Autor Wątek: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu  (Przeczytany 61581 razy)

Offline Hufi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« dnia: 28 Październik 2014, 13:56:15 »
Witam!
To mój pierwszy post, forum przeglądam już od jakiegoś czasu, póki co podręcznik i tematy wystarczały mi całkowicie jednak w końcu wypadałoby napisać ;)
Witam więc wszystkich, pierwsze pytanie techniczne:
Po zapisaniu stanu symulacji przyjąłem jeszcze dwa składy lecz już nie zapisywałem ponownie, wyłączyłem program. Po wczytaniu stanu symulator obciąża w 25% czteroprocesorowy komputer co powoduje "klatkowanie" nawet przy przesuwaniu ekranu programu i opóźnione reakcje na polecenia. Przy żadnym innym wczytanym stanie się tak nie dzieje, przy tym - dzieję się za każdym razem. Skończyło się na tym, że wczytałem autozapis, wcześniejszy, i było dalej wszystko dobrze. Czy to jest jakiś znany "bug" ?

A teraz pytanie odnośnie samej nastawni: wyprawiłem 342741 w kierunku Borka, semafor P przeszedł na S1, odcinki stacyjne prawidłowo się zwolniły lecz przebieg się nie rozwiązał, święci się kontrolka przy zp. Awarii brak, czy więc jedyną możliwością jest zerwanie plomby i ręczne rozwiązanie przebiegu i, jeśli tak, to czy jest to jedyna czynność czy powinienem jeszcze zgłosić gdzieś tą sytuację jako usterkę celem - hmm - sprawdzenia stanu urządzeń i zaplombowania zp?

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2014, 14:34:49 »
Możesz dołączyć save'a? W Liskowie przy dłuższym opisie składów, program mocno obciąża cpu. W Tw być może też. Tabliczek natrzaskanych za wielu nie masz, na pulpicie? Jakiej wersji Tw używasz?

Offline Hufi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2014, 14:52:48 »
Save powodujący "zamulenie" w załączeniu - z innymi nie ma problemu. Tabliczek nie, raz tylko użyłem do opisania uszkodzenia gdy padł 5cd ale to było później, kilka min. po godz. 15ej. Zapis "zamulający" jest z 14:47. Dodam, że nawet na "stop" powoduje pełne obciążenie jednego rdzenia i przesuwanie okna programu klatkuje przy zatrzymanej symulacji. Podgląd w terenie to też "pokaz slajdów".

P.S. Wersja najnowsza z działu "Pobierz" (2014.05.11)
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2014, 14:55:40 wysłana przez Hufi »

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Październik 2014, 15:02:31 »
Za długie nazwy. "Wagony do zabrania, oraz przeładunek". Zmień to na standard i wszystko wróci do normy;) Sprawdzone. Symek słabo znosi nadawanie dłuższych nazw składom, dlatego należy trzymać się standardowych. Ewentualne informacje najlepiej dawać na pulpicie w postaci tabliczek ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2014, 15:05:28 wysłana przez melis »

Offline Hufi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2014, 15:07:00 »
Dzięki!
Nie sądziłem, że kilka literek może tak "zatkać" program. Będę uważał :)

edit P.S.: Faktycznie - Twój save "poprawione" działa elegancko jak powinien :)

=====
Problem nr 1 rozwiązany, a w sprawie drugiego pytania odnośnie rozwiązania przebiegu ktoś oświeci?
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2014, 15:34:50 wysłana przez Hufi »

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Październik 2014, 15:49:44 »
Czasami się tak zdarza, że przebieg nie zostanie rozwiązany. Miałem też tak. Masz save'a z tą sytuacją? Możesz zerwać plombę i wprowadzić odpowiednią adnotację - jeśli bawisz się w ten sposób ;) Ps: wprowadź swoje ustawienia, bo zmieniłem je w tym save.

Offline Hufi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2014, 08:11:38 »
Podsyłam zapis - później, nie mogąc czekać i kombinować (sytuacja ruchowa - 36113 przepuściłem jeszcze przez tor nr 2 ale niebawem miał jechać 43232 z Borka, nie mogłem podać wjazdu a na Sz nie chciałem prowadzić ruchu ;) ) zerwałem plombę i rozwiązałem ręcznie. Lecz - ponieważ nie wiedziałem jak, nie meldowałem tego nigdzie ani nie zgłaszałem usterki bo nie wiedziałem czego - obwodów torowych? Wszystkie niby sprawne wg okna usterek... Ktoś przyjdzie, sprawdzi i mi to zp zaplombuje? ;)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Październik 2014, 08:39:09 »
Można spróbować np puścić na Sz coś do Borku. Co do plomby, zostanie założona po naprawie jakiejkolwiek usterki - oprócz chyba przepalenia żarówki na pulpicie ;)

Offline Hufi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik 2014, 08:46:27 »
Dzięki za wyjaśnienia! :)
Przy najbliższej okazji poeksperymentuję jeszcze na tym zapisie, przyjmę tego 43232 na Sz i zobaczę czy się przebieg rozwiąże a jak nie to coś do Borka też na Sz spróbuję... może "odpuści".
Pozdrawiam!

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Październik 2014, 08:48:12 »
Możesz tylko do Borka, bo przy utwierdzonej drodze, nie przestawisz rozjazdu na Lisków.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2014, 10:06:52 wysłana przez melis »

Offline Hufi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Październik 2014, 09:41:50 »
Wiem... dlatego 36113 na Lisków musiałem puścić przez stację torem nr 2 zamiast "jedynką" zablokowaną na Borek :) Swoją drogą ciekawe, czy na Testowie jest "zapowiadaczka" która poinformowała podróżnych o zmianie peronu ;D

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Październik 2014, 10:08:24 »
Grunt to wyobraźnia ;)

Offline Hufi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Październik 2014, 12:32:15 »
Przetestowane:
Wypuszczenie kolejnego (36245) na zapowiadaniu tel. i na Sz do Borku spowodowało rozwiązanie przebiegu.
Teraz co lepsze - zerwanie plomby przy zp i ręczne rozwiązanie przebiegu czy przyjęcie składu na Sz, ręczna obsługa dKo blokady, zapowiadanie telefoniczne i wypuszczenie kolejnego na Sz także z ręczną obsługą dPo blokady?  :-\

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Październik 2014, 13:35:09 »
Swoją drogą ciekawe, czy na Testowie jest "zapowiadaczka" która poinformowała podróżnych o zmianie peronu ;D

W Testowie dyżurny zapowiada pociągi ;) Taki urok małych stacji :D

Za długie nazwy. "Wagony do zabrania, oraz przeładunek". Zmień to na standard i wszystko wróci do normy;)

I przyśpieszenie do 100x przy dużym ruchu w podglądzie terenu ;) Raczej symek, nie obsługuje wielowątkowości itp :) Generalnie, tu by Paweł więcej powiedział.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Duże obciążenie procesora + pytanie dot. rozwiązania przebiegu
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Październik 2014, 15:35:04 »
Przetestowane:
Wypuszczenie kolejnego (36245) na zapowiadaniu tel. i na Sz do Borku spowodowało rozwiązanie przebiegu.
Teraz co lepsze - zerwanie plomby przy zp i ręczne rozwiązanie przebiegu czy przyjęcie składu na Sz, ręczna obsługa dKo blokady, zapowiadanie telefoniczne i wypuszczenie kolejnego na Sz także z ręczną obsługą dPo blokady?  :-\
Nie rozumiem. Przebieg został rozwiązany? Jeśli tak to w czym kłopot?