Autor Wątek: BHP na kolei (OT)  (Przeczytany 51662 razy)

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Wrzesień 2014, 07:26:13 »
Panowie zaczynacie mnie przerażać. ;D

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrzesień 2014, 08:06:55 »
Prąd prądem, ale jakby zaczepili tym o wysięgnik też byłoby ciekawie :-)

Wysięgnik też jest pod napięciem.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Wrzesień 2014, 15:05:00 »
SOKisci robią w takich sprawach, pamiętam jak swego czasu byl ten kretyn mac140 co tez jeździł na wagonikach, posłałem materiał do SOK po kilku dniach skontaktowali sie ze mną telefonicznie w sprawie przekazania materiału video. gość po wizerunku twarzy został podobno szybko namierzony, a potem "nagle" autor wywalił wszystkie filmy, zamknął stronę i ogólnie wyparował.... przypadek?
Może w tym przypadku nie, ale u mnie kilku idiotów bawiło się węglarkami, któ re zostaly wypchnięte i się staczały. Wagony suneły się ok 30km h. Widziałem z daleka jak jeden kładł młotek pod koła, a drugi chciał wszystko zatrzymać tym zaworem. Jakie było moje zdziwienie po tym co usłyszałem:" wypal sobie papieroska  dla uspokojenia. Oni niczego nie zepsują a jak potnie im nogi to będzie nauczka. Po   za tym mi się nie  chce  tam jechać bo gorąc jest".

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Wrzesień 2014, 15:41:08 »
Wracając jeszcze na chwilę do tego filmu to ostatnio pisali o tym na gazecie.pl: http://radom.gazeta.pl/radom/1,35219,16701279,Ekstremalna_jazda_na_pociagu__wspinaczka_na_komin.html .

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Wrzesień 2014, 16:40:03 »
Prąd prądem, ale jakby zaczepili tym o wysięgnik też byłoby ciekawie :-)

Wysięgnik też jest pod napięciem.

Wiem, wiem,  ale ten patyk niekoniecznie przewodzi prąd...

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Wrzesień 2014, 16:53:56 »
Takie rzeczy są zazwyczaj z aluminium. Myślisz, że 3kV nie poradziłoby sobie z cienką warstwą lakieru, czy gąbką do uchwytu? ;)
Sz na Tm

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Wrzesień 2014, 16:57:54 »
Wszystko zależy nie od napięcia a od natężenia. 3kV przy odpowiednio niskim natężeniu nikomu nic nie zrobi.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Wrzesień 2014, 19:09:04 »
Tak, ale chyba nie chcesz mi powiedzieć, że w sieci płynie prąd o małym natężeniu :D BTW przy takim napięciu człowieka zabija prąd rzędu 5-7mA.
Sz na Tm

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Wrzesień 2014, 20:09:19 »
Przez węglarkę połączy z szynami, także natężenie będzie odpowiednie ;)

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Wrzesień 2014, 20:30:58 »
Zeszliśmy za bardzo z tematu, można by było wydzielić. ;] Co do artykułu, heh dobra reklama, tylko jakoś pismaki mają dziwne poczucie smaku. Bungee rozumiem, komin, jeszcze jeszcze, ale czepiać się pociągów? Za moich młodych czasów był toast "aby nam się dzieci samolotów nie czepiały", widocznie trzeba było pić i za pociągi. ;]

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Wrzesień 2014, 20:38:20 »
@taper trzeba było pić!

Mnie bardziej dziwi pozytywy wydźwięk tego artykułu... Ale cóż, pismaki lubią sensacje, jakby spadł to też pojadą do rodziny będzie ,,Pani!!! To taki grzeczny chłopak był..."

Swoją drogą niżej pisze ,,Ekstremalny radomianin prosi wszystkich, którzy znają ciekawe, warte zwiedzenia miejsca, o kontakt."

Może mu napisać by przetestował wytrzymałość swojej nogi w wiadomym miejscu rozjazdu?

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Wrzesień 2014, 08:44:30 »
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Wrzesień 2014, 09:46:30 »
Cytuj
Oskar odpowiada na to:

"A ja znałem gościa, który wyszedł na przystanek sprawdzić rozkład jazdy jakiegoś tam autobusu i pech chciał, że jakiś wariat samochodem wjechał właśnie w niego... więc widzisz :)?"


Cały tekst: http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,16701279,Ekstremalna_jazda_na_pociagu__wspinaczka_na_komin.html#ixzz3EaszMF3e]
Naprawdę?! O takich wyczynach policja powinna już dawno wiedzieć, ale tak jak w sprawie "Froga" kilku speców musi przez kilka miesięcy ocenić film długosci kilku minut. Wymiar sprawiedliwosci w tych sprawach się pogrąża, a smieje się z tego cała Polska. No i jeszcze to przechwalanie się na blogu...
Cytuj
Mam na imię Oskar i mam 21 lat. Posiadam swoją listę marzeń - celów, którą chce konsekwentnie realizować i się dzielić z Wami postępami. Blog ma mi właśnie pomóc w organizowaniu sobie czasu i realizacji postawionych przez siebie celów i marzeń.
http://www.oskarprzepiora.pl/kategoria/marzenia-i-cele/
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2014, 09:49:30 wysłana przez DamDam »

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Wrzesień 2014, 16:11:27 »
Ja kolesia nie rozumiem
http://www.oskarprzepiora.pl/jedzenie-fast-foodow/
Pisze tutaj że jedzenie fast fodów jest nie zdrowe i chce z tym skończyć. Pisze że to zatruwa jego piękny organizm.
To ja się pytam, gdzie on ma mózg. Owszem może chce więcej adrenaliny więc bawi się w to, tylko są jeszcze lepsze metody zdobycia adrenaliny, jednak że on tego nie zrobi bo się boi :) Nie napisze na forum jakie bo są tu osoby niepełnoletnie.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: BHP na kolei (OT)
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Wrzesień 2014, 19:18:12 »
Ja kolesia nie rozumiem
http://www.oskarprzepiora.pl/jedzenie-fast-foodow/
Pisze tutaj że jedzenie fast fodów jest nie zdrowe i chce z tym skończyć. Pisze że to zatruwa jego piękny organizm.
To ja się pytam, gdzie on ma mózg. Owszem może chce więcej adrenaliny więc bawi się w to, tylko są jeszcze lepsze metody zdobycia adrenaliny, jednak że on tego nie zrobi bo się boi :) Nie napisze na forum jakie bo są tu osoby niepełnoletnie.

Słabe, lepsze jest:

• Zrobić 100 pompek ;)

Skoro z niego taki sportowiec, to w czym problem?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.