Autor Wątek: inne symulatory ruchu pociągów  (Przeczytany 168508 razy)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Odp: Symulator PKP PLK Sa
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Listopad 2015, 12:49:39 »
U @jageera w pokoju hehe  ;D Fajna sprawa. Zdradzisz coś więcej @jageer ?

Wszystko w temacie powiedziałeś tzn napisałeś  8)
To mam od znajomego isdra z Ukrainy. Ale podsunął mi pomysł, żeby kostkowy podpiąć do tego "symka" Train Driver, czy jak mu tam  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: Odp: Symulator PKP PLK Sa
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Listopad 2015, 13:17:51 »
Train Driver 2? a jaka stacja? :D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Odp: Symulator PKP PLK Sa
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Listopad 2015, 19:30:55 »
Ale podsunął mi pomysł, żeby kostkowy podpiąć do tego "symka" Train Driver, czy jak mu tam  ;)

Pomysł nie jest nowy, tworzone aktualnie moduły urządzeń stacyjnych ISDR (m.in. typu E) zakładają współpracę z dowolnym systemem urządzeń zewnętrznych, w tym z symulatorami pojazdów. Dla "TD2" opracowany został już interfejs komunikacji, na chwilę obecną jest używany przez SCS.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Grudzień 2015, 10:32:07 »
No to teraz tylko projekt stacji i można szkolenia robić, zamiast jeździć do stolycy  :D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline gustownaM

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Styczeń 2016, 07:49:11 »
ja mam problem z pobraniem, pisze do supportu!

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Styczeń 2016, 12:16:53 »
ja mam problem z pobraniem, pisze do supportu!


Na stronie głównej forum, po kliknięciu w linki zaczynające się "Pobierz".
Również tutaj

Testowo: http://isdr.pl/index.php/board,3.0.html
Lisków: http://download.isdr.pl/liskow230714v4.rar
L. Miasto: http://download.isdr.pl/liskow_miasto.rar

Dalsze postępowanie z plikami .rar, .zip, oraz .exe proszę sobie "wyguglać".


Na przyszłość, stosować prosimy regulamin forum. :)
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2016, 12:19:12 wysłana przez MaKu »

Offline yoda

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: pomorze
Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Maj 2016, 22:01:29 »
http://www.spz.logout.cz/zabezpec/ztp-jop.html
Przepraszam, że odkopuję. Czy ma ktoś ten symulator LCS ? Uraczył by ktoś linkiem ? Z tej strony chyba nie można pobrać. Nie widzę linków. Bardzo zależy mi na przyuczeniu się do komputerowych systemów sterowania.

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Grudzień 2018, 16:50:10 »
Przed Świętami odkurzę ten wątek.
Czy gra ktoś w http://stellwerksim.de/. Jeśli tak to niech się podzieli wrażeniami, doświadczeniami.
Jest to symulator on-line (chociaż można też grać w trybie off-line) dla wielu stacji (kilkaset) przeważnie z sieci DB.

Pozdrawiam
W.F.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Grudzień 2018, 09:49:58 »
Stellwerksim jest podobny do ISDR z tą właśnie różnicą że umożliwia pracę zarówno offline jak i online. Wg moich obserwacji sieć DB jest już mocno  rozbudowana choć nadal są rejony nastawcze, nad którymi trwają prace. Dostępnych jest kilka stacji z sąsiednich państw, niestety Polska się nie załapała. Ogólnie: realistyczne odwzorowanie awarii (brak zasilania, wyłączone tory), współpraca z innymi DR. Ciekawy produkt.

Offline Siemenswand

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bochum, Niemcy
Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« Odpowiedź #69 dnia: 14 Styczeń 2019, 15:06:48 »
Hi, sorry for writing in English but I am from Germany and can say some more things about Stellwerksim. It does not try to simulate an actual kind of panel signal box, but it just tries to simplify it and makes it possible to have different layouts from all over Germany and even Europe. Here and there are some signal boxes that are absolutely not correct in terms of correct track layout like in real life, but the level of quality seems to get better, and is very good in most places. But in most terms I can agree to greg86 and I would give it a try if you are into multiplayer.
If you are looking for a more realistic simulaton, go and try out Signalsoft, but some functions and operational actions are not like in real life, are bugged or simply not included, which is sad, because the price is very high, even from a Germany point of view. But anyway, if you want to go for more realism, you can go for Signalsoft, it actually aims to simulate real panels of the types SpDrS60 and SpDrS600. https://shop3.signalsoft.nl/

And in the beginning of this thread StellSi was mentioned: It has done a lot of progess in the last time especially in panel signal boxes, so that we can keep an eye on it in the future time.

I hope I was able to help you,
Oli

Offline wysek44

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Styczeń 2019, 14:55:29 »
Przed Świętami odkurzę ten wątek.
Czy gra ktoś w http://stellwerksim.de/. Jeśli tak to niech się podzieli wrażeniami, doświadczeniami.
Jest to symulator on-line (chociaż można też grać w trybie off-line) dla wielu stacji (kilkaset) przeważnie z sieci DB.

Pozdrawiam
W.F.

Proszę bardzo.
Mnie do StellwerkSim przekonała symulacja stacji Altenbeken (którą odwiedzałem wirtualnie w wersji demonstracyjnej ZUSI3), a także sympatia do kolei szwajcarskich (bo i takowe się tam znalazły). Z początku wiedziałem tylko jak ustawiać semafory, natomiast problemem była dla mnie blokada na liniach jednotorowych - bodajże za pomocą kombinacji klawiszy Alt+A dawało się pozwolenie, zresztą bez opanowania skrótów klawiszowych nie dało się grać w symulacje, gdzie przeważał jednotor + liczne przejazdy, które trzeba było zamykać innym skrótem (np. Langnau).

W StellwerkSim usterki potrafią, jak to na prawdziwej kolei nieźle dokuczyć (np. awaria kluczowego rozjazdu, który sparaliżował połowę stacji, bo nie dało się w jego kierunku wyprawiać pociągów) czy też telefony od maszynistów z pretensjami, dlaczego stoję pod semaforem od 3 minut ?! By doprowadzić do ładu i składu to wszystko, trzeba znać trochę niemieckiego rzecz jasna, ale i na wyczucie też da się działać. Mnie kilka minut zastanawiało, jak usunąć awarię rozjazdu, dopiero potem doszedłem ,że telefonicznie zgłasza się do "drogowców" poprzez specjalny kod, który pokazuje się w okienku po prawej stronie ekranu. I wtedy też można monitorować, ile zostało czasu do naprawy usterki.

Aczkolwiek jak to wyglądało online to nie powiem, bo grałem tylko offline.

Pozdrawiam