Autor Wątek: Lisków Miasto - Dyskusja  (Przeczytany 316478 razy)

Offline Slowcio1111

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 42
  • RM900VB na D29-106
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ustrobna, Podkarpackie
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #90 dnia: 03 Marzec 2015, 08:16:55 »
Trzeba trochę poszukać:
Taki błąd pokazuje się, gdy wpuszczamy luzaka na Spedpol dokładnie gdy lok znajduje się na rozjeździe.
Jedynym obejściem jest możliwe wpuszczenie na Sz-ta bez utwierdzonej drogi przebiegowej oraz nie informowanie posterunku 3 o wjeździe pociągu.

Ja nie zaczynam od początku, tylko jak wystąpi ten błąd, to zapisuję stan i wczytuję go.

« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2015, 10:03:14 wysłana przez Slowcio1111 »

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #91 dnia: 03 Marzec 2015, 10:31:44 »
Ja nie zaczynam od początku, tylko jak wystąpi ten błąd, to zapisuję stan i wczytuję go.
Zapis stanu po wystąpieniu błędu? Co ciekawe u mnie np taka sytuacja nie wystąpiła jeszcze, aby błąd się pojawił po wypuszczeniu składu ze Spedpol'u, lub wpuszczaniu. Post nr 3 informuje o jeździe pociągów, tylko sygnałami dzwonkowymi.

Offline kolejman1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: CM Tarnowskie Góry
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #92 dnia: 03 Marzec 2015, 12:46:07 »
Panowie. Ja tak trochę z innej beczki. Wyprawiając LMS 7792 do Spedpolu mam go wciągnąć na bocznicę, czy zostawić pod Tz? Druga sprawa. TKS 7795 ze Spedpolu. Niby zabiera stamtąd jakieś wagony do Zbyszek. Problem w tym, że na bocznicy żadnych wagonów nie ma. Wiecie jak to ogarnąć?


Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #93 dnia: 03 Marzec 2015, 16:21:23 »
Wszystkie pociągi jadące ze Zbyszek na Spedpol, wykonują wpierw oblot na Liksów Miasto, a więc kierujesz je do Lm. Potem stamtąd wjazd na Spedpol. Każdy skład zostawia wagony, a zabiera te które zostawił poprzedni. Inna sprawa, że wymienione przez Ciebie numery składów nie istnieją, więc nie wiem o jaki rozkład Tobie chodzi.

Offline kolejman1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: CM Tarnowskie Góry
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #94 dnia: 05 Marzec 2015, 10:14:14 »
Wszystkie pociągi jadące ze Zbyszek na Spedpol, wykonują wpierw oblot na Liksów Miasto, a więc kierujesz je do Lm. Potem stamtąd wjazd na Spedpol. Każdy skład zostawia wagony, a zabiera te które zostawił poprzedni. Inna sprawa, że wymienione przez Ciebie numery składów nie istnieją, więc nie wiem o jaki rozkład Tobie chodzi.

Standardowy rozkład jazdy Lisków Miasto, sobota, początek od 18:00. Każdy pociąg zawozi i zabiera wagony. Ok. Tyle że jak rozpoczynam symulację, na Spedpolu nie ma żadnych wagonów, a pierwszy pociąg jaki tam jedzie po rozpoczęciu służby to właśnie 7792 jako luzak.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2015, 21:39:47 wysłana przez kolejman1 »

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Marzec 2015, 21:04:04 »
Jest to efekt najwyraźniej rozpoczęcia symulacji od 18stej, gdyż dla tej godziny nie zostały ustawione tam wagony. Możliwe, że się mylę więc, najlepiej jeśli wypowie się autor rozkładu.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #96 dnia: 19 Marzec 2015, 15:28:14 »
Przejęzyczyłem się. ;D
A propos tego luzaka, który rozp****la symka - po katastrofie exe wejdź w: Narzędzia > Debugowanie > odbl. TSRK > OK. Powiadamiasz Nowaka z trójki, że feralny poc. jest zatrzymany.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2015, 19:33:33 wysłana przez DamDam »

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #97 dnia: 23 Marzec 2015, 20:18:35 »
Czy jest w planach zrobienie łącznicy do Borku? Bo jakby nie spojrzeć, to "za płotem" jest Borek. ;)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #98 dnia: 23 Marzec 2015, 20:35:53 »
Nie no proszę was, zaraz okaże się że nasza symulacja to będzie jedno wielkie koło, tak jak na Lubsku czy Czeremszy. Nie zależenie jaką trasą pojedziesz i tak dojedziesz do celu ;p
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Marzec 2015, 20:55:18 »
Już po wyjściu Tf powstał trójkącik ;D bk > ls > tw. Także można było o tym wcześniej pomyśleć, później doszedł Lr i miałem nadzieję, że ten 'tort' już się nie rozrośnie. Aż powstał szlak do Lm. Tak samo jak w MaSzynie, ale to już się zmienia.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #100 dnia: 23 Marzec 2015, 22:03:07 »
Także można było o tym wcześniej pomyśleć, później doszedł Lr i miałem nadzieję, że ten 'tort' już się nie rozrośnie. Aż powstał szlak do Lm. Tak samo jak w MaSzynie, ale to już się zmienia.

Małe wyjaśnienie. LM nie było planowane, w zasadzie powstało bez konsultacji ze mną. Moim zdaniem ewentualne fikcyjne stacje powinny być projektowane od podstaw, przedstawiać modelowe układy torowe i typowe rozwiązania usrk. Ls i LM niezupełnie do takich założeń pasują. Niechcący zaczął się robić bałagan taki jak w Maszynie - cóż, będę musiał dokładniej pilnować, co komu udostępniam i jak to jest wykorzystywane. Na razie niech sobie jest to Ls z LM, ale docelowo będziemy się z tego kierunku wycofywać (ale to dopiero, jak uda się ruszyć ze stacjami rzeczywistymi).

Offline Kolejorz91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia i Mazury
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #101 dnia: 25 Marzec 2015, 21:35:25 »
Fikcyjne obecne w smyku stacje / posterunki, niech tutaj zostaną na zawszę dla innych pokoleń ludzi, nawet jak by pojawił się realistyczny prawdziwy post. - stacja. ;)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #102 dnia: 25 Marzec 2015, 23:03:57 »
@Kolejorz9 jak nie zostaną tu, to napewno zostaną na dyskach, czy innych nośnikach pamięci ;)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Marzec 2015, 13:56:54 »
Dlatego większość wersji zarchiwizowałem na poczcie, bo to dość bezpieczne msc. przechowywania.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Marzec 2015, 14:29:56 »
niech tutaj zostaną na zawszę dla innych pokoleń ludzi

Symulator znajduje zastosowanie jako narzędzie dydaktyczne, a w takiej sytuacji fikcyjne posterunki mogą być traktowane jako przykłady. Nie powinny być to zatem przykłady zawierające nietypowe, a tym bardziej nieprzemyślane rozwiązania.

Dlatego większość wersji zarchiwizowałem na poczcie, bo to dość bezpieczne msc. przechowywania.

Nie wiem po co archiwizować inne wersje niż aktualne? Zmiany polegają głównie na usuwaniu błędów. Ls i LM to zresztą cały czas wersje robocze, a nie stabilne.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2015, 14:46:30 wysłana przez Paweł »