Autor Wątek: ISDR Testowo - informacje o nowych wersjach  (Przeczytany 173621 razy)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
ISDR Testowo - informacje o nowych wersjach
« dnia: 14 Kwiecień 2011, 16:15:21 »
ja tak w chwili wolnej chciałem zadać pytanie, które pewnie większość nurtuje.

Jak idą prace nad nową wersją symulatora? Macie może już w głowie przybliżoną date premiery TZ i TF?

Czy może skupiacie się na jednej stacji a drugą pomijacie?

Zmieniłem tytuł wątku z "Data premiery?"
Paweł
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2014, 16:05:36 wysłana przez Paweł »

ED72-001

  • Gość
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2011, 16:54:35 »
ja tak w chwili wolnej chciałem zadać pytanie, które pewnie większość nurtuje.

Jak idą prace nad nową wersją symulatora? Macie może już w głowie przybliżoną date premiery TZ i TF?

Czy może skupiacie się na jednej stacji a drugą pomijacie?
Nie tylko Ty czekasz na nową wersje :) A może będzie miła niespodzianka i całkiem coś nowego powstaje :)

robert051

  • Gość
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2011, 17:15:14 »
tz?? albo jestem níe poinforowany albo tz w ogole nie jest robione

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2011, 17:32:12 »
Nie widomo co tam ''w kichni pichcą'' chłopaki.
Zobaczymy co to bedzie, jak sie pokaże.
Po prostu ciekawy jestem kiedy ;)

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2011, 20:39:53 »
Jak idą prace nad nową wersją symulatora? Macie może już w głowie przybliżoną date premiery TZ i TF?

Czy może skupiacie się na jednej stacji a drugą pomijacie?
Paweł się skupia nad poprawkami i nowościami w TW
Tak jak już mówiłem nowa wersja TF będzie wydana jakiś czas po nowej wersji TW a kiedy to będzie - tego nie wiedza najstarsi gorale ;)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2011, 12:14:41 »
Paweł mówił, że najlepiej zadzwonić do znanego ostatnio w tym kraju wróżbity Macieja, on na pewno wam powie, kiedy wyjdzie nowa wersja.... ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień 2011, 13:32:37 »
Ja pracuję przy TW, mateu ze swoim TF czeka aż skończę i wtedy przeniesie poprawione/dodane rzeczy do swojego projektu. Co mniej więcej będzie to już napisałem wcześniej, kiedy - tego nie wiadomo. Jak skończę to będzie ;) Trwa to dość długo nie dlatego, że w nowej wersji będą jakieś cuda, tylko po prostu jestem już trochę zmęczony siedzeniem godzinami przy kodzie i zwolniłem tempo prac. Będzie parę nowych detali plus poprawki różnych błędów które w niektórych sytuacjach wręcz uniemożliwiają korzystanie z programu (np. nadmierne pobieranie pamięci przy rysowaniu tabeli rozkładu, złe formatowanie godzin na niektórych systemach), ale dotyczy to niewielkiej części userów więc zapewne mało kto zwróci na to uwagę - jednym zdaniem nowa wersja nie będzie się wiele różniła od obecnej. Najważniejsza rzecz która była w planie, czyli opisy pociągów przy zapowiadaniu ("xxx z przekroczoną skrajnią") jest już skończona.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień 2011, 18:24:24 »
No, to ja mam nadzieję, że ruszę również z projektem po wydaniu nju werszyn :D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2011, 18:33:00 »
No, to ja mam nadzieję, że ruszę również z projektem po wydaniu nju werszyn :D

No ja ze swoim rozkładem też oczekuje :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj 2011, 22:36:44 »
Nowa wersja wrzucona. Lista zmian w wątku "Info".

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2011, 13:08:24 »
Mateu... kiedy Fabryczne? ;)

noname89

  • Gość
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2011, 13:35:04 »
A ja mam inne pytanie;p

Bo tak się zastanawiam, czy dało by się zrobić symulator nast. wykonawczej? Z urządzeniami mechanicznie scentralizowanymi. Wiem, że jest taki czeski symulator, ale niestety w czeskim się nie łapię;p chyba że ktoś mi wytłumaczy;p a może znacie jakieś dobre symulatory tego typu?

