Autor Wątek: Propozycja -nowy pulpit.  (Przeczytany 37854 razy)

CureQ

  • Gość
Propozycja -nowy pulpit.
« dnia: 24 Listopad 2013, 16:58:33 »
Witam. Naszedł mi pomysł aby podmienić pulpit naszym symulatorze na taki bardziej nowoczesny. Co o tym myślicie ? Poniżej link do zdjęcia pulpitu.

http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/kolej/srk_osa-h.php

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2013, 20:07:48 »
Moze nie do konca OSA-H ;)

CureQ

  • Gość
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2013, 22:08:37 »
Już jest takie "coś" ? :)

Offline pg747

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Skąd: Toruń
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2013, 23:29:44 »
Jestem tylko bardzo ciekawy skąd mogę coś takiego pobrać?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2013, 15:46:19 »
Screen przedstawia zobrazowanie systemu sterowania przeznaczonego dla symulatora EU07, z ISDR nie ma to nic wspólnego poza tym, że mateu odwzorował układ torowy dla Liskowa (układ torów jest edytowalny). Nie jest to odzwierciedlenie żadnego rzeczywistego systemu. Na razie program nie jest nigdzie dostępny, choć pierwszą wersję pokazywałem już dawno temu na forum EU07 (wzbudziła wówczas brak zainteresowania, pewnie dlatego że nie ma realistycznych tekstur :P). Długo nic się nie działo z uwagi na ograniczenia techniczne w EU07, ostatnio prace ruszyły, za jakiś czas temat powinien powrócić na forum EU07. Program ma pełnić funkcję pulpitu do symulatora, z możliwością sterowania zdalnego w trybie multiplayer, lub systemu który uruchomiony w tle sam będzie sterował ruchem według rozkładu jazdy.

Co do tematu wątku - odwzorowanie systemów z pulpitem komputerowym (w ISDR) jest dość problematyczne, bo nie są to systemy "Open Source" jak systemy przekaźnikowe (dostępne albumy schematów, opisy działania każdego przekaźnika), i ich działanie odwzorować można jedynie według instrukcji obsługi i obserwacji rzeczywistych urządzeń. Akurat OSA-H jest systemem dość prostym i jest pierwsza w kolejce jeżeli chodzi o pulpity komputerowe, ale w kolejce czekają inne, ważniejsze rzeczy (aktualnie trwa reorganizacja źródeł i powstają kolejne kawałki dokumentacji technicznej, niezbędnej dla rozpoczęcia prac nad innymi stacjami).
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2013, 18:07:36 wysłana przez Paweł »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2013, 21:06:32 »
Taaa, a kto ode mnie ma dokumentacje osy   :P
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

CureQ

  • Gość
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudzień 2013, 23:00:16 »
A gdzie można takie coś pobrać ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Grudzień 2013, 19:38:16 »
Nigdzie, bo jeszcze nie jest skończone. Zresztą, najpierw trzeba będzie odpowiednio dostosować daną scenerię do współpracy z tym programem (dodanie odcinków, ujednolicenie nazw, podmiana niektórych inc, usunięcie starych eventów ustawiających sygnały itd.).

CureQ

  • Gość
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipiec 2014, 02:13:29 »
A czy jest dostępny jakikolwiek program do robienia układu torowego tak jak to zrobił wyżej kolega mateu ? Ewentualnie jakiś polski symulator tego systemu ?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lipiec 2014, 08:37:48 »
A czy jest dostępny jakikolwiek program do robienia układu torowego tak jak to zrobił wyżej kolega mateu ? Ewentualnie jakiś polski symulator tego systemu ?

Kiedyś Paweł wydał "EPK Osowe" ;-) A trenażery OSY-H też są dla Bieżanowa, Kraków Przedmieście i coś jeszcze  ;) Ale to tajemnica PKP i nie są do dostania  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lipiec 2014, 12:13:29 »
Ten OSA-H jest bardzo ograniczony... U mnie na nastawni jest to do zdalnej obsługi p.odg. ... Np. na raz można podać tylko jeden ,,Sz" do tego u mnie jest wersja bez obsługi myszką :) Ja tam wole jak lisków jest taki jak teraz :)

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lipiec 2014, 14:41:02 »
Za testowanie OSA-H na ćwiczeniach na studiach z zajęć wyprosił mnie prowadzący. Jest tzw "studencka" wersja OSY-H. Pozwala na wiele. Można spokojnie spowodować sobie wypadeczek: np czołówkę. W forumowych symulatorach pociągi na ogół wyhamowują i czołówki nie ma (przynajmniej na głowicach rozjazdowych mnie się nie udało a wiele kombinowałem). Na studenckiej wersji wyświetliła się taka gwiazda z napisem w środku "BUM!!!" :) Zobaczył to prowadzący i out... ale jak się dowiedział, żem jest dyżurny ruchu z długim stażem to mnie zawołał z powrotem i zapytał co zrobiłem. Powiedziałem, że nie mam pojęcia.... A to takie proste sprawy...
Miałem tą wersję kiedyś u siebie. Bardzo funkcjonalna. Można było spokojnie się uczyć systemu z punktu obsługi. Może ma kto taką wersję? chętnie zassam.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2014, 14:42:45 wysłana przez IZKR »
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"

CureQ

  • Gość
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lipiec 2014, 20:34:29 »
Ja też bym z chęcią "zassał" tą wersję testową  ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2014, 20:36:39 wysłana przez CureQ »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lipiec 2014, 21:05:06 »
Ten OSA-H jest bardzo ograniczony... U mnie na nastawni jest to do zdalnej obsługi p.odg. ... Np. na raz można podać tylko jeden ,,Sz" do tego u mnie jest wersja bez obsługi myszką :) Ja tam wole jak lisków jest taki jak teraz :)

Może dyżurny ukradł myszkę ;) Sz jeden na głowice, tak też jest w urządzeniach typu "E", na niektórych budach. Jest też "Sabel" pulpit jak Osowy, ale do urządzeń typu "E".

Jest tzw "studencka" wersja OSY-H. Pozwala na wiele. Można spokojnie spowodować sobie wypadeczek: np czołówkę.

Nie wiem, czy miałem okazję korzystać z tej samej, ale fakt. Można sąsiada zmusić do obrócenia blokady i "zawołać sobie od niego pociąg" itp.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Propozycja -nowy pulpit.
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lipiec 2014, 21:10:45 »
Jest też "Sabel" pulpit jak Osowy, ale do urządzeń typu "E".
Sabel, Osa-H, Sup... jeden walec. Te hybrydy były specjalnie na dowolne przekaźniki budowane. Różniły się nazwą, idea była jednakowa. Zobrazowanie też identyczne (może tylko jakieś szczegóły). Ja pisałem wcześniej, testowałem OSA-H wersję studencką. Pracowałem natomiast na SABEL-u. Na tym drugim nie było myszy. Wszystko z klawiatury. SUP-a znam tylko z opisu (mam gdzieś DTR-ki wszystkich tych hybryd). I w Gdyni PAT też coś dłubał w tym temacie ale nie pamiętam pod jaką nazwą. Zobrazowanie miał takie samo.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2014, 21:15:56 wysłana przez IZKR »
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"