Autor Wątek: Sprzeczne drogi przebiegu.  (Przeczytany 14724 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Sprzeczne drogi przebiegu.
« dnia: 18 Listopad 2015, 11:55:59 »
Hmm, nie wiem jak tamten symek działa, ale są pewne braki. To co tam jest wyświetlone, to bez mojej ingerencji.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Sprzeczne drogi przebiegu.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2015, 12:56:41 »
Tam nie ma w ogóle zależności, wszystko działa na prostych eventach załączanych przez pociągi.
Sz na Tm

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Sprzeczne drogi przebiegu.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2015, 14:36:11 »
Czyli wjeżdża poc. np. na tor 3 i tor 7, i oba dostają zezwalający jak na screenie?

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Sprzeczne drogi przebiegu.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2015, 16:31:24 »
Jeśli event - zdarzenie, tak zostało opracowane to owszem. Zalążek zależności jest na Quarku. @Ra włożył w modyfikację i poprawki tej scenerii sporo pracy. @EN57-002 Jaki to dokładnie scenariusz i wersja maszyny? Jeśli przeczekałeś na stacji godzinę, to takie kwiatki są możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli nic nie zostało namieszane - a zwlekanie z odjazdem zalicza się do działania wbrew założeniom scenariusza -to należało by, zgłosić to jako błąd.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2015, 21:19:15 wysłana przez melis »

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Sprzeczne drogi przebiegu.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2015, 22:10:50 »
Wersja maszyny "MaSzyna_15_07.7z", scenariusz "tarniowo" z lokiem EU07-150. W nim od początku jest coś nie tak, bowiem nie wyświetla się w ogóle po uruchomieniu loka EU07-150 zezwalający, przejechanie na S1 powoduje na następnej stacji już normalne podawanie sema na zezwalający. Więc jakby nie da się zwlekać, bo nie podają.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Sprzeczne drogi przebiegu.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2015, 07:56:23 »
Ta sama wersja i ten sam scenariusz. Kilka min po uruchomieniu dostaje sem na wyjazd. Patch'a nakładałeś?

Offline Ra

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Sprzeczne drogi przebiegu.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopad 2015, 09:16:22 »
MaSzyna nie ma żadnych wbudowanych mechanizmów utwierdzenia ani zależności. Można w każdej chwili zmienić stan dowolnego sygnalizatora oraz przestawić dowolny rozjazd. Eksperymentalne sprawdzanie zajętości wprowadziłem na Quarku. Mimo że pliki sterujące wyglądają na skomplikowane, to jednak jest to nadal bardzo uproszczone. Zajętości i utwierdzenia są zrobione na pół głowicy a nie na pojedyncze rozjazdy. Nie rozwijałem tego bardziej, gdyż w pierwszej kolejności należałoby zracjonalizować układ torów, co z kolei wymaga przełożenia sieci i praktycznie przemyślenia sensu całej scenerii od zera. Sceneria Tarniowo ma podobne problemy z sensem torów — na jej podstawie opracowałem alternatywną scenerię Tarniowo2, gdzie układ torów głównej stacji jest wzięty z rzeczywistej stacji, a zajętość głowic jest rozwiązana podobnie jak na Quarku. Obecnie przerabiam Linię 61, gdzie układ torów ma większy sens, będąc bliskim odzwierciedleniem rzeczywistości. Jednak dorobienie sterowania analogicznego do Quarka wymagać będzie jeszcze wiele pracy.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Sprzeczne drogi przebiegu.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2015, 11:33:09 »
Ta sama wersja i ten sam scenariusz. Kilka min po uruchomieniu dostaje sem na wyjazd. Patch'a nakładałeś?
Nie, patch'a nie nakładałem. No cóż, mam pecha, u mnie po 10min od odejścia wygląda to tak:
(zdjęcie)
a po 20min następne zdjęcie.
W żadnym wypadku nie mam pretensji o to jak to działa, aby ktoś tego tak nie odebrał, to pytanie związane właśnie z niewiedzą funkcjonowania symulatora.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Sprzeczne drogi przebiegu.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2015, 17:42:05 »
Nie, patch'a nie nakładałem. No cóż, mam pecha,
Pobierz patch'a i nadpisz wszystkie pliki i, wtedy sprawdź. Ogólnie w tej najnowszej paczce całościowej, wszystkie scenerie są przejezdne.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2015, 17:44:04 wysłana przez melis »