Te czeskie symulatory na skomplikowanie zrobione nie wyglądają, więc może dało by radę stworzyć coś takiego, przenosząc na realia PKP ? ;)

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2011, 14:28:54 »
Rozmawiałem już kilka razy o tym z Pawłem. To wbrew pozorom dużo roboty - pisanie wszystkiego od nowa. Czeskie symulatory działają na czeskich zasadach funkcjonowania i obsługi SRK, nie są takie same jak u nas. Być może kiedyś powstaną i symulatory polskich nastawni mechanicznych scentralizowanych, ale jeśli nikt się za to nie zabierze szybciej, to pewnie troszkę to może potrwać jeszcze.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2011, 21:34:42 »
Mateu... kiedy Fabryczne? ;)

Narazie odłożone, ja działam jeszcze z zależnościami i SWDR, a jak to zostanie skończone i zostanie opracowana dokumentacja dla nowych wersji modułów (bo bez tego ani rusz), to mateu się weźmie za przepakowywanie tego do TF ;)

Bo tak się zastanawiam, czy dało by się zrobić symulator nast. wykonawczej? Z urządzeniami mechanicznie scentralizowanymi.

Dysponująca z mechanicznymi bez wykonawczej (np. podg) - teoretycznie do zrobienia. Zależności nawet prostsze niż w urządzeniach przekaźnikowych, ale za to bardziej skomplikowany interfejs i wizualizacja (dźwignie, bloki, drążki, zawórki itd.). Dysponująca z mechanicznymi i wykonawcza obsługiwana przez AI (bez wizualizacji urządzeń w wykonawczej, jedynie polecenia przez telefon) - też do zrobienia, ale będzie dużo zabawy z AI wykonawczej (dostosowanie łączności, wszelkie sytuacje awaryjne, problem z prowadzeniem manewrów przez AI). Dysponująca i wykonawcza z mechanicznymi, z obsługą obu przez użytkownika lub drugiej przez AI, jak Jedlova - to by była podwójna robota przy symulacji urządzeń, i nie wiem czy ma to sens - obsługa urządzeń w nastawni wykonawczej to generalnie nie jest zajęcie dyżurnego ruchu (choć na PLK i to się zdarza :P). Sama wykonawcza i AI na dysponującej - odpada, jak sobie wyobrażacie AI które ma decydować o całym ruchu na stacji? Co prawda jest AI sąsiednich posterunków, ale to zupełnie inna rzecz - jedynie wpuszcza/wypuszcza pociągi, a i tak ciągle są z tym problemy jakieś.

Jeżeli już, to najprędzej widzę wariant symulacji dysponującej, a na wykonawczej AI, podobnie jak teraz jest z posterunkami dróżników i SKP. Znakomicie uprości to symulację urządzeń na wykonawczej, do tego umożliwi odwzorowanie stacji, z których dostępne są materiały tylko z nastawni dysponującej. Nie jest to oczywiście pisanie wszystkiego od nowa. Ale jeszcze trochę ten pomysł poczeka.

Te czeskie symulatory na skomplikowanie zrobione nie wyglądają, więc może dało by radę stworzyć coś takiego, przenosząc na realia PKP ? ;)

Czeskie urządzenia mocno się różnią od polskich i na pewno nie znajdą zastosowania w ISDR. Poza tym nie da się od tak połączyć dwóch różnych programów, to nic że oba są symulatorami nastawni, każdy działa według innych zasad.

Boże, przecież Jedlowa to kultowa stacja, nie wiem co tam można Panowie ruchowcy wam tłumaczyć, przecież ja stary h... maszynista nie będę chyba wam tłumaczyć podstawowych urządzeń zabezpieczenia ruchu pociągów, które były stosowane w Polsce, Niemczech i Czechach.

Jak obsługiwać to pół biedy. Mnie ciekawi natomiast jak to działa i co siedzi w środku, np. jaką rolę w blokadzie stacyjnej spełniają te "Hradlove Zvonky".

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: Data premiery?
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2011, 19:38:59 »
Jak działa to nie wiem, ale ma połączenie chyba elektryczne z suwakiem na pulpicie DK (hradlo to igła po czesku) w zależności od jego położenia wskazującego tor na który ma być utwierdzona droga przebiegu, po naciśnięciu przycisku chyba w induktorze sygnał na nastawni wykonawczej uruchamia hradlowy zvonek blach spada, i w okienku urządzenia utwierdzającego pojawia sie cyfra z nr toru dla którego sygnalista ma utwierdzić drogę przebiegu. System komunikacji dysponującego z sygnalistami - nastawniczymi. Bo oni też uruchamiają hradlowy zvonek jak utwierdzą drogę przebiegu. W przypadku Jedlowej jest możliwość uruchomienia hradlowego zvonku w stacji Chribska.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2011, 19:48:17 wysłana przez mirekbrnosim »