Autor Wątek: Wykolejenie się składu  (Przeczytany 15535 razy)

Offline Damian231

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Wykolejenie się składu
« dnia: 25 Kwiecień 2014, 11:50:04 »
Witam, mam problem ponieważ nie wiem co mam zrobić, gdy zderzy się jeden pociąg z drugim...
Wypuściłem z Liskowa do Wilamowic po torze właściwym pociąg MPE 81103 skład ten nieoczekiwanie zatrzymał się na szlaku(!)... Moja wina nie sprawdziłem tego zadzwoniłem do Tęczy i podałem, że pociąg 81103 odjechał. Tym czasem, Blokada się zwolniła i wyprawiłem pociąg APM 89125.
Składy te spotkały się na przejeździe kolejowym (72.034) zderzając się. Pytanie brzmi : Co mam zrobić gdy zderzą się pociągi, czy one jakoś znikną czy trzeba zaczynać grę od nowa?

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Wykolejenie się składu
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2014, 12:21:53 »
Należy wezwać komisję kolejową, a dyżurny ruchu, który do tego dopuścił już może pakować środki higieny osobistej do aresztu.

Offline axtomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z-Nienacka
Odp: Wykolejenie się składu
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2014, 13:40:33 »
Niestety Damian231: W zasadzie ISDR nie jest typową grą komputerową, w której gdy Cię zabiją, to zostają Ci jeszcze dwa życia. W ISDR jest położony silny nacisk na realizm, a w rzeczywistości, gdyby do czegoś takiego doszło, pociągi by nie zniknęły, tylko pojawił się prokurator z zarzutem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.
A teraz pytanie, czy Tobie zależy na realizmie, czy na tym, żeby sobie "popykać" w ISDR-a? Jeśli na tym pierwszym, lepiej zacznij od nowa i nie zabij tym razem kilkudziesięcioro ludzi.  ;) Jeśli zaś na tym drugim, to chyba jeszcze była możliwość usunięcia składów z gry, gdy się coś ostro spier...niczyło w trybie debugowania, ale to zabawa raczej dla zaawansowanych, ja bynajmniej nigdy tego nie robiłem, więc jak dokładnie to zrobić na pewno Tobie nie powiem.  :-X

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Wykolejenie się składu
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2014, 13:45:33 »
A nie prościej wgrać save z przed wypadku?

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Wykolejenie się składu
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień 2014, 17:59:25 »
Ale jak to "się zatrzymał"?

Cytuj
Moja wina nie sprawdziłem tego
Jak miałeś sprawić jak nastawnia jest ho, ho, ho i jeszcze dalej? Jak pociąg zatrzymuje się na szlaku to przy tej blokadzie nie ma szans tego zobaczyć. Maszynista powinien poinformować.

Cytuj
Blokada się zwolniła
Jak się zwolniła jak nie miała prawa się zwolnić? Przecież pociąg ten stał na szlaku.

Z tego co opisujesz to jest to wina ISDR'a z Tęczy, który (nie wiadomo dlaczego) zwolnił blokadę bez przejazdu pociągu - błąd programowy.

Daj plik sav z sprzed wypadku i po wypadku. Pobawimy się w komisję  :P
---
Jak chcesz usunąć skład to po prostu wchodzisz w debugowanie i tam masz "Składy". W nazwa wpisujesz numer składu i naciskasz usuń.