Autor Wątek: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu  (Przeczytany 63959 razy)

Offline Strzelec12

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pisarzowice (śląskie)
Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« dnia: 03 Czerwiec 2014, 20:02:34 »
Co sądzicie o pomyśle ćwiczeń dla dyżurnych ruchu dla stacji Testowo? Jeśli wyrazicie pozytywną opinię o moim pomyśle to mogę przygotować scenariusze zdarzeń. Każdy na swoim posterunku zasymuluje sobie taką sytuację i musi ją rozwiązać wedle obowiązujących przepisów. Ja ze swojej strony mogę przygotować formularz odpowiedniego wykonywania czynności i każdy zgodnie ze swoim sumieniem wypełni go i oceni siebie i ewentualnie opublikuje na forum.
Zapalony fan kolejnictwa.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2014, 21:29:55 »
Takie scenariusze można odwzorować poprzez przygotowanie odpowiedniej sytuacji (np. zamknięty tor, zasymulowane usterki) i udostępnienie jej zapisanego stanu, opcjonalnie z dodatkowymi informacjami/poleceniami (co się dzieje, co należy robić). Być może w przyszłości temat scenariuszy zostanie rozwinięty po stronie programu.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2014, 21:30:27 »
Co sądzicie o pomyśle ćwiczeń dla dyżurnych ruchu dla stacji Testowo?

I co, mam zamknąć tor, wypełnić rozkazy, zeskanować i wrzucić na forum? Jaki to ma cel?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline piotr1859

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z Google
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2014, 08:15:25 »
Dlaczego wszystkie pomysły, jakie znajdują się na tym forum są krytykowane??

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2014, 09:53:27 »
Dlaczego wszystkie pomysły, jakie znajdują się na tym forum są krytykowane??
Nie muszą być. Można założyć oddzielny post do załączania save'ów i tam rzeczowo opisać nasze błędy.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2014, 09:53:56 »
Po to właśnie jest forum, żeby każdy mógł wyrazić publicznie swoją opinię, krytykę i wątpliwości, a docelowo wspólnymi siłami (wraz z innymi użytkownikami tegoż forum) wypracować jakieś sensowne rozwiązanie.

Offline piotr1859

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z Google
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwiec 2014, 10:11:39 »
No tak ale na praktycznie każdy nowy pomysł jest tylko krytyka...

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwiec 2014, 10:22:34 »
Nie krytyka, tylko rozsądne określenie priorytetów, a autor postu jak ma życzenie, to niech rzuca te ćwiczenia, kto będzie miał chęć i życzenie niech się z nimi zmierzy.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwiec 2014, 12:32:10 »
No tak ale na praktycznie każdy nowy pomysł jest tylko krytyka...

A czy ja krytykuje? Napisałem, czy będzie to wyglądać, tak, jak ja to "widzę", oraz jaki to ma cel...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline piotr1859

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z Google
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwiec 2014, 15:58:42 »
Każdy pomysł, to marzenia o idealnym symulatorze dyżurnego ruchu, niestety żeby tak było potrzeba znacznie potężniejszej ekipy do zrealizowania tych wszystkich pomysłów...

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwiec 2014, 16:16:36 »
Każdy pomysł, to marzenia o idealnym symulatorze dyżurnego ruchu, niestety żeby tak było potrzeba znacznie potężniejszej ekipy do zrealizowania tych wszystkich pomysłów...

To zamiast pisać, że każdy pomysł jest krytykowany, napisz w jaki sposób możesz wspomóc rozwój.

Tylko nie, że utworzeniem bitmapy fikcyjnego posterunku.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwiec 2014, 19:20:56 »
Każdy pomysł, to marzenia o idealnym symulatorze dyżurnego ruchu, niestety żeby tak było potrzeba znacznie potężniejszej ekipy do zrealizowania tych wszystkich pomysłów...

Żeby było idealnie, to się nie da. Każdy ma inny koncept i chce co innego. Ja np. próbuję podpiąć prawdziwy pulpit pod ISDR-a i mi to wystarczy. Ktoś inny chce 3d, tutaj jakieś "zadania" - może komuś marzy się wprowadzenie punktacji? Za opóźnienia minus, za prawidłowe prowadzenie ruchu plus...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Czerwiec 2014, 11:59:28 »
Co sądzicie o pomyśle ćwiczeń dla dyżurnych ruchu dla stacji Testowo? Jeśli wyrazicie pozytywną opinię o moim pomyśle to mogę przygotować scenariusze zdarzeń.
To nie jest nic nowego. Różne pomysły się przewijają. Ostatni jaki podobny pamiętam to przekazywanie sobie dyżuru po 12h, z dokumentacja do dalszej pracy. Też pomysł był i w zasadzie tyle. Inne pomysły były w wątku "Parę pomysłów co do rozwoju symulatora", ale jak napisał jageer każdy ma swoją koncepcję gry w symulator i ją w jakimś tam stopniu realizuje.
może komuś marzy się wprowadzenie punktacji? Za opóźnienia minus, za prawidłowe prowadzenie ruchu plus...
To symulatorem gdzie jest punktacja jest stary Poznań Gł. wersja z rozkładem 1989 dość trudna i 1993. Nawet czasami gram w niego, ale to tylko wprowadzanie poc. do stacji, ich wyprawianie, formowanie, bez obsługi urządzeń, zresztą pewnie część z Was zna go.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2014, 16:55:10 wysłana przez EN57-002 »

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Czerwiec 2014, 17:03:35 »
Proszę bardzo. Sytuacja która może wydarzyć się wszędzie.
Oczywiście składu 36223 nie usuwamy w debugowaniu.

Plik .sav do najnowszej wersji Testowo, do standardowego RJ.

Offline IZKR

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 93
  • Kiedyś pracowałem jako ISDR...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Ćwiczenia dla dyżurnych ruchu
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Czerwiec 2014, 19:16:15 »
Mamy prawdopodobnie kat B03 (zakładam, że ofiar nie ma)

R6, R5 (oba końce) i R3 brak kontroli położenia... prościzna. Mogę być przewodniczącym komisji? Uprzedzam, że mam uprawnienia :)
Pociąg przyjmowany na co? Sz na nie utwierdzoną drogę przebiegu? Kicha. ISDR już odsunięty od czynności do zakończenia dochodzenia :(

Dobra... teraz komisja spisała stan urządzeń z gruntu, przekaźnikowni i pulpitu nastawczego (plomby, liczniki, stan szczelin torów, rozjazdów i blokad liniowych. Zdjęcia z gruntu zrobione...Skrajnia po sąsiednim torze zachowana.

Zezwalam jako przewodniczący komisji przystąpić nowemu ISDR do rozwiązania tego węzełka.

A ja idę pisać protokół miejsca oględzin wypadku... a wy się ... testujcie... w Testowie.

Ewentualnie poproszę później opis działania w edytorze tekstowym (punkt po punkcie) a ja poczytam i się odniosę (kto chce oczywiście)

Ach.. przejazd 20.239 można już otworzyć


MaKu... zostajesz powołany na członka komisji :) idę do sklepu po browary bo mi się skończyły
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2014, 19:38:31 wysłana przez IZKR »
Szaman

taki cytacik z dawnych lat:

"Jak tarcza się kładzie
To semafor się podnosi"