Autor Wątek: Wypełnianie dziennika ruchu Lisków w stronę Wilamowic  (Przeczytany 22890 razy)

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Wypełnianie dziennika ruchu Lisków w stronę Wilamowic
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2015, 23:29:07 »
A rozkazy pisemne też poprawnie wypisujesz? Dajesz godzinę podyktowania i adnotację radiotelefon?

Pokaż mi przepis, gdzie jest wyraźnie napisane, że adnotujesz, na rozkazie, że przez RT dyktowałeś...

Też mi się wydaje że nie ma nigdzie tego. Skoro rozkaz w oryginale jest wypisany z nazwiskiem maszynisty, numerem w ułamku, to wg mnie oczywiste że było podyktowane radiotelefonem.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Wypełnianie dziennika ruchu Lisków w stronę Wilamowic
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Styczeń 2015, 23:32:50 »
Ja spotkałem kilka przypadków, że isdr w rubryce "z polecenia dyżurnego" wpisywał "radiotelefon", za co dostawał ochrzan ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Wypełnianie dziennika ruchu Lisków w stronę Wilamowic
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Styczeń 2015, 00:45:55 »
Ja spotkałem kilka przypadków, że isdr w rubryce "z polecenia dyżurnego" wpisywał "radiotelefon", za co dostawał ochrzan ;)

U nas raczej tendencja jest odwrotna, organy kontrolersko - instruktorskie sugerują żeby to wpisywać. Jednak w żadnej instrukcji, a w szczególności w Ir1 nie znalazłem takiego wymogu. Ponadto podczas dyktowania gdyby to przeczytać: "dyktował radiotelefonem dyżurny ruchu..." dla mnie brzmi to conajmniej dziwnie. No bo czym mógł podyktować ten rozkaz? Gołębiem pocztowym?

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Wypełnianie dziennika ruchu Lisków w stronę Wilamowic
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Styczeń 2015, 07:32:04 »
W niektórych sekcjach są polecenia naczelnika wymagające wpisywania takiej adnotacji na rozkazie. Jak dla mnie to bzzdura no ale jak wiadomo z władzami się nie dyskutuje ;-)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Wypełnianie dziennika ruchu Lisków w stronę Wilamowic
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Styczeń 2015, 19:01:00 »
W symku przecież sam komputer mówi: Lisków można dyktować rozkaz pisemny. To co? Wyrwać i pójść z nim ;p
A książka energetyków? Dziennik uszkodzeń łączności? Jeszcze kilka książek brakuje na stanie symka ;p
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.