Autor Wątek: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa v1.0  (Przeczytany 128056 razy)

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Listopad 2014, 11:13:15 »
Prace nad wersją dla Liskowa są zaawansowane, w najbliższym czasie udostępnione będą korekty rozkładu dla Testowa, które zaistniały podczas tworzenia rozkładu dla Ls. Dla niecierpliwych i niedowiarków przedstawiam Wam wykres ruchu z tworzącego się rozkładu.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Listopad 2014, 11:23:14 »
Taka rada. W sumie dla wszystkich.
Po obejrzeniu powyższego wykresu pewny jestem na 1000%, że połowa pociągów nie przyjedzie.
Pociągi nachodzą na siebie. Szczególnie, co kłuje w oko, to odjazd o tej samej minucie co przyjazd poprzedniego. Co szczególnie na jednotorówkach jest niedopuszczalne.
To, że napchasz pociągów, wcale nie uatrakcyjni rozkładu.

Mogę się założyć, że po włączeniu go i ustawieniu opóźnień na zero i tak wszystko będzie stało. Co jest nie do zaakceptowania.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Listopad 2014, 11:38:25 »
@MaKu zauważyłem na forum, brak tematów stricte dotyczących tworzenia RJ'tów, zasad koniecznych do przestrzegania i ogólnych informacji. W wolnej chwili sam z ciekawości, wziąłem się za tworznie RJ. Udało się mi bez przeszkód. Ale np nie wiedziałem, że wystarczy tylko np ustawić 3 pierwsze składy z każdego kierunku, a następne będą już się same uruchamiać bez konieczności ich ustawiania. Poprostu brakuje takich elementarnych wiadomości, jak np umiejętność czytania i rozumienia wykresu. Może warto by taki jeden temat stworzyć? Albo subforum, a sam temat porad i wyjaśnień zamknąć, coby bałaganu nie było i tysiąca pytań do...
Screen z tego co udało się mi spłodzić w ciągu dosłownie 10minut  - tak więc widać, że nie jest to trudne. Jednak np nie za bardzo wiem jak rozumieć wykres, co do czego itp.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2014, 11:57:59 wysłana przez melis »

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Listopad 2014, 15:17:31 »
Jeżeli chcecie tworzyć RJ to poczytajcie wpierw dawną instrukcję R11 za nim zamieścicie kolejny rozkład z podstawowymi błędami na forum i to co już też ktoś kiedyś pisał: przejdźcie go wpierw w cyklu 24h sprawdźcie czy działa, a później dajcie go na forum. Można dla porównania ściągnąć RJ, które są zamieszczone w dziale.
   A co do: "elementarnych wiadomości, jak np umiejętność czytania i rozumienia wykresu" to instrukcja R11 je rozwiązuje, więc osobne tworzenie tematu dla przepisywania jakby powyższej instrukcji wyjaśniającej kwestie tworzenia RJ wydaje się zbędne.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Listopad 2014, 09:11:15 »
Pociągi nachodzą na siebie.
Na linii Lisków- Lisków Miasto jest to dopuszczalne, bo trzeba pamiętać o podg Lisków Rynek.
Na linii do Wilamowic będzie to poprzesuwane, problem w tym, że Tęcza zwleka ze zwolnieniem szlaku, szczególnie jak poc. się tam zatrzymuje.

   A co do: "elementarnych wiadomości, jak np umiejętność czytania i rozumienia wykresu" to instrukcja R11 je rozwiązuje, więc osobne tworzenie tematu dla przepisywania jakby powyższej instrukcji wyjaśniającej kwestie tworzenia RJ wydaje się zbędne.
Tylko ciekawe gdzie są skany z owej instrukcji, bo biorąc się za rozkład przetrząsnąłem całe google i nic >:(

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Listopad 2014, 12:27:54 »
A co do: "elementarnych wiadomości, jak np umiejętność czytania i rozumienia wykresu" to instrukcja R11 je rozwiązuje.
Fakt. Dla mnie już wszystko w tym temacie. Dzięki.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Listopad 2014, 12:42:33 »
38 sekund

http://www.plk-sa.pl/files/public/user_upload/pdf/Akty_prawne_i_przepisy/Instrukcje/Wydruk/Zasady_przygotowania_rozkladowego_czasu_przejazdu_pociagow_w_PKP_Polskie_Linie_Kolejowe_S.A._Ir-21.pdf

Jak gdzieś znajdę na kompie notatki o projektowaniu rozkładu jazdy to wam wrzucę. Jest tego sporo, ale zasada jest prosta pierw trzeba rozrysować cały szlak krytyczny i dopiero bawić się w resztę pociągów
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Listopad 2014, 14:57:13 »
To znajdź, byle przy najbliższej okazji ;) Przyda się.

Offline Patryk_SPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Szczecin
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa v1.0
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Grudzień 2014, 13:05:37 »
Rozkład fajny ale jak się wczyta twoje ".sav" (zapisane stany symulacji) to ojojoj zamieszanie :D  ;D :D
ISDR Szczecin Port Centralny SPA

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa v1.0
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Grudzień 2014, 17:59:34 »
Rozkład fajny ale jak się wczyta twoje ".sav" (zapisane stany symulacji) to ojojoj zamieszanie :D  ;D :D
Dzięki, myślałem nad wersją 2.0 i mam pytanie czy to ma być jeszcze większy hard, czy przesadziłem z tym wszystkim i ktoś nie wyrabia się?

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa v1.0
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Grudzień 2014, 23:06:25 »
Możesz działać, mnie do tej pory żaden rozkład "nie pokonał"  8).
Przydałby się dla Liskowa, jednak z braku czasu sam nie mogę nic zdziałać.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2014, 09:00:55 wysłana przez piotrek_wiedenka »
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline Patryk_SPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Szczecin
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa v1.0
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Grudzień 2014, 23:16:48 »
O 30% mozesz zmniejszyc rygor xd
ISDR Szczecin Port Centralny SPA

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: DamDam- rozkład jazdy dla Testowa v1.0
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Grudzień 2014, 07:21:28 »
Mogę dosypać manewrów, ale, zauważyłem że jeśli dodam więcej pociągów, to są problemy z ich wyświetlaniem w SWDR np. Jedzie poc. ze Ślemienia (pośp.) i nie ma go w SWDR, lecz przed przyjazdem na stację się pojawia. Dziwne.