Autor Wątek: Wykolejenie wagonu.  (Przeczytany 12934 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Wykolejenie wagonu.
« dnia: 21 Luty 2015, 17:22:14 »
Wiem, to nie ten symek, ale wszyscy wiedzą, że takowy istnieje, natomiast ktoś za szybko rozwiązał drogę przebiegu, przełożył wajchę pod ostatnim wagonem i podał Sr2 dla drugiego składu. To błąd programu czy RSP?

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2015, 19:53:05 »
Nie wydaje mi się że ktoś za szybko rozwiązał drogę i przełożył, bo by ten wagon ściął semafor, a jak widzisz semafor stoi cały. Widać jakiś błąd musiał być, że skład pojechał tak a nie inaczej.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2015, 21:22:56 »
Taki jest błąd ze przespałeś event, a semka Ci nie zetnie.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2015, 21:35:13 »
Wiem, to nie ten symek, ale wszyscy wiedzą, że takowy istnieje, natomiast ktoś za szybko rozwiązał drogę przebiegu, przełożył wajchę pod ostatnim wagonem i podał Sr2 dla drugiego składu. To błąd programu czy RSP?

To, nie możesz zadać pytania na forum symulatora, którego screeny prezentujesz?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2015, 09:35:21 »
Musiałbym tam założyć konto, a rzadko gram w tamten. Sema nie ścięło, bo jak skład wycofałem to on również został, widocznie ścinanie semów nie jest przewidziane. Po wjechaniu na iglice suwak z zamka się wysunął z klamry, przełożyły się do położenia minusowego i ostatni wózek zostając na torach zatrzymał się za wajchą. Podciągnąłem skład do krawędzi peronowej. W tym czasie wyjechała zniecierpliwiona sm-ka ponownie rozpruwając wajchę.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2015, 15:15:59 »
ktoś za szybko rozwiązał drogę przebiegu,

O ile mi wiadomo, w większości tras w EU07 nie ma czegoś takiego jak utwierdzanie i zwalnianie przebiegu. Ustawienie następnego przebiegu jest wyzwalane jakimś zdarzeniem, bez kontroli czy droga wcześniej ustawionego przebiegu została zwolniona. Trwają próby podłączenia ISDR jako zewnętrznej aplikacji sterującej ruchem i realizującej zależności.

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty 2015, 17:42:27 »
Chciałbym dożyć tego, by móc to zobaczyć ;].
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2015, 17:44:11 wysłana przez taper »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Luty 2015, 09:29:08 »
No więc odpowiedź, jest prosta i logiczna. W Maszynie nie ma ISDRa, więc jedynie źle zaprogramowane eventy do tego się przyczyniły. Co do braku izolacji, to już coraz więcej scenerii ma i zaczyna to działać jak należy.

Chciałbym dożyć tego, by móc to zobaczyć ;].

W Sosnowcu chcą połączyć symka siódemki i jakiś symek dyżurnego wpiąć, żeby można było działać tu i tu jednocześnie ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Luty 2015, 09:50:12 »
Chciałbym dożyć tego, by móc to zobaczyć ;].

Interfejs ze strony EU07 jest przygotowany, w nowych modułach zależności ISDR zakładana jest możliwość współpracy. Pierwsze wersje próbne działają. Sporym problemem jest kwestia scenerii w EU07 - żeby możliwa była współpraca, konieczne są w nich poważne zmiany (m.in. podział torów na odcinki izolowane oraz poprawienie większości nazw obiektów i plików inc z eventami sterującymi - aktualne pliki powodują sporo problemów).

W Sosnowcu chcą połączyć symka siódemki i jakiś symek dyżurnego wpiąć, żeby można było działać tu i tu jednocześnie ;)

Możesz rozwinąć temat, jaki symek dyżurnego ruchu? Wykorzystać istniejący czy stworzyć własny?
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2015, 10:57:45 wysłana przez Paweł »

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Luty 2015, 18:41:17 »
Wystarczy jedna dobra sceneria na multi.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Wykolejenie wagonu.
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Luty 2015, 19:58:11 »
W Sosnowcu chcą połączyć symka siódemki i jakiś symek dyżurnego wpiąć, żeby można było działać tu i tu jednocześnie ;)

Możesz rozwinąć temat, jaki symek dyżurnego ruchu? Wykorzystać istniejący czy stworzyć własny?

Myślałem, że Twój? Tam symek siódemki działa, też na maszynie, więc myślałem, że Twoje rozwiązania. Ale jak nie, to nie wiem dokładnie. Wynika z tego, że chcą stworzyć coś podobnego, o ile nic nie pokręciłem....

Z rozmowy wynikało, że chcą dorobić stanowisko "instruktorskie" i stanowisko dyżurnego, które będzie zintegrowane...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.