Autor Wątek: Symulator na kilku monitorach.  (Przeczytany 25144 razy)

CureQ

  • Gość
Symulator na kilku monitorach.
« dnia: 26 Styczeń 2014, 21:27:14 »
Jest taka możliwość aby w symulatorze Rozkład Jazdy SWDR był na osobnym monitorze ?

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2014, 14:12:22 »
Jakby było zrobione "odłączenie" zakładki z SWDR od całości to owszem. Póki co możesz sobie na oddzielny ekran dać podgląd gruntu.
Sz na Tm

CureQ

  • Gość
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2014, 15:52:04 »
Z tym podglądem w terenie to wiem,ale z SWDR fajnie by wyglądało na oddzielnym ekranie.No ale jak nie ma takiej możliwości no to trudno ;)

Offline Slowcio1111

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 42
  • RM900VB na D29-106
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ustrobna, Podkarpackie
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2014, 19:09:11 »
Może Autorzy czytają ten wątek i kiedyś to zrobią.  :D

CureQ

  • Gość
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2014, 19:51:00 »
To dobrze ;) Niech czytają :D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Styczeń 2014, 23:18:01 »
Możliwość wydokowania zakładek jest planowana od dawna, ale trudno powiedzieć kiedy znajdzie się czas, żeby się tym zająć - wbrew pozorom wiąże się to ze sporymi zmianami w kodzie (każda zakładka będzie funkcjonować jako osobny form + unit, aktualnie wszystko jest w jednym).

Swoją drogą, jakie macie doświadczenia z podłączaniem większej liczby monitorów? Jak to rozwiązać sprzętowo (karty? adaptery?), żeby było niezbyt drogo, najlepiej z monitorami ze złączem VGA (można je dostać za grosze)?

CureQ

  • Gość
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2014, 23:25:25 »
Ja u siebie używam jeszcze HDMI ale są różne rozgałęźniki,które można zastosować ;) Rozgałęźniki raczej nie są drogie :D

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2014, 23:34:29 »
Na karcie nie ma sensu rozdzielać ekranów. Lepiej zrobić to na zasadzie podglądu gruntu w dodatkowym oknie i dać na drugi ekran podłączony do pierwszego.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2014, 12:14:27 wysłana przez Zacha »
Sz na Tm

CureQ

  • Gość
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Styczeń 2014, 23:39:20 »
Ale powiem,że u mnie chodzi to całkiem całkiem.Dodatkowo TV sobie podłączam do HDMI, potem kombinacje w panelu sterowania i gitara ;)

Offline Slowcio1111

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 42
  • RM900VB na D29-106
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ustrobna, Podkarpackie
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Styczeń 2014, 07:48:03 »
Ja mam w karcie drugie wejście 8). Po podłączeniu drugiego momonitora mogę sobie konfigurować w sterowniku karty. Jeżeli ma się monitor i kabel, nie trzeba nic dokupywać.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Styczeń 2014, 22:19:55 »
Dodatkowe wyjście też mam, ale myślałem przynajmniej o trzech. Korzystał ktoś z adapterów (właściwie zewnętrznych kart graficznych) USB - VGA, np. I-Tec? Czy przy USB2 nie ma problemów z przepustowością/płynnością wyświetlania? Czy takie coś chodzi pod Linuksem? Skłaniam się ku zewnętrznym urządzeniom, żeby można to było podłączyć do laptopa.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Luty 2014, 21:19:16 »
Gram od początku na dwu ekranach z jednej karty graficznej i czasami brakuje tego trzeciego ekranu, którym może być TV na HDMI, ale to czasami i tam najchętniej przeniósł bym właśnie rozkład aby wiedzieć co będzie jechać. W zasadzie jak mam cały czas podgląd na drugim ekranie to jest to już wystarczające, jednak muszę grać na win7, bo na linuxie po ok. 5min stale gubi mi się dźwięk i nie słyszę nic, ale najważniejsze to centralka. Na jednym ekranie bez podglądu to podziwiam jak inni tak grają, ale jak nie mają to co zrobić...

CureQ

  • Gość
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Maj 2014, 21:46:25 »
Według mnie stworzenie osobnej karty z Rozkładem Jazdy przy najbliższej aktualizacji np:Liskowa powinno być jak na razie priorytetem. Sam się na tym nie znam, ale gdybym się znał to na pewno takie coś by powstało. Wtedy można by wygodnie prowadzić służbę ze stałym poglądem na RJ. Na pewno podniosłoby to realizm jak i wygodę prowadzenia symulacji.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Symulator na kilku monitorach.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2014, 21:27:16 »
Według mnie stworzenie osobnej karty z Rozkładem Jazdy przy najbliższej aktualizacji np:Liskowa powinno być jak na razie priorytetem. Sam się na tym nie znam, ale gdybym się znał to na pewno takie coś by powstało. Wtedy można by wygodnie prowadzić służbę ze stałym poglądem na RJ. Na pewno podniosłoby to realizm jak i wygodę prowadzenia symulacji.

Jakbyś się znał to mogłoby się okazać, że jednak są ważniejsze sektory prac.  ;D