Autor Wątek: Problem z dźwiękiem na Linuksie (wydzielony)  (Przeczytany 11361 razy)

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Problem z dźwiękiem na Linuksie (wydzielony)
« dnia: 12 Luty 2014, 07:29:52 »
bo na linuxie po ok. 5min stale gubi mi się dźwięk i nie słyszę nic
Ja jak grałem na linuxie, miałem ten sam błąd. W dodatku dźwięk też był trochę zniekształcony. :(

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Problem z dźwiękiem na Linuksie (wydzielony)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2014, 18:14:34 »
Na Ubuntu 13.10 problem się nie pojawia. Dźwięk w symulatorze odtwarzany jest biblioteką DelphiX, być może nie jest ona kompatybilna z niektórymi wersjami systemu/Wine. Niestety nie jestem w stanie rozwiązać tego problemu w prosty sposób, prawdopodobnie jedynym wyjściem była by zmiana biblioteki DelphiX na coś innego.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Problem z dźwiękiem na Linuksie (wydzielony)
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2014, 14:16:03 »
Ponieważ linuxy to takie stabilne systemy to nadal pracuję na ubuntu 10.04 LTS, ale na szczęście mam jeszcze windę więc mam na czym grać. Co do biblioteki DelphiX sprawdzę.

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Odp: Problem z dźwiękiem na Linuksie (wydzielony)
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty 2014, 19:35:23 »
Witam serdecznie!

Ja steruję ruchem na Linux'ie od początku mojej przygody z ISDR tj. już od wielu miesięcy i nigdy nie miałem żadnych problemów z działaniem. Ostatnio też zaktualizowałem sobie dystrybucję do nowszej wersji i spotkała mnie miła niespodzianka, gdyż aplikacja zaczęła chodzić płynniej niż wcześniej. Ja u siebie używam dystrybucji Mageia 4, a moja wersja wine to 1.6.1.

Pozdrawiam,
Fryderyk