Autor Wątek: isdr na inne platformy i forum na tapatalk  (Przeczytany 19245 razy)

Offline raziel1985

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kopydłowo
isdr na inne platformy i forum na tapatalk
« dnia: 09 Marzec 2015, 12:35:20 »
Witam serdecznie czy planowany jest isdr na androida ????? Czy planujecie z forum wejść na Tapatalka wtedy uczestniczenie w postach i pisanie na forum byłoby możliwe z każdego miejsca. Pozdrawiam.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: isdr na inne platformy i forum na tapatalk
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2015, 13:54:33 »
Jeśli chodzi o forum, to praca ze stroną jest możliwa na przeglądarkach mobilnych. Tapatalk jest tylko dodatkiem, aplikacją zastępującą przeglądarkę w urządzeniu. Jeśli o mnie chodzi preferuję korzystanie z przeglądarki w telefonie niż Tapatalka.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: isdr na inne platformy i forum na tapatalk
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec 2015, 15:29:06 »
Być może w przyszłości pojawi się wersja kompilowana na Linuksa. Nie wiem czy zadziała na Androidzie, ale nie wydaje mi się żeby to było wygodne w obsłudze.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: isdr na inne platformy i forum na tapatalk
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec 2015, 16:48:15 »
Być może w przyszłości pojawi się wersja kompilowana na Linuksa. Nie wiem czy zadziała na Androidzie, ale nie wydaje mi się żeby to było wygodne w obsłudze.

Niekoniecznie. Na androida trzeba byłoby się pobawić, w przerobienie. Na androida można szybko stworzyć, coś jak EPK... Bo, są odpowiednie silniki, które siatkują ekran i tam można przeciągnąć kostkę i po krzyku. Ale sam ISDR jako taki, to trochę zabawy. Jedynie w połączeniu z tabletem, który ma podpiętą klawiaturę i touchpada by był sens jakiś....
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline axtomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z-Nienacka
Odp: isdr na inne platformy i forum na tapatalk
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2015, 13:02:22 »
Android to zupełnie inny język programowania. Każdy system mobilny to odrębny język programowania. ISDR wymagałby przepisania kodu w językach dla interesujących nas systemów czyli:

Android: Java
Windows Phone: C#
iOS: Objective-C

Niestety robienie aplikacji dla platform mobilnych to nadal żmudna praca. Napisanie aplikacji dla wszystkich wymaga środków osobowych (bo trzeba napisac kod w trzech językach) i niejednokrotnie finansowych (w przypadku WP i iOS instalacja aplikacji spoza sklepu wymaga pojęcia o tym, co się robi i zmiany ustawień telefonu, a z kolei konto w sklepie jest dla deweloperów płatne).

A jeśli chodzi o platformy biurkowe, jak Linux. Nie wiem, czy w ogóle byłoby konieczne przepisywanie kodu. na Linuxa dostępne jest  rewelacyjne narzędzie, jak Wine, które ma ogromne możliwości uruchamiania aplikacji pisanych pod Windows. Warto sprawdzić, jeżeli ktoś ma sposobność, bardzo możliwe, że ISDR też działa.

Konto w Tapatalk jest dla właścicieli forów z tego co wiem, płatne. Nie jest to więc kwestia zainstalowania odpowiedniego moda, ale bardziej zorganizowania kasy. Tapatalk to niezłe narzędzie dla dużych forów. Forum ISDR jest niszowe, nie zarobi na siebie, a juz na pewno nie na Tapatalka.

Taka jest moja opinia.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: isdr na inne platformy i forum na tapatalk
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2015, 13:38:07 »
Niekoniecznie wymagałby przepisywania kodu na inny język (co na pewno nie nastąpi). Najnowsza wersja robocza ISDR wstępnie działa w Lazarus IDE, a środowisko to umożliwia kompilację na różne platformy, w tym na Androida. Nadal jednak nie wiem jaki to ma sens, to zbyt skomplikowany program żeby go obsługiwać na urządzeniach mobilnych.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: isdr na inne platformy i forum na tapatalk
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2015, 14:11:51 »
A jeśli chodzi o platformy biurkowe, jak Linux. Nie wiem, czy w ogóle byłoby konieczne przepisywanie kodu. na Linuxa dostępne jest  rewelacyjne narzędzie, jak Wine, które ma ogromne możliwości uruchamiania aplikacji pisanych pod Windows. Warto sprawdzić, jeżeli ktoś ma sposobność, bardzo możliwe, że ISDR też działa.

Działa, sprawdziłem to już ładny kawałek czasu temu (http://isdr.pl/index.php/topic,323.msg5392.html#msg5392). Jednakże kwestia przystosowania aplikacji dla innych platform to dla mnie nie emulacja w odpowiednim oprogramowaniu, a uruchomienie w natywnym środowisku. Poza tym Paweł ma rację. ISDR nie ma przyszłości na tabletach czy telefonach. Więc jeśli już to pozostańmy przy ewentualnym pomyśle dostosowania do Linuxa. Ja jednakowoż cierpliwie czekam na nową aplikację z rzeczywistym posterunkiem pod Windows.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2015, 14:14:15 wysłana przez greg86 »

Offline axtomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z-Nienacka
Odp: isdr na inne platformy i forum na tapatalk
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec 2015, 12:00:53 »
Najnowsza wersja robocza ISDR wstępnie działa w Lazarus IDE

Super!! To świetne IDE! Rozwija się bardzo fajnie i moim zdaniem już jest lepsze, niż Embarcadero (Delphi) (które się rozrosło do niebotycznych rozmiarów, działa wolno i ma mnóstwo zbędnych rzeczy)

środowisko to umożliwia kompilację na różne platformy, w tym na Androida.


Tego nie wiedziałem. Byłem przekonany, że do Andka trzeba Javy, czyli Eclipse np.

Nadal jednak nie wiem jaki to ma sens, to zbyt skomplikowany program żeby go obsługiwać na urządzeniach mobilnych.

Nie ma sensu. Na potrzeby Andka możnaby zrobić prostsze symki, jak np. Kolejarz, ale nie ISDR.

Ja jednakowoż cierpliwie czekam na nową aplikację z rzeczywistym posterunkiem pod Windows.

Ja też :)