Autor Wątek: Pulpit nowej stacji.  (Przeczytany 19469 razy)

Offline matek123

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Pulpit nowej stacji.
« dnia: 20 Marzec 2011, 21:22:40 »
Witam. Jak bym zrobił bitmapę pulpitu Stacji Wołomin, to czy ktoś byłby chętny do zrobienia schematu, rozkładu jazdy i zależności? Rozkład jazdy można było by (za zgodą autora) spisać z symulatora Kolejarz. Szczegółowy kontakt przez PW.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2011, 21:30:11 »
A na podstawie czego zrobiłbyś ten pulpit? Masz informacje o urządzeniach łączności, urządzeniach SSP itp.? Rozkład z "Kolejarza" to troche kiepskie źródło - tam nawet rodzajów pociągów nie ma (ale akurat rozkład to najmniejszy problem). Jeżeli jest komplet materiałów, to może przyda się na przyszłość, ale narazie nie ma sensu się bawić w kolejne stacje bo zrobi się bałagan (z TF już jest). Najpierw trzeba dopracować prototyp (TW), a później dopiero ruszymy z produkcją seryjną ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2011, 01:13:47 wysłana przez Paweł »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2011, 21:38:54 »
Witam. Jak bym zrobił bitmapę pulpitu Stacji Wołomin, to czy ktoś byłby chętny do zrobienia schematu, rozkładu jazdy i zależności? Rozkład jazdy można było by (za zgodą autora) spisać z symulatora Kolejarz. Szczegółowy kontakt przez PW.

Masz również dokładny plan sytuacyjny stacji? Jakie strzeliny przy konkretnym it się zapalają? Same fotki pulpitu czy coś to jest kilka% tego co potrzeba.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline matek123

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marzec 2011, 06:54:53 »
Fotek pulpitu nie mam ale najważniejsze szczegóły znam, bo po znajomościach byłem 15 minut na nastawni.  Wiem, że szczeliny  wszystkie się zapalają oprócz tych co są same "blaszki". W internecie jest dokładny plan z nazwami semaforów i Tm. A schemat z kolejarza jest identyczny z pulpitem na nastawni. Wiem gdzie są podświetlone szczeliny, a gdzie same blaszki.

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marzec 2011, 10:50:34 »
Nam nie chodzi o to, które szczeliny są podświetlane, a które to same blaszki. Tyle to można ze zdjęć odczytać. Chodzi o to, żebyś wiedział które dokładnie szczeliny świecą się przy zajętości odcinków, które rozjazdy mają wspólną izolację, jakieś nietypowe rozwiązania na pulpicie itp.
Sz na Tm

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marzec 2011, 13:46:25 »
Fotek pulpitu nie mam ale najważniejsze szczegóły znam, bo po znajomościach byłem 15 minut na nastawni.  Wiem, że szczeliny  wszystkie się zapalają oprócz tych co są same "blaszki". W internecie jest dokładny plan z nazwami semaforów i Tm. A schemat z kolejarza jest identyczny z pulpitem na nastawni. Wiem gdzie są podświetlone szczeliny, a gdzie same blaszki.

Zdecydowanie za mało. Schemat z Kolejarza na pewno nie jest identyczny z pulpitem z nastawni, bo jego elementy nie odpowiadają kształtom szczelin w kostkach pulpitów. Poza tym akurat mam znalezione w Internecie marnej jakości zdjęcie pulpitu z Wołomina i wiem że jest tam nietypowe ułożenie powtarzaczy odstępów blokowych (tego w Kolejarzu nie ma wogóle).

Offline matek123

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marzec 2011, 16:30:16 »
Szczegóły wszystkie zapamiętałem. Zajętości torów zaznaczają się od semafora do semafora. A na pulpicie tory szlakowe się "rozjeżdżają" na boki żeby za długiego pulpitu nie robić. Nad bocznicą do zakładów przemysłowych jest kontrolka zajętości od TM wspólnego odcinka do zakładów.
Nam nie chodzi o to, które szczeliny są podświetlane, a które to same blaszki. Tyle to można ze zdjęć odczytać. Chodzi o to, żebyś wiedział które dokładnie szczeliny świecą się przy zajętości odcinków, które rozjazdy mają wspólną izolację, jakieś nietypowe rozwiązania na pulpicie itp.
Chodzi o dwie zwrotnice co się przełącza jednym przyciskiem?

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marzec 2011, 17:26:26 »
Niektórzy to mnie naprawdę osłabiają ;)
Ja po paru miesiacach pracy nie powiem z pamieci co i gdzie sie dokladnie swieci a kolega po 15 minutach jest w stanie zrobic symulator :D

Offline brian-82

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec 2011, 17:29:00 »
Chodzi o dwie zwrotnice co się przełącza jednym przyciskiem?
Napędy sprzężone to akurat rozwiązanie typowe stosowane ze względów oszczędnościowych. Hmm, poczytaj sobie http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/kolej/srk.php.
To akurat strona strona Pawła. Jeśli na pulpicie jest coś co do opisu nie pasuje, bądź do opisów z książek o sterowaniu ruchem kolejowym to jest nietypowe.
PS. Nie bijcie za taką definicję nietypowości.
Nothing so smart was ever so simple.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Marzec 2011, 23:28:03 »
Z pamięci to znajomy isdr pamięta co i jak, ale po kilkunastu latach pracy na posterunku.. To samo automatycy, kolego sorki, ale nie ma szans po 15 minutach zapamiętać wszystkiego. Trzeba wszystko obadać, posprawdzać możliwe warianty przebiegów itp itd...  Jak napisałeś, skoro masz znajomości to idź i zbieraj materiały  ;D Tylko tak da się odwzorować w miarę możliwie wszystko co się da, a może się okazać, że czasem trzeba będzie sprawdzić coś "nietypowego" na zawołanie.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline matek123

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Marzec 2011, 19:39:45 »
Witam. Gdzieś wyczytałem na forum, że program niektóre dane może "czytać" z oddzielnych plików. Mógłby ktoś sprecyzować jakie to są dane?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pulpit nowej stacji.
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Marzec 2011, 20:08:05 »
Z założenia wszystkie dane są w pliku wykonywalnym i nie ma możliwości ich zmieniania. Jest co prawda możliwość załadowania rozkładu jazdy z zewnątrz, ale to narzędzie "serwisowe", a nie przeznaczone do tworzenia nowych rozkładów do istniejącego symulatora przez użytkowników (sam rozkład nie wystarczy, trzeba ustawić kilka innych rzeczy). Oprócz tego w jednej z wersji była dodana funkcja ładowania z zewnątrz plików pulpitu, ale to też raczej próbnie, nie planowałem tej wersji publikować.