Autor Wątek: Propozycja -nowy pulpit.  (Przeczytany 37856 razy)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lipiec 2014, 21:31:22 »
A, to nie wiem ;-) Sabel mychę też ma... przynajmniej tak kojarzę.
Co do studenckiej OSY-H, to nie wiem, może to to samo, co trenażery dla dyżurnych  ;) Ale ogólnie system SRK jako taki jest lipny i do dość mocno pod względem obwodów...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lipiec 2014, 02:08:01 »
Ten OSA-H jest bardzo ograniczony... U mnie na nastawni jest to do zdalnej obsługi p.odg. ... Np. na raz można podać tylko jeden ,,Sz" do tego u mnie jest wersja bez obsługi myszką :) Ja tam wole jak lisków jest taki jak teraz :)

Może dyżurny ukradł myszkę ;)...

E tam, pożyczył... :) Ale i tak klną na to bo rozjazdy pospinali i jak jeden wyskoczy to na drugim torze też nic nie idzie :)

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lipiec 2014, 12:50:15 »
"mój" Sabel myszy na 100% nie miał. Kiedyś mi się przytrafiła taka historia: Stacja R-K. Zmiana nocna. Ostatni osobowy pojechał do P na "nocleg". Do 4 rano nic nie było. Domek spokojnej starości. Albo jak kto woli: Oddział ciężkich przypadków (koło R-K jest szpital dla czubków). Rano wraca wypoczęty z P. Pytam o wolną do R, wpisuję do dziennika i klikam Wbl w klawiaturę.... nic... Restartuję system, klikam Wbl... (jakiś skrót [np F4] wywoływał opcje wyboru, pod innym był R, z listy strzałkami zjeżdżało się na odpowiednie polecenie)... kicha. Wprowadzam TZP do W i do R. Wypoczęty już w W drze się o wolną, Wbl z W wzbudzone... znowu robię reset. Nic to nie dało. Osobowy pod wjazdem, odpalam pulpit awaryjny bo Sz też tylko teraz z tego pulpitu. Pojechał... Coś na mnie wymusiło, że klawiatura mi teraz przeszkadza więc ją odsuwam... a tam przewód od klawiatury kończy się po 15 cm... myszki odgryzły...

Inna sprawa z tym pulpitem awaryjnym: tylko sterowanie rozjazdami i Sz. Do tego żeby było śmiesznej to wszystkie polecenia na trzy palce niczym w systemie Windows: Ctrl + Alt + Delate.... Jakiś czas później z powodu awarii komputera ponad dwa miesiące na tym awaryjnym jechaliśmy, Komputer wysłono do Wrocławia do naprawy. Nikt takich w okolicy nie widział. Obudowa stricte przemysłowa. Próbowałem go naprawić ale: kości pamięci nietypowe, PG jakaś taka dziwna, HDD w dziwacznej obudowie... Nawet zasilacz jakiś taki dziwaczny. Chocziaż z nim nie było problemów bo wtyczki miał standardowe i obcy zasilacz można było podpiąć.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2014, 12:55:12 wysłana przez IZKR »
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Lipiec 2014, 14:41:05 »
Osobowy pod wjazdem, odpalam pulpit awaryjny bo Sz też tylko teraz z tego pulpitu. Pojechał... Coś na mnie wymusiło, że klawiatura mi teraz przeszkadza więc ją odsuwam... a tam przewód od klawiatury kończy się po 15 cm... myszki odgryzły...

Standard. Pulpit obsługuje tylko Sz-ty. Inaczej jest nieco w innych SRK hybrydowych, gdzie pętla jest podwójna i w razie "W" działamy na drugiej pętli nadal na pulpicie komputerowym. Niestety, OSA-H i H2 mają po jednej pętli.

Nikt takich w okolicy nie widział. Obudowa stricte przemysłowa. Próbowałem go naprawić ale: kości pamięci nietypowe, PG jakaś taka dziwna, HDD w dziwacznej obudowie... Nawet zasilacz jakiś taki dziwaczny. Chocziaż z nim nie było problemów bo wtyczki miał standardowe i obcy zasilacz można było podpiąć.

Na KBn - pierwsza "OSA-H" była wciśnięta w komputer "oryginalny". Zintegrowane monitory z resztą... I co tydzień przełączało się komputer, aby jeden odpoczywał, a drugi pracował. A przy okazji moderny Wieliczki, KZA Kraków za grube pieniądze zmodernizowało pulpit. Czyli - dali zwykłe monitory LCD i proste komputery PC ;-) A cena, jakby pracowały w promie kosmicznym  :P
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.