Autor Wątek: Wyskakujący błąd  (Przeczytany 6757 razy)

Offline Dawid_201

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Wyskakujący błąd
« dnia: 19 Sierpień 2023, 18:29:34 »
Witam, po przyjeździe poc. 889023 i zmienieniu kierunku jazdy w Liskowie Miasto oraz zmienieniu numeru na 889024, podczas wjazdu pociągu do SEDPOL wyskakuje mi taki błąd? Wie ktoś jak temu zapobiec? Pozdrawiam.

Offline WZLoviche

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wyskakujący błąd
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2023, 19:26:03 »
Błąd zgłoszony od notabene 9 lat w wątku "Lisków Miasto - Dyskusja", skoro do tej pory nie został naprawiony, to albo nie można tego naprawić, albo nikt tego nie naprawia, ponieważ sceneria nie jest aktualizowana.
Jeśli się mylę i gadam głupoty to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam

Offline HubertusPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Wyskakujący błąd
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2023, 16:39:39 »
Błąd zgłoszony od notabene 9 lat w wątku "Lisków Miasto - Dyskusja", skoro do tej pory nie został naprawiony, to albo nie można tego naprawić, albo nikt tego nie naprawia, ponieważ sceneria nie jest aktualizowana.
Jeśli się mylę i gadam głupoty to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam
Witam, dobrze mówisz, co do błędu to szczerze myślałem, że już nie występuje na nowszych windowsach bowiem, ostatni raz spotkałem się z tym błędem na moim starym komputerze z windowsem 7 (było to już dobre parę lat temu). Całkiem "niedawno" zakupiłem nowy z windowsem 10, i po pobraniu miasta wpuszczając wyżej wspomnianego luzaka na SPEDPOL nie doświadczyłem już tego błędu. Po screenie widzę, że kolega korzysta z windowsa 11 i i tak ten błąd znowu się pojawił, no cóż myliłem się co do tego. W takim razie, aby ten błąd nie wyskakiwał najlepiej jest wpuszczać tego luzaka na Sz i nie informować Post 3 o odjeździe pociągu.

Tak trochę bardziej off-topic to niestety Lm słynie ze swojej niestabilności mi raz bez żadnego powodu, gdy dyżurowałem wyświetlił się błąd "Out of memory" i po takim błędzie mogłem dalej grać, ale stanu symulacji za nic nie dało się zapisać, trzeba było wczytać autosave sprzed wyskoczenia błędu. Co ciekawe, gdy wczytałem ten autosave i znów dotarłem do godziny w, której symulator się wykrzaczył, totalnie nic się nie stało. Więc grając na Lm trzeba wiedzieć, że niestety program może się bez powodu "wykoleić"

Odnoszę wrażenie, że różne czynniki wpływają na to jak działa Lm na różnych urządzeniach, choć mogę się mylić.

Do czasu dostosowania Lm do nowej wersji symulatora/zaktualizowania, raczej niektórych błędów nie da się przeskoczyć, a z kolei nie wiadomo czy kiedykolwiek to nastąpi.
Pozdrawiam  ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2023, 18:17:19 wysłana przez HubertusPL »

Offline Dawid_201

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Wyskakujący błąd
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2023, 12:56:25 »
Dziękuję panom za odpowiedzi  :)
Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wyskakujący błąd
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2023, 15:47:10 »
co do błędu to szczerze myślałem, że już nie występuje na nowszych windowsach

Ten komunikat najczęściej oznacza po prostu że w programie nastąpiła próba odwołania do nieistniejącego jeszcze/już obiektu, jest to błąd programu, niezależny od systemu.