Autor Wątek: Pociąg przyjechał bez SKP i co teraz?  (Przeczytany 20343 razy)

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Pociąg przyjechał bez SKP i co teraz?
« dnia: 21 Kwiecień 2014, 11:16:20 »
Witam,
poc. nr 66186 przyjechał do Liskowa bez SKP. Zamknąłem tor szlakowy po którym jechał i co dalej? Przeglądałem dokumentacje z Testowa ale nie znalazłem nic o sposobie przywrócenia do ruchu. Na szlaku Lisków-Wiliamowice nie stoi żaden odczepiony wagon. Jak to rozwiązać? :)

Pozdrawiam

Offline noname89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: Toruń
Odp: Pociąg przyjechał bez SKP i co teraz?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień 2014, 12:25:20 »
Przede wszystkim na jakiej podstawie stwierdziłeś, że pociąg przyjechał w całości, a na szlaku nie znajduje się żaden wagon? Podstawą do stwierdzenia, że szlak jest przejezdny jest wyprawienie najbliższego pociągu z tylnego posterunku na rozkaz pisemny "O" z prędkością 20 km/h tzw. jazda na widoczność. Wtedy maszynista tego pociągu ma obowiązek udzielić Ci informacji o sytuacji na szlaku i czy na pewno ten szlak jest przejezdny. Druga rzecz, to czy na SKP nie ma usterki, że nie otrzymałeś potwierdzenia, że pociąg wjechał w całości?

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociąg przyjechał bez SKP i co teraz?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień 2014, 13:46:40 »
Aktualnie w programie nie ma przewidzianej sytuacji, żeby pociąg nie miał SKP. Jeżeli posterunek zgłosił brak SKP, to prawdopodobnie przejechał jako manewr, ewentualnie to skutek jakiegoś błędu (opisz co dokładniej się stało).

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Pociąg przyjechał bez SKP i co teraz?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2014, 20:50:36 »
Wiem co jest podstawą do stwierdzenia przejezdności :) tylko w ISDR nie ma chyba opcji takiej jazdy na widoczność (chyba że przegapiłem). Tak jak pisze Paweł pociąg przejechał jako manewr tj. korzystając z tego że wcześniej zrywałem plombkę na wjazdowy zwolniłem sobie wcześniej przebieg i podałem Ms2 zanim cały skład znalazł się w stacji. Pytanie takie; czy da się to odkręcić w ISDR czy wrócić do poprzedniego stanu zapisu?

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Pociąg przyjechał bez SKP i co teraz?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwiecień 2014, 11:46:59 »
Jeżeli masz włączony autozapis to możesz wczytać poprzedni stan.
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pociąg przyjechał bez SKP i co teraz?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwiecień 2014, 16:18:15 »
Tak jak pisze Paweł pociąg przejechał jako manewr tj. korzystając z tego że wcześniej zrywałem plombkę na wjazdowy zwolniłem sobie wcześniej przebieg i podałem Ms2 zanim cały skład znalazł się w stacji.

Czyli skład w tym czasie zmienił oświetlenie i "zdjął końcówki" dlatego SKP zareagowało, jak zareagowało ;-)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Pociąg przyjechał bez SKP i co teraz?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwiecień 2014, 16:31:27 »
Dokładnie :) Wcześniej też tak robiłem ale chyba z luzakiem i wtedy PSKP nie zauważył :D

P.S. Możecie zwrócić uwagę na ten temat? Mam ten sam problem: http://isdr.pl/index.php/topic,371.0.html