Forum Główne > Inne

Plan schematyczny.

(1/4) > >>

EN57-002:
Witam. Przeglądając plany schematyczne różnych stacji natrafiłem na oznaczenie, którego nie znam. Na załączonym zdjęciu jest to przed zwrotnicą 51. Na tym samym planie schematycznym znajduje się to również w innych msc. przed zwrotnicami. Jakby ktoś wiedział co to jest to napiszcie.

Andrev:
Przeszukałem całą normę branżową i nie znalazłem takiego symbolu. To jest jakiś plan historyczny? Bo obecne plany schematyczne w RTSach stacji wyglądają trochę inaczej.

EN57-002:
To jest plan st. Inowrocław Gł. z 1962 jeszcze z sygnalizatorami kształtowymi. Mam w domu dwie pozycje broszurowe o oznaczeniach na planach schematycznych i takiego nie znalazłem. Początkowo myślałem, że to jakiś błąd, ale jest to w paru msc. na schemacie przy innych zwrotnicach. Dałem to na forum, bo wszak są czynni dyżurni ruchu, może mnie coś umknęło.

Andrev:

--- Cytat: EN57-002 w 07 Luty 2014, 22:18:07 ---To jest plan st. Inowrocław Gł. z 1962 jeszcze z sygnalizatorami kształtowymi. Mam w domu dwie pozycje broszurowe o oznaczeniach na planach schematycznych i takiego nie znalazłem.

--- Koniec cytatu ---
W obecnie stosowanej normie tego symbolu nie znalazłem więc strzelam że to jakieś oznaczenie historyczne. Niemniej na widocznym planie przy innych zwrotnicach widać miejsca oznaczenia EONów - przycisków szynowych więc może trzeba iść w tym kierunku.

MaKu:
Udało mi się odkopać coś takiego.

http://www.covalus.ovh.org/oz/oz1.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej