Autor Wątek: Co to za sygnał?  (Przeczytany 38102 razy)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Luty 2011, 15:56:34 »
Generalnie ciekawe muzeum, ale pewnie za kilka lat już będzie tam komputer.
Zapewne już jest od SWDR  ;) Urządzenia tak czy siak wszędzie robią komputerowe, żeby 1 osoba sterowała danym odcinkiem, a nie kilkanaście... czyli po prostu "niższe" koszty utrzymania... Oczywiście tutaj urządzenia też mogą zawodzić. Ale to nie ten temat...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Luty 2011, 16:08:51 »
SWDR, to ja nawet ostatnio widziałem u dyżurnego na stacji Warszawa Wschodnia Towarowa.
Urządzenia tam u niego mechaniczne, zaś w plenerze cztery posterunki z urządzeniami kluczowymi...
Komputeryzacja. Za komuny było takie hasło "nowoczesność w domu i zagrodzie" ;)
Pozdrawiam
Arkady

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Luty 2011, 19:29:50 »
Urządzenia tam u niego mechaniczne, zaś w plenerze cztery posterunki z urządzeniami kluczowymi...

Największy hit to jest nastawnia PrB na Prokocimiu. Stara buda jakaś drewniana z kluczami i tam jest WSKR-PIP i Swdr ;) Niedawno zbudowali nową wykonawczą B-12 bo była podparta konstrukcją, żeby się nie przewróciła  ;D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

fotolokomotyw

  • Gość
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Luty 2011, 22:41:31 »
Dysponująca w Końskich na linii nr. 25, też mechaniczna, jest SWDR, ale najczęściej tabelka jest po prostu pusta. Gdyby nie to, że rozkładowo w kilka razy w tygodniu są pewne manewry to nie ma kompletnie ruchu.
Takie dni jak wtorek, czwartek o sobocie i niedzieli nie wspominając, to jeden, góra dwa pociągi. (towarowe ma się rozumieć osobowych drugi rok nie ma) ;-)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Luty 2011, 12:50:07 »
Posterunek otwierany na czas manewrów?
Sz na Tm

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Luty 2011, 13:23:37 »
Posterunek otwierany na czas manewrów?
Cala ta linia jest otwarta 1-5 6-18 ztcp.

fotolokomotyw

  • Gość
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Luty 2011, 16:02:25 »
Linia numer 25? Otwarta cały czas... tylko ruch jest bardzo mały na odcinku od Skarżyska Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego. Ciekawym obiektem jest stacja Nałęczów na tej trasie, działa tylko w ciągu dnia, na noc jest zamykana i w nocy pociągi jeżdżą tam na rozkazy. ;)

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Luty 2011, 16:05:04 »
Linia numer 25? Otwarta cały czas... tylko ruch jest bardzo mały na odcinku od Skarżyska Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego. Ciekawym obiektem jest stacja Nałęczów na tej trasie, działa tylko w ciągu dnia, na noc jest zamykana i w nocy pociągi jeżdżą tam na rozkazy. ;)
No wlasnie o Skarzysko-Tomaszow mi chodzilo.
Dobrze mi sie kojarzylo, ze tam cos na noc zamykaja ;)

fotolokomotyw

  • Gość
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Luty 2011, 16:25:57 »
Z tego co wiem jest to chyba jedyna tak działająca stacja na tym odcinku... trochę to komplikuje bo się pociąg musi zatrzymać, zanim dyżurny przedyktuje rozkaz i te wszystkie procedurki to dobrze wiem, że mimo wszystko to dość długo trwa.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Luty 2011, 16:33:31 »
Z tego co wiem jest to chyba jedyna tak działająca stacja na tym odcinku... trochę to komplikuje bo się pociąg musi zatrzymać, zanim dyżurny przedyktuje rozkaz i te wszystkie procedurki to dobrze wiem, że mimo wszystko to dość długo trwa.
Legnica-Kędzierzyn tak działa nocami juz kilka ladnych pare lat ;)

Kalach

  • Gość
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Luty 2011, 22:57:39 »
-
Legnica-Kędzierzyn tak działa nocami juz kilka ladnych pare lat ;)

No tam jest o tyle ciekawiej, ze wyłączone z użytku na noc są nastawnie wykonawcze na niektórych stacjach, co uniemożliwia krzyżowania i wykonywanie manewrów na nich... A  ;) z PLK żądały swego czasu odwołania kilku pociągów KD, gdyż towarowe się nie mieszczą...
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2011, 07:26:13 wysłana przez mateu »

Kalach

  • Gość
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Luty 2011, 23:00:35 »
Linia numer 25? Otwarta cały czas... tylko ruch jest bardzo mały na odcinku od Skarżyska Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego. Ciekawym obiektem jest stacja Nałęczów na tej trasie, działa tylko w ciągu dnia, na noc jest zamykana i w nocy pociągi jeżdżą tam na rozkazy. ;)

Nałęcz... poza tym, ruch jest może mały, ale napewno nie bardzo mały - w pustą tabelkę w SWDR nie wierze... no chyba że poodznaczali wszystkie pociągi :)
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2011, 23:05:18 wysłana przez Kalach »

fotolokomotyw

  • Gość
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Luty 2011, 15:33:32 »
Nałęcz... poza tym, ruch jest może mały, ale napewno nie bardzo mały - w pustą tabelkę w SWDR nie wierze... no chyba że poodznaczali wszystkie pociągi :)

Nałęcz, czy Nałęczów to można używać zamiennie. A w pustą tabelkę musisz uwierzyć, bo sam na własne oczy widziałem parę razy. Najczęściej zupełnie pusto jest w sobotę i niedzielę, ale słyszałem od dyżurnych, że we wtorki też często się zdarza, albo jedzie jeden. Te które tam jeżdżą to najczęściej piasek do huty szkła w Sandomierzu. Są to informacje pewne i sprawdzone. ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2011, 15:38:59 wysłana przez fotolokomotyw »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Luty 2011, 19:06:06 »
No wlasnie o Skarzysko-Tomaszow mi chodzilo.
Dobrze mi sie kojarzylo, ze tam cos na noc zamykaja ;)

Nie wiem czy ta linia :P A sprawa w Opocznie jak wygląda ktoś coś wie?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

fotolokomotyw

  • Gość
Odp: Co to za sygnał?
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Luty 2011, 20:20:46 »
Nie wiem czy ta linia :P A sprawa w Opocznie jak wygląda ktoś coś wie?

W tej chwili z Opoczna do Tomaszowa Maz. jeżdżą tylko autobusy kolejowe. Przez pewien czas głośno było, że ma wchodzić Arriva PCC na odcinek Skarżysko-Łódź. Arriva zadeklarowała się, że w ciągu miesiąca może rozpocząć kursowanie i Łódzkie chciało, ale Świętokrzyskie nie było chętne do współpracy i teraz cisza.
Semafory, rozjazdy, perony zarastają i nic więcej...
Podam link do mojego filmiku o Końskich i linii 25: http://www.youtube.com/watch?v=TRXcTLEpFM4