Autor Wątek: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo  (Przeczytany 97001 razy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Grudzień 2019, 23:39:13 »
Stan początkowy nie jest idealnym rozwiązaniem, ale z uwagi na specyfikę inicjowania przyjazdu pociągów z wyprzedzeniem powinien być uwzględniony w plikach RJ - inaczej będzie brak odstawionych składów i chwilowa dziura w ruchu.

Dla pociągów zdawczych/zbiorowych można założyć jakieś domyślne tory na które będą odstawiane i tak przygotować stan początkowy. Nie jest szczególnie istotne że inny dyżurny odstawi je inaczej. Można je w sumie nawet pominąć, zdawcze nie zawsze coś ciągną.

Dla przygotowania stanu początkowego generalnie należy wyłączyć wszystkie opóźnienia i usterki - jeżeli użytkownik chce mieć symulację bez opóźnień, to stan początkowy nie powinien takich narzucać. Jest przewidziany tryb przygotowywania stanu początkowego, w którym te ustawienia automatycznie są zmieniane (dodatkowo program pilnuje godziny zapisania stanu).

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Maj 2020, 16:46:04 »
Cześć i czołem po mega przerwie! Miło zajrzeć w dawne kąty i ujrzeć je funkcjonujące :) Ten rozkład jest w jakis sposób  skolerowany z rozkładem Liskowa? Tzn domyślam się, że raczej jest odwrotnie ;)
Znalazłem błąd w rozkładzie dla Testowa(późno nieco). Skład 11271 winien jechac luzem zdaje się do Ls, co zreszta zapowiada Ślemień, ale miast luzaka, leci skład węglarek i platform. Być może tak musi być, jak wspomniano wcześniej, gdyż wraca ten skład z Ls jako 2260. Tylko wtedy trza poprawić to zapowiadanie.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2020, 17:16:20 wysłana przez melis »

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Maj 2020, 16:48:13 »
Się orientujecie, czy w tym rozkładzie, "funkcja" placu ładunkowego działa? Nie wiem, czy jest sens trzymać wagony tam, czy wyprawiać zgodnie z rozkładem.
Edycja: no to już wiem, że nie działają te place. :D refleks szachisty
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2023, 11:51:29 wysłana przez melis »

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Kwiecień 2023, 21:25:36 »
W rozkładzie który posiada stan początkowy, błędów nie ma. Natomiast w tym dołączonym do pobrania, Tefama nie wystartuje bo oczekuje na 962 z godziny 4tej rano. Jako że wszystkie uwagi zawarte w pdf, zamierzam zawrzeć w rozkładzie, potraficie podpowiedzieć co zrobić, a żeby ten kłopot nie występował? Protezą jest wysłanie loka z nr 962.

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Kwiecień 2023, 17:19:10 »
Moim zdaniem ET22 przechodzi na 22172 a SM42 na 2260

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Kwiecień 2023, 18:02:04 »
@W.F tylko co to ma do rzeczy? Odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie? Nie łapię :D
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2023, 18:03:38 wysłana przez melis »

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Kwiecień 2023, 08:12:54 »
Przepraszam , pomyliłem wątki