Autor Wątek: Lokomotywy zapasowe (wydzielone)  (Przeczytany 8409 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Lokomotywy zapasowe (wydzielone)
« dnia: 28 Luty 2014, 16:48:07 »
Trochę zboczę z tematu, ale to odnośnie loków zapasowych w rzeczywistości. 16-02-2014 w niedzielę kolega wracał z Kołobrzegu. W Szczecinku zdechła EU07, podesłanie zapasowej i odj. skończyły się opóźnieniem 110min., a co ciekawe na trasie Szczecinek - Katowice poc nadrobił 20min. W Ka-ach był 90 w plecy, mimo postojów technicznych w Poznaniu i Wrocławiu. Stąd w moim rozkładzie w nocy przyjeżdżają loki zapasowe jako do średniej wlk. stacji rozrządowej.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Lokomotywy zapasowe (wydzielone)
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2014, 14:59:34 »
Trochę zboczę z tematu, ale to odnośnie loków zapasowych w rzeczywistości. 16-02-2014 w niedzielę kolega wracał z Kołobrzegu. W Szczecinku zdechła EU07, podesłanie zapasowej i odj. skończyły się opóźnieniem 110min., a co ciekawe na trasie Szczecinek - Katowice poc nadrobił 20min. W Ka-ach był 90 w plecy, mimo postojów technicznych w Poznaniu i Wrocławiu. Stąd w moim rozkładzie w nocy przyjeżdżają loki zapasowe jako do średniej wlk. stacji rozrządowej.

A nie dopieli EU07-1509 Cargo? Mi się wydaję że na 2 loki polecieli właśnie 07 z IC i 07 z Cargo do samego Poznania.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lokomotywy zapasowe (wydzielone)
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2014, 14:03:55 »
W Szczecinku zdefektowana EU07 została odpięta, do Poznania ciągnęła inna z IC, w Poznaniu przepięli ponownie loka na innego. Takie informacje uzyskałem.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Lokomotywy zapasowe (wydzielone)
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec 2014, 21:28:32 »
Defekt EP07-335, dopięto EU07-1529 Cargo do stacji Poznań. Sprawdzone, potwierdzone.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lokomotywy zapasowe (wydzielone)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec 2014, 08:37:49 »
Oparłem się na tym co powiedział kolega, który jechał tym poc. Przepraszam w takim razie za błędne informacje. Podane wcześniej opóźnienia na podst. strony internetowej z rozkładem jazdy. Może to przynajmniej było wiarygodne.

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Lokomotywy zapasowe (wydzielone)
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2014, 18:13:45 »
...zdechła EU07, podesłanie zapasowej i odj. skończyły się opóźnieniem 110min.,...
I to jest jakieś dziwne. Pasażer nie jest tu istotny. Ważne jest kto komu potem ma zapłacić za użyczenie lokomotywy, czyli najpierw są negocjacje... A ja pamietam takie piękne czasy, gdy mając lokomotywę na odcinku sieciowym (SM42), poleciłem ją odpiąć od "pulmanów" i wysłałem do sąsiedniej stacji po zdechnięty EN57.. a potem powiadomiłem odcinkowego, żeby nie szukał lokomotywy, bo już się dopina... Takie czasy, gdy decydował o tym ISDR już się nie wrócą.
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"