nie noszą oni już mundurów ani czapek, jedynym obowiązkowym elementem ubrania jest kamizelka odblaskowa ;)
Sz na Tm

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Październik 2013, 09:38:43 »
Peronowi roznosiciele rozkazów nie noszą mundurów, bo bardzo często są to pracownicy zewnętrznych firm pracujących na zlecenie PKP PLK. Fakt jednak, że biorąc rozkaz od takiej osoby nigdy nie mam pewności, że jest to osoba upoważniona do jego doręczenia. Drużynom pociągowym nie przedstawia się żadnych legitymacji, ani upoważnień. Są ubrani "po cywilnemu". Wszystko to polega na jakimś zawierzeniu, że jest w porządku. Brzmi ryzykownie? Czym to grozi, to chyba zdajecie sobie sprawę.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Październik 2013, 15:12:06 »
Ręczne kluczowe z obsługą rozkazów? Powroźnik na terenie IZ Kraków. Nie dość że wszystko jest na kluczę to jeszcze rozkazy trzeba drukować i donosić. Tylko tam mają kurtkę firmową z logo PLK i odblaskami więc wiedzą że to jeszcze może być pracownik PLK. Co do innych owszem ja też przez cały sezon nosiłem rozkazy w krótkich spodenkach i klapakach ale to ludzi się znało więc co innego. Gorzej jak trzeba było gdzieś wyjść dalej w tory to zawsze ta kamizelka była na sobie.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Październik 2013, 15:17:53 »
Przy upałach strój obowiązkowy ISDR-a/nastawniczego to goła klata, krótkie portki i jakieś półbuty co by się na tłuczniu nie zamęczyć :) Przynajmniej w moich stronach tak wyglądało donoszenie rozkazów na linii towarowej :P Praca pracą ale trzeba korzystać ze słonka  8)
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2013, 15:20:04 wysłana przez Zacha »
Sz na Tm

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Październik 2013, 18:29:08 »
Przy upałach strój obowiązkowy ISDR-a/nastawniczego to goła klata, krótkie portki i jakieś półbuty co by się na tłuczniu nie zamęczyć :)

Chyba te "grube gumowe obudowane z przodu" klapki  ;)

Co do mundurów - połowa wyląduje na allegro, połowa pójdzie za wódę, to nie daje pełnej identyfikacji. Niech ISDR nosi identyfikator lub pokaże mechowi legitkę, jak mechu się boi.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2013, 18:33:52 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Październik 2013, 08:20:35 »
U nas w Warszawie, podczas budowy p.o. Ursus Niedźwiadek część pociągów SKM kończyła bieg na p.o. Ursus (jeden tor podmiejski na odcinku Warszawa Ursus - Pruszków był zamknięty). Pani przynosząca rozkaz pisemny była ubrana w pomarańczową, odblaskową kamizelkę z napisem PKP PLK.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Październik 2013, 15:33:44 »
a na Brochowie rozkaz donosi pan z firmy ochroniarskiej.
jego jedyna czynność jaką wykonuje to donoszenie rozkazów. nic innego nie robi
Trainz

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Październik 2013, 16:05:07 »
Cytuj
Pani przynosząca rozkaz pisemny była ubrana w pomarańczową, odblaskową kamizelkę z napisem PKP PLK.
We Włochach?
W Pruszkowie to wszystko leciało przez radio.

Jak już się tak upierać to tor zamknięty był na odcinku Pruszków - Warszawa Włochy z możliwością dojazdu po torze nr 1 potem 2 do p.o Ursus od strony p.odg Warszawa Włochy.

Ten przystaneczek nadal jest budowany, jeszcze dobrze nie skończą już będą kolejne utrudnienia. Będą robili p.o Parzniew.

Offline norbis97

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Skąd: Woj. Pomorskie
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Luty 2014, 15:09:32 »

A ta wersja z napisem PKP to w ogóle kiedyś obowiązywała?

Wg mojej skromnej wiedzy ;), czapki z trumienką formalnie obowiązywały od ok 1997-9 roku. Natomiast w  2006 roku wprowadzono tzw godło branżowe, czyli orzełka wraz z ośką. 

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Luty 2014, 16:40:34 »
Widziałem taką w oddziale muzealnym w Wolsztynie z datą 1998r.
No i mama sam taką w domu.

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Kwiecień 2014, 18:29:19 »
Zgodnie z wewnętrznym rozkładem jazdy są stacje wyznaczone gdzie nakaz jazdy Rd1 podaje dyżurny ruchu peronowy. W mojej okolicy Radom i Skarżysko Kamienna. Dyżurni peronowi mają normalne mundury. Do tego czapka rogatywka (wg wzoru z prawego górnego rogu). Umundurowani są również dróżnicy przejazdowi. Pozostali pracownicy pracując w swoich ciuchach. No, sa jeszcze "starzy wyjadacze", którzy używają mundurów, które mają guziki z orzełkiem bez korony... no i te nowsze. Ostatni mundur jaki miałem to na guzikach miał logo PLK (trumna). Teraz oczywiście munduru nie używam bo i nie mam. Ale... ostatnio robiąc bezpieczny przejazd w szkole podstawowej zatęskniłem do munduru. Na pewno by było bardziej elegancko jak dzieciaki widzą kolejarza opowiadającego im o kolei.
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Wzór ROGATYWKI ISDR'a
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Czerwiec 2014, 14:02:19 »
Kilka orłów...
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"