Forum Główne > Inne

Nastawniczy - dyskusja o zawodzie

<< < (2/44) > >>

Pr1:
Przede wszystkim jeśli chcesz robić to tylko dla pieniędzy to sobie odpuść... To nie jest praca, tylko służba (wg. starokolejarskiej filozofii). Tu nie wystarczy przychodzić, robić, wychodzić. To trzeba też przynajmniej lubić.
Wpierw przejdź badania lekarskie - jak w kosmos - potem się targuj z... państwową spółką.

lack3r:
Nie chce robic tego tylko dla pieniedzy, ale wiadomo ze pieniadze sa potrzebne dla zycia. Nie oszykujmy sie zycie, mieszkania, dziewczyna kosztuja. A czlowiek nie wyzyje tylko tym co lubi

MaKu:
Jako młody żagiel, na stanowisku nastawniczego, po przejściu egzaminów, nie licz na więcej niż 1,7-1.9 na rękę.

jageer:

--- Cytat: MaKu w 18 Listopad 2014, 21:42:15 ---4. Jagger jak zwykle koloryzuje z tymi różnicami. Różnice są, ale nie oscylują w takich widełkach

--- Koniec cytatu ---

Przykro mi, ale tak słyszałem. Znajoma, która pracuje 20 lat mówiła, że ma X, a znajomy, który pracuje 10 lat, pokazał mi kwitek i wg tego co ona mówiła ma dobre 700-800 zł więcej :) (ta sama nastawnia) Ja nie twierdzę, że są takie różnice, ale jak spłacasz pożyczki zakładowe, dodatkowe ubezpieczenia, płacisz składkę na kasę pożyczkową, a drugi nic to już parę ładnych stów różnicy jest. Fakt, może i przesadziłem.
Na PLK nie wiem, jakie, są zarobki, bo nigdy tam nie pracowałem i chyba nie będzie mi to dane, bo mnie ta firma nie chce  :P Zresztą, już nie mam się po co tam pchać  ;)


--- Cytat: Pr1 w 18 Listopad 2014, 21:57:54 ---Przede wszystkim jeśli chcesz robić to tylko dla pieniędzy to sobie odpuść... To nie jest praca, tylko służba (wg. starokolejarskiej filozofii). Tu nie wystarczy przychodzić, robić, wychodzić. To trzeba też przynajmniej lubić.

--- Koniec cytatu ---

Może przez 2,3 miesiące. Potem idziesz, robisz swoje i wychodzisz, jak w każdej pracy. Fakt, łatwiej iść, niż z przymusu np. jako handlowiec.
Plusów takiej pracy w stosunku typowo "biurowej" pn-pt 8-16 jest dużo. Oczywiście pomijając święta  :) Ale jak idziesz do PLK, musisz się z tym pogodzić, chyba, że do jakiejś firmy, która obsługuje bocznice pracujące pn-pt, to wtedy jest luz  ;)

Na początku Cie jara praca, gdzie masz manewr za manewerem, a potem przychodzą dni, gdzie byś leżał na fotelu i spał  :D

dawid plk:
To że złożyłeś aplikacje to nic nie znaczy. Wiem coś o tym nie napalaj się na to stanowisko.Ale życzę powodzenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej