Autor Wątek: BHP na kolei (OT)  (Przeczytany 51721 razy)

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
BHP na kolei (OT)
« dnia: 23 Wrzesień 2014, 20:49:05 »
tak troszkę na temat bhp.

https://www.youtube.com/watch?v=9af7NYOnFyw

widząc takich ludzi to aż się w człowieku gotuje... skąd takich debili ( bo inaczej TEGO nazwać nie można) bierze?
Trainz

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień 2014, 23:04:54 »
Najbardziej mi się podoba fragment między wagonami od 4:11...
Swoją drogą... Naprawdę nikt nie widział (czy to obsługa stacyjna, czy też drużyny trakcyjne jadące w drugą stronę, a nawet mechanik tego składu w lusterku) tych kretynów? Już obsługa stacyjna rozumiem - mogli się schować w węglarce. Ale drużyny trakcyjne? Przecież na filmie dokładnie widać, że oni nawet nie chowali się przed nadjeżdżającymi składami...

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Wrzesień 2014, 11:15:07 »
nie chowali się w węglarkach... widać jak przejeżdżając przez stacje Pionki siedzą na obrzeżach wagonów...
Trainz

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2014, 13:37:16 »
Ja tam widziałem most na Wiśle.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrzesień 2014, 17:21:02 »
A ja po zobaczeniu tego linku na shoutboxie pewnego forum (@Żółwik :)) ) wysłałem link z tym do sokistów i komendy policji w Radomiu...  Nie zależy mi zbytnio na tym żeby coś z tego wyszło... Ale niewątpliwie chętnie bym tę bandę porypańców zobaczył  żalącą się na filmiku na cały świat ze ich ukarano...  Niestety, takie rzeczy nie w Polsce...
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2014, 00:15:02 wysłana przez TaKeT »

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień 2014, 21:39:15 »
A ja po zobaczeniu tego linku na shoutboxie pewnego forum (@Żółwik :))  wysłałem link z tym do sokistów i komendy policji w Radomiu...  Nie zależy mi zbytnio na tym żeby coś z tego wyszło... Ale niewątpliwie chętnie bym tę bandę porypańców zobaczył  żalącą się na filmiku na cały świat ze ich ukarano...  Niestety, takie rzeczy nie w Polsce...

W Polsce będzie wielka pretensja do kolei, żale w TV jak pośpiech się opóźni o 3 godziny, bo prokurator z komisją ustalala okoliczności w których dzieciak spadł z węglarki w ruchu...

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień 2014, 00:14:28 »
ciach

W Polsce będzie wielka pretensja do kolei, żale w TV jak pośpiech się opóźni o 3 godziny, bo prokurator z komisją ustalala okoliczności w których dzieciak spadł z węglarki w ruchu...

Dokładnie, i jeszcze dyżurnemu nabliższej stacji się oberwie... Od soków dostałem 2 odpowiedzi na maila, zawierające w sumie podobną treść:
Cytuj
Dzień dobry,
Dziękujemy za przekazany adres do materiału filmowego, podjęte zostaną wszelkie dostępne metody aby osoby przedstawione w „filmie” zidentyfikować i wyciągnąć w stosunku do nich konsekwencje prawne. 
 
 
Z poważaniem:
 
... ...
Inspektor
Wydział ds. Operacyjno – Prewencyjnych

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2014, 14:57:56 »
Tak,  tak, papierkowa robota zrobiona i reszta ich nie obchodzi. Z mojego doświadczenia wiem , że oni nawet dyżurnego mają w głębokim poważaniu, a co mówić o cywilu. Pomyślą sobie, że szopkę odstawili i sie śmieją.
Przypomniałem sobie, że był już wątek o takich gagatkach na forum.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2014, 15:29:32 wysłana przez DamDam »

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrzesień 2014, 19:07:11 »
A nie lepiej podać to do lokalnej gazety np echodnia.eu?
Oni też takie sprawy lubią, a nawet bardzo.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrzesień 2014, 19:44:42 »
Oni napewno fajnie się bawili, ale ciekawe jakby się zesralii gdyby ktoś stamtąd spadł. A potem to wina PKP,  bo do tego dopuściła.  Namierzenie komputera tych głąbów nie będzie {chyba} problemem, lecz nie sądzę by za chwile w TV było info o wielkiej akcji policji w tej sprawie.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrzesień 2014, 20:11:21 »
SOKisci robią w takich sprawach, pamiętam jak swego czasu byl ten kretyn mac140 co tez jeździł na wagonikach, posłałem materiał do SOK po kilku dniach skontaktowali sie ze mną telefonicznie w sprawie przekazania materiału video. gość po wizerunku twarzy został podobno szybko namierzony, a potem "nagle" autor wywalił wszystkie filmy, zamknął stronę i ogólnie wyparował.... przypadek?
Trainz

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrzesień 2014, 21:18:26 »
Spaść z wagonu, to pikuś.
Kręcą to za pomocą jakiegoś gopro, czy innej kamery "na patyku". Kilka razy widać jak kamera jest w górze. Widać również cień owego kijka, jak niebezpiecznie zbliża się do drutu jezdnego sieci trakcyjnej.

Ciekaw byłbym reakcji jednego z nich, jak by zobaczył jak przez kompana przepływa 3kV.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrzesień 2014, 21:54:14 »
Spaść z wagonu, to pikuś.
Kręcą to za pomocą jakiegoś gopro, czy innej kamery "na patyku". Kilka razy widać jak kamera jest w górze. Widać również cień owego kijka, jak niebezpiecznie zbliża się do drutu jezdnego sieci trakcyjnej.

Ciekaw byłbym reakcji jednego z nich, jak by zobaczył jak przez kompana przepływa 3kV.

Kiedyś, jak był pociąg "zabytkowy dookoła Krakowa" pewien facet zapytał, dlaczego w tym roku jedzie inna seria parowozu. Odpowiedź kierpocia: wzieliśmy z niższym tendrem, bo w tamtym roku pasażer zaczął się wspinać i go prawie popieściło...

Co do filmu, tam jest motyw jak stoi na wagonie i mijają TO, już mnie korciło, żeby w komentarzach napisać, ze mógł skoczyć na TO z wagonu  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrzesień 2014, 21:57:12 »

Ciekaw byłbym reakcji jednego z nich, jak by zobaczył jak przez kompana przepływa 3kV.

sądzę że kolega też by "oberwał" bo poleciałoby po elementach metalowych i dopadłoby go ;d
Trainz

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień 2014, 05:35:12 »
Prąd prądem, ale jakby zaczepili tym o wysięgnik też byłoby ciekawie :-)