Autor Wątek: Elektroniczna Centralka Telefoniczna  (Przeczytany 13740 razy)

CureQ

  • Gość
Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« dnia: 15 Grudzień 2013, 14:06:07 »
Witam. Wpadłem na pomysł żeby zamiast starej centralki KTE w symulatorze zastąpić ją taką http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/kolej/srk/foto/urzdysp.jpg elektroniczną.Myślę, że dla tych, którzy się znają na budowie symulatora nie sprawiłoby to problemu, ponieważ na "moje oko" to chodzi tu tylko o podmianę grafiki centralki nie ingerując w zasadę działania.

CureQ

  • Gość
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2013, 22:58:42 »
Zrobiłem prototyp jak to mogłoby wyglądać. Jest to zrobione w paincie na szybko. Przykładowa centralka elektroniczna dla stacji Testowo. Połączenie odbywałoby się poprzez kliknięcie na odpowiedni posterunek tak jak jest to w rzeczywistości.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2013, 19:45:44 »
Pomysł nie jest nowy, ale na razie trzeba dopracować obecne rzeczy zamiast dorabiać nowe. Poza tym przydała by się instrukcja obsługi, bo te centralki nie działają dokładnie tak jak KTE, choćby dlatego że przyciski są jednocześnie kontrolkami, które sygnalizują więcej stanów niż tylko dzwonienie i połączenie.

CureQ

  • Gość
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2013, 20:16:14 »
Jak dla mnie pomysł ciekawy i warto go zrealizować. Wiecie może jak się nazywa fachowo ta centralka ?

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2013, 20:36:30 »
Masz napisane na górnym pasku na zdjęciu, które dałeś w linku, w pierwszym poście...  Przynajmniej ktoś tak nazwał ten program.

CureQ

  • Gość
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2013, 21:35:18 »
Ale to jest ta starsza wersja elektronicznej centralki. Jutro rano pójdę na nastawnie w mojej miejscowości i się zapytam co i jak z tą centralką.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2013, 07:26:51 »
Ale to jest ta starsza wersja elektronicznej centralki. Jutro rano pójdę na nastawnie w mojej miejscowości i się zapytam co i jak z tą centralką.
Ale my wiemy jak ona działa. Po prostu w tym momencie sa wazniejsze rzeczy do zrobienia niz wrzucenie nowej centralki.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2013, 11:07:36 »
Stara ma klimat "pierdnięcia" po naciśnięciu wybierania  ;D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

CureQ

  • Gość
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Grudzień 2013, 12:17:17 »
No ale technika idzie do przodu :) To może w symku też coś nowego by było :)

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Grudzień 2013, 14:02:10 »
No ale technika idzie do przodu :) To może w symku też coś nowego by było :)
Jak to mi powiedział pan od frezarek :"jak masz się nauczyć jeździć na rowerze, to i na starym się nauczysz".


CureQ

  • Gość
Odp: Elektroniczna Centralka Telefoniczna
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Grudzień 2013, 15:05:22 »
Byłem dzisiaj na nastawni to znajomy dyżurny powiedział, że nie wie na jakiej to zasadzie działa, a nazywa się ten cały program "Operator ISDN" nie pomyliłem się ISDN a nie ISDR ;) Otóż jak ktoś do nas dzwoni to kwadracik z posterunkiem "mryga" na czerwono i wydaje się dźwięk, a gdy chcemy zadzwonić to klikamy na kwadracik i tyle ;) Cała filozofia :D