Autor Wątek: Błędny sygnał na semaforze  (Przeczytany 13809 razy)

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Błędny sygnał na semaforze
« dnia: 17 Październik 2020, 11:07:11 »
Witajcie, taka sytuacja semafor wjazdowy wskazuje sygnał S2(jedno zielone ciągłe na semaforze) lub S5(jedno pomarańczowe ciągłe na semaforze) a droga ułożona na bok.
Sytuacja podobna do zdarzenia w Babach. Pytanie teraz jest to zdarzenie do prac komisji czy raczej nie tak za bardzo?
Oczywiście wiadomo że sygnalizacja na PLK jest sygnalizacją prędkościową, a nie kierunkową
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Błędny sygnał na semaforze
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2020, 12:33:01 »
Jaki typ urządzeń? Była prowadzona przebudowa? Jeżeli jedna żarówka nie zadziała, to dławik powinien wygasić semafor. Byc może zmieniony typ przekaźnika, coś się wzbudziło w nieodpowiedniej kolejności itp .... Znam takie przypadki, ale z przebudowy - oczywiscie potem sprawdza się to i eliminuje takie tematy
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Błędny sygnał na semaforze
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2020, 13:36:08 »
Jaki typ urządzeń? Była prowadzona przebudowa? Jeżeli jedna żarówka nie zadziała, to dławik powinien wygasić semafor. Byc może zmieniony typ przekaźnika, coś się wzbudziło w nieodpowiedniej kolejności itp .... Znam takie przypadki, ale z przebudowy - oczywiscie potem sprawdza się to i eliminuje takie tematy


Właśnie nie idźmy w stronę co tam było robione, na gruncie stan faktyczny przedstawiłem, teraz pytanie tylko powiadamiamy komisję czy nie?
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Błędny sygnał na semaforze
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2020, 13:49:44 »
Nie wiem jaka procedura jest na PLK, ale na pewno trzeba sprawdzić jak zabudowany jest obwód itp czy zgodnie z dokumentacją. Ewentualnie druga żarówka może być sprawna w sensie pobierać prąd, ale pali się tak słabo, że nie widać.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Błędny sygnał na semaforze
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik 2020, 15:18:37 »
Nie wiem jaka procedura jest na PLK, ale na pewno trzeba sprawdzić jak zabudowany jest obwód itp czy zgodnie z dokumentacją. Ewentualnie druga żarówka może być sprawna w sensie pobierać prąd, ale pali się tak słabo, że nie widać.

Kolego nie rozumiesz, co dyżurnego czy maszyniste obchodzi obwód semafora. Zbędne komentarze.
I opis specjalisty ds. ruchu?
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2020, 15:21:30 wysłana przez IZKR IZ »
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Błędny sygnał na semaforze
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Październik 2020, 17:43:10 »
Z tego co wyczytałem, to zarówno przy S2 jest droga "na bok" jak i przy S5 też "na bok". Czyli nie świeci dolne pomarańczowe?
Pierwsze to powiadamiam automatyków. Niezależnie od tego czy wezwiemy do tego komisję, czy nie, automatycy i tak będą musieli się pojawić, więc może zacząć od nich.
Druga sprawa rozjazdy. Dziś przy niektórych rozjazdach (duży promień łuku) nawet na bok, można lecieć z v max.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Błędny sygnał na semaforze
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Październik 2020, 18:18:05 »
Kolego nie rozumiesz, co dyżurnego czy maszyniste obchodzi obwód semafora. Zbędne komentarze.
I opis specjalisty ds. ruchu?

Przepraszam 😵 zapomniałem, że ruchowcy na pamięć naciskają przyciski na pulpicie.... Co do jazdy na 1 światło, jak pisane było wyżej "jest sygnalizacja" prędkościowa nie kierunkowa. Może tam, są rozjazdy na 160 na krzywo.... Co do wzywania komisji jeżeli nie doszło do zdarzenia to zależy, czy lubisz mieć potem komisję na głowie, czy poprosić o sprawdzenie usterki automatyka.

A co do opisu mamy wolny kraj ;)
PS. Pamiętaj że na pulpicie świeci zielone niezależnie od sygnalu zezwlajacego na semaforze, chociaż to teoria srk nie ruchowców.

Nie chciałem wpisami nikogo urazić, widocznie mam dużo luźniejsze podejście do świata niż niektorzy.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2020, 18:32:56 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.