Autor Wątek: Nowa stacja  (Przeczytany 54555 razy)

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Marzec 2011, 13:28:07 »
Czy ktoś byłby w stanie napisać rozkład jazdy tej stacji?
Rozklad to akurat najmniejszy problem. Zrob reszte - pomyslimy o rozkladize.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Marzec 2011, 13:58:57 »
Której "tej stacji"? Jeżeli chodzi o "Wielki Kac" to powiem prosto - nie zastanawiaj się nad rozkładami do niej, bo tej stacji w ISDR na pewno nie będzie. Co do potencjalnych realnych stacji rozkładem bym się nie przejmował, bo na 100% znajdzie się chętny do jego napisania dysponujący odpowiednimi materiałami (pasjonatów rozkładów jest więcej niż pasjonatów USRK ;)).

noname89

  • Gość
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marzec 2011, 15:21:55 »
Witam. Ja mam takie pytanie może trochę z innej beczki. Kiedy będzie nowsza wersja ISDR? I jakie zmiany będą wprowadzone? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marzec 2011, 16:56:45 »
Kiedy będzie to trudno powiedzieć (ostatnio nie siedzę nad tym cały czas, mam też inne zajęcia), ale co w niej będzie to mogę mniej więcej napisać - część tych rzeczy zresztą jest już zrobiona:

- Opisy przy zapowiadaniu, np.: "xxx z przekroczoną skrajnią", "yyy luzem", "sieciowy zzz"
- Poprawki w AI składów, np. załatwienie problemu z przejeżdżaniem toru 5 na sygnał zastępczy, poprawienie dojeżdżania do W5
- Różne poprawki przy telefonogramach, np. zgłaszanie odjazdu dróżnikowi przez AI przed podaniem wyjazdu, a nie po
- Różne poprawki w zależnościach, niektóre dość istotne, choć pewnie mało kto je zauważy (działanie Sz, działanie Eac, działanie obwodu SKP)
- Poprawienie konwersji daty na łańcuch znaków (problem z wyświetlaniem godzin z "AM", "PM" na niektórych komputerach)
- Możliwość otwarcia dodatkowego okienka z podglądem terenu, przyda się przy drugim monitorze, ale nie tylko
- Być może wprowadzone zostaną duperele które pojawiły się w ostatniej wersji SWDR

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2011, 17:16:20 »
Paweł. Mowisz o TW, czy o TF?
Osobiscie, powiem tak. Mi brakuje troche kombinatorstwa w grze. Chodzi mi tutaj o manewry. Dlatego chciałbym zrobić rozkład, w którym będzie więcej właśnie pracy manewrowej.
O ile TW infrastruktorą nie powala, to w TF już można mówić o dużych możlliwościach pracy manewrowej.
Ale, żeby ruszyć z rozkładem, dobrzeby pobawić się wersją stabilną i prawie na ukończeniu.

Chociaż, zdradze, że o ile mój poprzedni projekt pod isdra (TRS) upadł, z powodu uświadomienia sobie bezsensowności jego kontynuacji, to rozkład dla TW jest już na dobrej drodze do ukończenia. :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Marzec 2011, 17:29:06 »
Nie mówię o konkretnym posterunku, na warsztacie są podstawowe rzeczy bez związku z TW czy TF. Priorytetem jest poprawienie błędów i dokończenie najważniejszych rzeczy które były w planie (bo to będzie miało zastosowanie we wszystkich kolejnych symulatorach, kiedy zaczną powstawać), dorabianie manewrów do TF to już zabawa - nie będę się takimi rzeczami zajmował. Nowa wersja pojawi się tak jak zawsze w postaci TW, jeżeli mateu będzie chciał to sobie przerobi pod nią TF wprowadzając nowe rzeczy.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Marzec 2011, 17:36:44 »
Ja dodam jeszcze, że w TF bocznica do TEFAMY nie jest taka z prawdziwego zdarzenia :) Byłoby wiele lepiej, gdyby tam był park, albo chociaż pare rozjazdów przekładanych ręcznie. Wiem, że wtedy musielibyśmy to wszystko obsługiwać, a nie zawsze w symulacji jest na to czas, więc może przy tarczach manerwowych zostańmy :) Bo kto wie, może mateu w następnej wersji blokadę tam wstawi ;)
Sz na Tm

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Marzec 2011, 17:57:19 »
dorabianie manewrów do TF to już zabawa - nie będę się takimi rzeczami zajmował. Nowa wersja pojawi się tak jak zawsze w postaci TW, jeżeli mateu będzie chciał to sobie przerobi pod nią TF wprowadzając nowe rzeczy.
Manewry są już zrobione - teraz intensywnie je testuje.
Co do poprawek to oczywiscie, ze bede chcial :)
@MaK_86: Ustaw sobie kursowanie pociagow dodatkowych na max w TF i rozpoczecie od godziny 06:00 - okolo 7:30 jest co robic i powoli koncza sie tory stacyjne.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Marzec 2011, 18:47:16 »
emmm
To ja chyba jakąś starą wersję mam :D
Co tylko od 12:00 można...

Czekaj. Przeszukam wątek o TF bo chyba na bieżąco nie jestem...  :P

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Marzec 2011, 21:13:05 »
A jak w edytorze schematu pulpitu wciskam przycisk D. do grupy (szczeliny) i zaznaczam odpowiednie szczeliny to co potem zrobić, aby można było wpisać inną grupę szczelin?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Marzec 2011, 22:09:52 »
A jak w edytorze schematu pulpitu wciskam przycisk D. do grupy (szczeliny) i zaznaczam odpowiednie szczeliny to co potem zrobić, aby można było wpisać inną grupę szczelin?
Jeżeli robisz jakieś it to klikasz dodaj do grupy potem zaznaczasz po kolei co chcesz dodać, jak skończysz "pracę" nad danym it, daj odznacz wszystko i potem znowu dodaj do grupy i jedziesz dalej kolejne it...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Marzec 2011, 22:40:02 »
Paweł. Mowisz o TW, czy o TF?
Osobiscie, powiem tak. Mi brakuje troche kombinatorstwa w grze. Chodzi mi tutaj o manewry. Dlatego chciałbym zrobić rozkład, w którym będzie więcej właśnie pracy manewrowej.
O ile TW infrastruktorą nie powala, to w TF już można mówić o dużych możlliwościach pracy manewrowej.
Ale, żeby ruszyć z rozkładem, dobrzeby pobawić się wersją stabilną i prawie na ukończeniu.
Screen na potwierdzenie. Troche pozno ale zawsze. Nowa wersja jednak troszke sie opozni.
pzdr

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Kwiecień 2011, 12:10:31 »
A są jakieś programy do rysowania planów schematycznych stacji?
Pod ISDR-a, ale nie tylko jest np StationDesign. Można też w AutoCadzie itp itd...
A od Pawła?

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Kwiecień 2011, 12:11:31 »
Jaka powinna być odległość pomiędzy dwoma semaforami wyjazdowymi?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Kwiecień 2011, 12:24:20 »
Jaka powinna być odległość pomiędzy dwoma semaforami wyjazdowymi?

W pionie, poziomie, skosie ? Narysuj sytuację, bo nie wiem o co Ci chodzi :|
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.