Forum Główne > Urządzenia srk
Pulpity fikcyjnych stacji
Paweł Piotr:
Albumowy przykład konstrukcji pulpitów AC 20 dla przekaźnikowych usrk pokazuje dla przycisków dKo i dPo liczniki oraz plomby..
Paweł:
Przyciski dPo i dKo mają liczniki użyć więc sens ich dodatkowego plombowania jest wątpliwy. Według albumów faktycznie są to przyciski plombowane i tak też się je oznacza na planach pulpitów, natomiast w praktyce nie przypominam sobie żeby te przyciski miały gdzieś założone plomby.
Paweł Piotr:
Zerwana plomba na przycisku oznacza fakt użycia tego przycisku w określonym czasie i okolicznościach (musi być odpowiedni zapis w E1758 o przyczynie i czasie), natomiast zmieniony stan licznika pokazuje, ile razy przycisk był używany (każdorazowe użycie przycisku po zerwaniu plomby także podlega rejestracji). Ta restrykcja jest niezwykle ważna w przypadku dKo, bowiem niezachowanie procedur wprost może prowadzić do katastrofy.
jageer:
Miałem przyjemność przebudowy urządzeń typu "E" na stacji Częstochowa towarowa .... Rok budowy 1959, obwody nastawcze na JRR, których instrukcja nie przewiduje, więc obwody albumowe można sobie ......kiedyś "w śląskim DOKP" był zapis, że usterka zajętości odcinka zasemaforowego uniemożliwiała użycie sz na wjazdowym i było to uzależnione....
Paweł Piotr:
Jest taka książka, w której jeden z jej autorów, Mirosława Dąbrowa-Bajon (chyba z jakimś tytułem naukowym...) rozpisuje się, jak należy projektować i budować sygnalizatory powtarzające na szlaku z samoczynną wieloodstępową blokadą liniową...
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej