Autor Wątek: Rozkład od EN57-002 dla Liskowa  (Przeczytany 13316 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Rozkład od EN57-002 dla Liskowa
« dnia: 18 Grudzień 2013, 17:40:05 »
Chciałem zdążyć przed świętami i jakoś się udało. Rozkład dla Liskowa jako alternatywa dla wgranego do programu. Podobnie jak w rozkładzie dla Testowa mojego autorstwa numery poc. są zrobione intuicyjnie i w/g starych zasad tzn. numeracja poc. została skrócona do max. 5 cyfrowej, a końcówki w/g dawnej numeracji, czyli:
00-10 poc. ex. i posp.
11-49 osobowe,
50-54 osobowo-towarowe,
55-59 towarowo-osobowe,
60-64 towarowe przesyłkowo-ekspresowe,
65-69 towarowe pospieszne,
70-79 towarowe zbiorowe,
80-99 towarowe pozostałe,
co wydaje mi się ułatwia pracę, bo mniej więcej wiadomo co jedzie. Na Ciągu Testowo - Wilamowice zastosowano numerację 63xx, a powrotna 36xx. Borek podciągnąłem pod Lisków jako wspólny nr 4, więc z Borku (Zbyszek) do Wilamowic to 46xx, powrotne 64xx. Jeżeli jest 43xx tzn. zmienia czoło i jedzie do Testowa, powrotny to 34xx. W przeciwieństwie do rozkładu wgranego do symulatora, założyłem że mimo stacji głównie towarowej są wokół niej duże osiedla przeto zatrzymują się tu wszystkie pośpiechy, a 4 z nich mają postoje 5 min dla wyładunku poczty z wagonów pocztowych. Znaczna część poc. z i do Liskowa Rynku jest skomunikowana z innymi poc. osobowymi i pośp. co w uwagach jest wpisane. Problem nierozwiązany - zmiana numeru. Poc. do Lis.Ryn. zmieniają je w stacji głównej, ale robię tak że z tym nr puszczam je dalej i mają już nr powrotny. W ciągu dnia są zrobione trzy momenty kiedy stacja się prawie klinuje. Są one zrobione celowo, aby było trochę realności i aby się trochę wysilić. W sob. i niedz. część poc. towarowych, pasażerskich oraz manewry w większości są wykasowane.
Rozkład w cyklu 24h przeszedłem osobiście i działa. Uwagi mile widziane, życzę przyjemnej "służby".