Autor Wątek: Opóźnienia.  (Przeczytany 127283 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Opóźnienia.
« dnia: 30 Kwiecień 2014, 15:48:46 »
Ktoś wie, co się u nich wyprawia, bo jutro jadę na objazd po kraju poc., bilet podróżnika za 74zł jest ważny 4 dni i w większości spędze je w poc. a tu takie coś 63106 opóźniony 200min. Zresztą wczoraj jak układałem rozkład to w rejonie Warszawy też po 90 w plecy miały.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2014, 19:34:57 »
Ja wczoraj pociągiem Kolei Mazowieckich relacji Siedlce Warszawa, który w plecy miał 90 minut. Między p.o. Warszawa Śródmieście, a dworcem Zachodnim pół godziny jechałem!  :D

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2014, 20:24:28 »
63106 - potracenie człowieka ze skutkiem śmiertelnym pod Zdzieszowicami.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2014, 21:08:34 »
Dzięki za odpowiedź. Jutro jadę, może uda się przejechać bez opóźnień, bo niektóre przesiadki są na styk. Najwyżej kierownika będę pytał o konkretny poc. jak biegnie.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień 2014, 21:33:58 »
Dzięki za odpowiedź. Jutro jadę, może uda się przejechać bez opóźnień, bo niektóre przesiadki są na styk. Najwyżej kierownika będę pytał o konkretny poc. jak biegnie.

Zarzuć na androida aplikację zasysającą opóźnienia ;-)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline axtomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z-Nienacka
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwiecień 2014, 23:28:45 »

Zarzuć na androida aplikację zasysającą opóźnienia ;-)
A co, jeśli ma WP, a nie Androida?  ;)

P.s. A jakiś program konkretny polecasz, bo ja np. zaglądam do Bilkoma, ale tam dane nie zawsze są aktualne... z drugiej strony nawet online na SEPE nie ma idealnych danych... Czy jest apka dla fonów, która umożliwia w miarę rzetelne sprawdzenie, co jest planowo, co nie?

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2014, 00:23:29 »
Tak, nazywa się to telefon do odcinkowego :P
Sz na Tm

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2014, 07:52:05 »
Na pokładzie pociągu będę indagował kierownika, niech on dzwoni do odcinkowego, zresztą przy zgłoszeniu ewentualnych przesiadek powinien reagować (inna spr. co z tych reakcji wyniknie).

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2014, 13:43:00 »
Masz bilet? znaczy to, że zawarłeś umowę na przewóz (Twojej osoby) koleją. A jak zawarłeś umowę to przewoźnik musi się z niej wywiązać. W przypadku opóźnienia TWOIM obowiązkiem jest zgłoszenie obsłudze pociągu zgłosić przesiadkę. A ICH obowiązkiem jest zapewnić ci skomunikowanie. Ale jak na wstępie: musisz mieć wykupiony bilet.
Jak masz bilet podróżnika na TLK to powinieneś mieć również miejscówkę/miejscówki na kolejne pociągi TLK.
Zasady organizowania skomunikowań na opóźnione pociągi są, ale ja ich nie znam. Kiedyś pociągi czekały z urzędu do 10 minut pod warunkiem, że w ciągu najbliższych dwóch godzin był kolejny pociąg. Jak go nie było to czekały do bólu.
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2014, 17:44:37 »
U nas dochodzi niestety jeszcze kwestia podziału spółek. Jeżeli przesiadamy się z pociągu jednej spółki, to skomunikowany z nami może poczekać 10-20min w zależności od ilości zainteresowanych. Jeżeli jednak jest to pociąg innej spółki, nie będzie czekał nawet minuty, ponieważ za opóźnienie z winy innego przewoźnika nikt tej spółce nie zapłaci.
Sz na Tm

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maj 2014, 20:09:30 »
Nie do końca się zgadzam, mimo, że wiem o tym problemie. Żaden przewoźnik nie zaryzykuje też zwrotu za rachunek za TAXI... ale też prawdą jest, że ilość klientów lubiących kopać się z koniem nie jest wielu. To jest kwestia odpowiedniej presji na obsługę pociągu i odpowiednią argumentację/straszak spotkaniem np w sądzie. Warunek konieczny: trzeba mieć bilet na czekający pociąg.

Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maj 2014, 22:24:12 »
Nie do końca się zgadzam, mimo, że wiem o tym problemie. Żaden przewoźnik nie zaryzykuje też zwrotu za rachunek za TAXI... ale też prawdą jest, że ilość klientów lubiących kopać się z koniem nie jest wielu. To jest kwestia odpowiedniej presji na obsługę pociągu i odpowiednią argumentację/straszak spotkaniem np w sądzie. Warunek konieczny: trzeba mieć bilet na czekający pociąg.

zdziwiłbyś się:)
uwierz mi że ja jeżdżę po kraju dużo pociągami i z przesiadkami w razie obsuwy jest bardzo różnie. pewne pociągi mają "zapisane" skomunikowanie inne nie muszą mieć. i nawet w przypadku gdzie kiedyś jechałem do gdyni i tam przesiadka na ostatni do warszawy pociąg nie czekał mimo że miałem bilet ( sieciowy pracowniczy i  miejscówkę ). ratunkiem okazał się towarowy z mojej firmy :)
Trainz

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj 2014, 11:26:13 »
Niestety u nas kolej nie jest dla pasażera, a od czasu podziałów wszystko się jeszcze bardziej spaprało. Zakładając np., że pociąg TLK ma opóźnienie a pociąg PR odjedzie planowo ze stacji przesiadkowej. Jeżeli PR poczeka na opóźnionego IC, to wątpię, żeby IC zapłaciło za fakturę wystawioną przez PR z powodu dłuższego czasu oczekiwania. A zwykły, mały pasażer jest tu między młotem a kowadłem i jak kolega @IZKR wyżej napisał kopanie się z koniem(-ami) nie ma sensu. Pozostaje być skazanym na swoje umiejętności i doświadczenie i samemu próbować kombinować tak, żeby w tym syfie dotrzeć do celu. A najlepiej zaopatrzyć się we własne 4 koła, płacić haracze na stacjach benzynowych w postaci akcyzy i na autostradach na bramkach (choć niczym się to nie różni od przykładania scyzora do opony przez ruskich na granicy), uważać na leżących, śpiących, siedzących czy pijanych policjantów, Straż Wiejską, automaty do robienia zdjęć rodzinnych, naturalne balisy prędkości w postaci dziur i jakoś się wozić po naszej wspaniałej POlsce.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2014, 11:34:29 wysłana przez Zacha »
Sz na Tm

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maj 2014, 21:26:31 »
A ja osobiście uważam, że pomyliłeś portale. To nie jest wp.pl, nie na tutaj miejsca na nacjonalistyczne komentarze. Schowaj je sobie w buty.

I pisze to jako użytkownik. Nie jako moderator.
Masz ochotę się pochwalić swoimi nacjonalistycznymi zapędami? To rób to gdzie indziej. Nie w Internecie.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Opóźnienia.
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj 2014, 23:13:11 »
Jeżeli w mojej powyższej wypowiedzi widzisz choć ziarnko nacjonalizmu to chyba coś z Tobą jest nie tak ;) Myślałem, że żyję w wolnym kraju i obowiązuje mnie swoboda wypowiedzi, ale jednak zawsze znajdą się "obrońcy" poprawności politycznej ;) Fakt, że nie jest to forum polityczne, ale nie wyrabiam jeśli ktoś jest na tyle ograniczony i nie widzi lub nie chce widzieć jak się nas okrada na każdym kroku. Co innego, jeśli ktoś się dostał do koryta, ale nas, zwykłych pracowników kolei raczej to nie dotyczy ;)
Sz na Tm