Autor Wątek: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo  (Przeczytany 96988 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Grudzień 2016, 12:29:18 »
Sprawdź czy później  do tych wagonów są jakieś loki przypisane (na odsył), może być tak, że też trza je na żeberko odstawić do powrotu. Nie korzystam z tego RJ, tylko z własnego, tam mam to trochę inaczej rozpisane.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Grudzień 2016, 14:59:47 »
Ta et22 jeśli się nie mylę, zostaje, a smka chyba na 2260 i, wraca jako 2261. Nie pamiętam jak to dokładnie tam jest. W załączniku do rozkładu masz dokładnie opisane.

Offline Skierniewiak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skierniewice
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Styczeń 2017, 17:31:21 »
Witam. Mam pytanie odnośnie rozkładu z Liskowa. Czemu nie ma zapisanego początkowego stanu symulacji z 6:00? Mam wrażenie, że właśnie przez to na początku nie pojawia się u mnie parę bardzo ważnych pociągów z punktu widzenia pracy manewrowej (m. in. pierwszy pociąg z Tefamy).

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Styczeń 2017, 10:39:07 »
Kolego standardowy rozkład zawarty w Liskowie, ma wszystkie stany początkowe.

Offline Skierniewiak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skierniewice
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Styczeń 2017, 12:01:40 »
No niestety, przynajmniej nie u mnie:

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Styczeń 2017, 15:13:28 »
Ale o co Tobie kolego chodzi? Przede wszystkim, dlaczego rozkład Maku wczytujesz z osobnego pliku, skoro jest zaszyty w exe? Wybierz użyj standardowego rozkładu. Druga rzecz, to i ten z pliku ma stan początkowy od 6:00. Z osobnego pliku, mogą nie być składy ułożone na torach, ale nie ma to wpływu w tym wypadku, na przebieg symulacji.To chyba tyle w temacie?

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Styczeń 2018, 18:07:09 »
Cześć jestem tu nowy, pewnie pewnych rzeczy nie ogarniam, więc prosze o wyrozumiałość. Do rzeczy:
Coś mi nie pasuje z pociągami 11271, 2260, 22172, 2265.
11271 to ET22 (na 22172) i SM42 i wagony (2260) z Testowa do liskowa.
2260 jedzie z powrotem do testowa...
2265 to wagony z testowa, na 22172 (Przy okazji jest błąd w swdr bo jest relacji lisków-testowo, gdy przyjeżdża z testowa)
Które 22172 z powrotem zawozi do testowa.
Moje pytanie jest takie: Po jaką cholere te wagony jeżdżą w te i nazad? ??? Nie potrafie tego pojąć  :-[

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Styczeń 2018, 22:22:59 »
Może te wagony (od 2265 p. 10:31) jada z powrotem do Testowa poc. 22172 o 12:30 dla zapełnienia rozkładu i zrobienia manewrów w stacji?
Nie pamiętam tego RJ, zrobiłem swój, stąd musiałbym go przejść ponownie, by wiedzieć co i jak.

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Styczeń 2018, 23:55:26 »
O rany faktycznie. Patrzyłem tylko na rozkład, a wagony nazywają się "platformy TW pod rampe"  :-[ To w takim razie zostaje tylko bug że w swdr jest relacja na odwrót wpisana  :-[

Offline Strzelec12

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pisarzowice (śląskie)
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Kwiecień 2019, 21:31:50 »
Witam,
Chciałbym prosić o pomoc w rozpoznaniu rozkładu. Otóż mam problem z wyprawianiem pociągów głównie do Spedpolu. Część ze składów ma wpisane w opisie "oblot na (w) Lisków Miasto" oraz "obsługa manewrowa". Nie wiem czy wyprawiać je do Liskowa Rynku czy do Spedpolu bezpośrednio i na który obszar zakładu je wpuścić. Drugi problem to niepojawianie się pociągów w stałym kursowaniu oraz permanentne opóźnienia pomimo, że między wyprawieniem pociągów ze stacji ościennych istnieją np. 5 minutowe odstępy. Może to i jest "utrudnienie" ale występuje dość często i daje trochę emocji zwłaszcza gdy ma się wyprawiać jednocześnie 2 lub 3 pociągi w tym samym kierunku, a ruch na stacji Lisków jest dość duży.
Także zadam takie pytania:
1. Do Spedpolu pociągi na oblot wpuszczać na tor przy placu ładunkowym? Czy te same lokomotywy mają je stamtąd odebrać i odwieźć dalej?
2. Rozkładowe opóźnienia są sytuacją normalną?
3. Tefama wysyła/nie wysyła swoich lokomotyw (965 i 967), ponieważ rozpoczęcie symulacji nie ujmuje sytuacji braku składów do zabrania na jej starcie? Miałbym 3 czekające składy na wymianę do Tefamy (jeden usunąłem).

W samym rozkładzie występują jeszcze błędy typu 2 pociągi na tym torze postojowym, zgodnie z rozkładem albo brak pociągów z opisu w przejściach.
W załączniku przesyłam moją symulację celem lepszego zapoznania się.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2019, 21:35:42 wysłana przez Strzelec12 »
Zapalony fan kolejnictwa.

Offline kn31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kwidzyn
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Grudzień 2019, 14:30:07 »
Witam
Mam problem z rozkładem dla Testowa. Kiedy wybiorę opcję wczytaj rozkład jazdy z pliku maku_Testowo.roz na dole pojawia się uwaga, że brak pliku ze stanem początkowym symulacji. Po włączeniu symulatora nie jedzie żaden pociąg. Czy robię coś źle?

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Grudzień 2019, 10:22:40 »
Może spróbuj sobie wgrać inny RJ, tych, w odpowiednim dziale, jest sporo.

Offline Dominik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Grudzień 2019, 17:59:49 »
A to nie jest tak, że jeśli nie ma plików ze stanem początkowym to przez pierwsze +/- 30 minut nic nie jedzie?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Grudzień 2019, 19:03:15 »
Zgadza się, przyjazd pociągów jest inicjowany z pewnym wyprzedzeniem (zależnym od pociągu) i przy starcie symulacji bez przygotowanego pliku stanu początkowego niektóre mogą zostać pominięte. Będzie też brakować składów które początkowo powinny stać na stacji.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Grudzień 2019, 22:34:47 »
No tak, ale z drugiej strony w swoich RJ nie robiłem stanów początkowych, ponieważ przez stacje, czy Testowo, czy Lisków Gł., przechodzą poc. zbiorowe, przeto każdy dyżurny w/g uznania wagony od tych poc. "upycha" na odpowiednich torach. Stąd stan z godz. 18:00 będzie zupełnie inny dla gracza A, zupełnie inny dla gracza B, a jednak te wagony odbiera inny poc. zbiorowy i trza je dołączyć. Nadto w RJ są wpisane dość spore opóźnienia przy poc. i teoretycznie nie da się ustalić stanu na godz. 18:00 z tymi opóźnieniami. Trza by je było wyłączyć (wpisać przy każdym poc. zero), by mieć surowy RJ na godz. 18:00, a tego już mi się nie chciało robić, bo teoretycznie musiałbym spłodzić dwa osobne RJ. Ten z opóźnieniami i ten bez opóźnień, by mieć stan na godz. 18:00 tzw. zerowy.