Forum Główne > Inne

symulator

(1/1)

robert051:
Witam. Pamiętam że na jednej z stron o projektowaniu stacji do najróżniejszych symulacji był odnośnik do programu/gry która  miała służyć do wyeliminowywania wąskich gardeł na projektowanej stacji.
Czasu trochę minęło i nie mogę znaleźć ani tego programu/gry ani tego poradnika do projektowania linii.
Może ktoś mi pomóc w tej sprawie ??

Zacha:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,6439.0.html

robert051:
Dzięki wielkie o to chodziło.

Paweł:
Nie wiem czy to najlepszy pomysł na badanie przepustowości układu torowego. Tego Simutrans nie znam, ale na screenach wygląda to fatalnie - wszędzie "trójkątne" rozjazdy, jak by to był jakiś tramwaj. Nie spodziewam się też żeby realistycznie odwzorowany był tam ruch kolejowy.

Pod tym względem świetnie prezentuje się za to OpenTTD, czyli darmowe rozwinięcie starego TransportTycoona - poza lepszą grafiką i dodatkami ma wreszcie porządnie rozwiązaną sygnalizację, bazującą na koncepcji przebiegów (w oryginalnym TT i wielu innych podobnych grach było tylko coś w rodzaju blokady samoczynnej, co wymuszało budowanie dziwacznych układów torowych).

Najbardziej "fachowo" było by jednak policzyć to na piechotę - poniżej opis prostej metody oceny przepustowości zaczerpnięty z literatury (K. Towpik, "Infrastruktura Transportu Kolejowego").

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej